Informacje10 grudnia 2012, 00:00,

Zimowa Ekspedycja Wisła 2012 w Górze Kalwarii

11 grudnia 2012 roku w Górze Kalwarii będziemy gościć p. Marka Kamińskiego wraz z ekipą biorącą udział w wyprawie kajakowej Zimowa Ekspedycja Wisła 2012. Spotkanie z p. Markiem Kamińskim oraz uczestnikami wyprawy odbędzie się podczas konferencji zorganizowanej w Ratuszu o godz. 17.00. Chętnych do udziału w konferencji prosimy o kontakt z Biurem Promocji UMiG Góra Kalwaria. E-mail. promocja@gorakalwaria.pl, tel.22 727-34-11,12,13 wew.192-194. Na spotkanie zapraszają organizatorzy: Fundacja Marka Kamińskiego, oraz partnerzy: Miasto Płock, Miasto Góra Kalwaria, Miasto Tczew.

ZIMOWA EKSPEDYCJA WIS£A W GÓRZE KALWARII

Zimowa Ekspedycja Wisła 2012 to nie jest zwykła wyprawa kajakowa. To próba zmierzenia się z największą Polską rzeką, z własnymi słabościami i doświadczeniami Marka Kamińskiego z 2010 roku. Przez trzy tygodnie, wytrawni kajakarze pokonają kolejne kilometry rzeki, udowadniając, że Wisła to miejsce na ekstremalną przygodę. Codziennie pokonają 50 km zimnej wiślanej wody, dobijając do brzegów Krakowa, Sandomierza, Góry Kalwarii, Warszawy, Płocka, Torunia, czy Tczewa. Przepłyną ponad 1000 km spotykając się mieszkańcami i samorządowcami gmin wiślanych, rozmawiając o ekstremalnej Wiśle, o ostatniej dzikiej rzece Europy. Wyruszą 2 grudnia z miejscowości Wisła, tak by po trzech tygodniach, 22 grudnia dotrzeć do Gdańska, z którego wpłyną do Morza Bałtyckiego.

Zimowa Ekspedycja zmierzy się z doświadczeniami zdobytymi w 2009 i 2010 roku. Nie patrzymy jednak na rozwój projektu krótkodystansowo. Wierzymy, że w 2013, 2014 i w kolejnych latach znów zanurzymy wiosła w wodach Wisły, coraz czystszej, coraz lepiej zagospodarowanej, coraz bardziej atrakcyjnej i w liczniejszym składzie. Zaczynamy w Oświęcimiu 2 grudnia, a do Gdańska przybywamy 21 grudnia. Po drodze przybijemy do brzegów miast wiślanych, spotkamy się z mieszkańcami, porozmawiamy o Wiśle, o perspektywach i szansach dla Wisły. Harmonogram: zimowa-ekspedycja-wisla-2012.pdf
autor/źródło: Jolanta Jawień - Biuro Promocji Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria

Informacje10 grudnia 2012, 00:00,

Galeria sztuki i rękodzieła artystycznego oraz miejsce spotkań kulturalnych w Zalesiu Dolnym

W ostatni weekend (8-9 grudnia 2012 roku) otworzyłam w swoim prywatnym domu PODMIEJSKIEKLIMATY.PL. To galeria sztuki i rękodzieła artystycznego a także miejsce spotkań o charakterze kulturalnym. Na inaugurację przyjechała z koncertem Beatriz Blanco - śpiewaczka z Wenezueli. Wiadomości na ten temat już są na facebooku Zalesie Dolne i Podmiejskie Klimaty: www.facebook.com/PodmiejskieKlimaty

PODMIEJSKIEKLIMATY.PL GALERIA SZTUKI I RęKODZIE£A ARTYSTYCZNEGO ORAZ MIEJSCE SPOTKAń O CHARAKTERZE KULTURALNYM W ZALESIU DOLNYM
Foto: Andrzej Brzozowski

Galeria PODMIEJSKIEKLIMATY.PL na razie będzie otwarta w piątek, sobotę i niedzielę w godz. 13.00-20.00 lub po telefonicznym umówieniu (tel. 602202020). Zapraszam zainteresowanych do Zalesia Dolnego, do willi Jastrzębiec przy ul Dębowej 3. Przez lata była tu przychodnia zdrowia. I mam nadzieję, że po kapitalnym remoncie ta urokliwa zabytkowa willa będzie nadal uzdrawiać - teraz dzięki galerii - nasze serca i umysły.

Zapraszam w najbliższy weekend.

autor/źródło: Mira Walczykowska - PodmiejskieKlimaty.pl w Zalesiu Dolnym