Artykuł partnerski1 czerwca 2020, 14:33,

Zestaw elektryczny do roweru: cena, montaż, czy warto?

Zestaw elektryczny do roweru: cena, montaż, czy warto?

Samodzielne majsterkowanie przy swoich rowerach staje się ostatnimi czasy bardzo modne. Już nie tylko podstawowe prace renowacyjne, ale również modyfikowanie i dodawanie nowych opcji funkcjonalnych. Na pierwszy plan wysuwa się konwersja roweru na elektryczny, czyli przerobienie go w taki sposób, aby służył nam jako rower wspomagany silnikiem. Jak to zrobić w domowych warunkach, korzystając z w pełni profesjonalnych zestawów do konwersji? Odpowiada specjalista z zibibike.pl.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Jak zrobić rower z silnikiem elektrycznym?

Dedykowane do tego zestawy są tak uproszczone, że zrobimy to bez trudu w swoich domach, przy użyciu podstawowych narzędzi i manuala w stylu Ikei. Zestaw elektryczny do roweru składa się z silnika, baterii z kontrolerem i przewodów do ich podłączenia. Cała zabawa w przerobienie roweru na elektryczny zaczyna się od wplecenia silnika w miejsce piasty koła. Oczywiście jeśli nie chce nam się z tym szamotać, możemy kupić gotowy zestaw elektryczny do roweru od ZibiBike z wmontowanym silnikiem i wówczas wymieniamy samo koło, co trwa kilka minut.

Napęd elektryczny do roweru (zestaw) nie będzie oczywiście działał bez odpowiedniego zasilania, a jest nim akumulator litowo-jonowy. W zależności od jego pojemności przyjmuje on dwa typowe kształty: bidon lub bateria na stelażu bagażnika. Baterię typu bidon montuje się oczywiście na ramie roweru w miejscu typowej butelki kolażowej, natomiast większe akumulatory wymagają montażu na specjalnym mocowaniu nad tylnym kołem. Jak już zainstalujemy te dwa podzespoły, wystarczy połączyć je przewodem (jeśli wybraliśmy napęd elektryczny do roweru na przód) lub przewodami (dokładnie dwoma, jeśli wybraliśmy wariant na tył).

Fot. Szybka konwersja dzięki zestawowi od ZibiBike.pl

Zestaw elektryczny do roweru: cena?

Jeśli porównamy, jaka jest cena przerobienia roweru na elektryczny w porównaniu z kupieniem fabrycznego e-bike’ a to wyjdzie nam około dwa do trzy razy taniej. W sklepie zibibike.pl zestaw elektryczny do roweru – cena to 2 000 zł za podstawowy komplet z napędem na przód, przeznaczony do miasta. Oczywiście zakładamy, że posiadamy już rower tradycyjny i nie musimy w niego nic więcej inwestować. Zestawy są raczej bezawaryjne, jeśli tylko odpowiednio dbamy o swój rower służą długie lata. Koszt eksploatacji zamyka nam się w ładowaniu akumulatora, który podłączamy do sieci poprzez zwykłe gniazdko.

Fot. Rower miejski z zestawem do konwersji

Czy warto przerobić rower na elektryczny?

Zalet jest zdecydowanie więcej niż wad. Zacznijmy może od tych drugich. Silnik elektryczny do roweru razem z baterią ważą swoje – zmienia się więc masa roweru oraz jego prowadzenie. Montaż zestawu elektrycznego do roweru poczujemy, gdy będziemy chcieli korzystać z jednośladu w sposób tradycyjny. Jednak idzie się do tego przyzwyczaić i po kilku przejażdżkach można z tym żyć.

Co do zalet: zdecydowanie większa funkcjonalność i wygoda z jazdy w różnych warunkach. Konwersja roweru na elektryczny pozwala nam pokonywać wzniesienia, trasy w upalne dni czy długie dystanse bez wysiłku. To znacznie zwiększa możliwości i komfort z rowerowych wycieczek, także tych plenerowych.

Sam rower ze wspomaganiem elektrycznym jest też ciekawą opcją dla osób ograniczonych ruchowo, np. przez wiek lub kondycję zdrowotną. Dzięki napędowi elektrycznemu przy minimalnej pracy pedałowania można osiągnąć optymalną prędkość i pokonać podstawowe dystanse, w przypadku seniorów np. na zakupy czy do ogródka działkowego.

autor/źródło: zibibike.pl

Napisz komentarz

Informacje27 maja 2020, 07:32,

Czy rabarbar ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy rabarbar ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność rabarbaru. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w rabarbarze pochodzą w 15% z białka, 77% z węglowodanów i 8% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma rabarbar, ile waży rabarbar lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w rabarbarze, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Rhubarb - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Kalorie w serze camembert. Sprawdziliśmy ile ich jest

Rabarbar - kalorie i wartości odżywcze

Rabarbar zawiera 21 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości rabarbar (115 g) to około 24 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości rabarbar (115 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1 łyżeczka cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 3 minuty, pływać przez 3 minuty lub biegać przez 2 minuty.

Czy rabarbar tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Rabarbar to produkt o małej ilości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii warzyw). Spożywanie rabarbaru wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród warzyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w rabarbarze?

Łodygi rabarbaru zawierają 0.9 g białka na 100g.
Średniej wielkości rabarbar (115 g) zawiera ok. 1 g białka.

Ile węglowodanów jest w łodygach rabarbaru?

Łodygi rabarbaru zawierają 4.54 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości rabarbar (115 g) zawiera ok. 5.2 g węglowodanów.

Ile waży rabarbar?

Średniej wielkości rabarbar (część jadalna po obraniu) waży ok. 115g. Pęczek łodyg rabarbaru waży ok. 900g.

Ile błonnika jest w łodygach rabarbaru?

Łodygi rabarbaru zawierają w sobie 1.8 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości rabarbar (115 g) zawiera ok. 2.1 g błonnika. Odpowiada to ok. 7% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie