Informacje18 maja 2016, 18:00,

Zdrowa mama, zdrowe dziecko warsztaty żywieniowe Józefosław

18 maja 2016 roku o godzinie 18.00 Biblioteka w Józefosławiu rozpoczyna cykl warsztatów dla rodziców, przyszłych rodziców i opiekunów małych dzieci w ramach projektu: „Zdrowa mama, zdrowe dziecko”. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, że dobre nawyki żywieniowe dziecka kształtują się już podczas ciąży i w pierwszych latach życia. Zajęcia odbywają się w ramach konkursu grantowego edukacyjnego programu 1000 pierwszych dni dla zdrowia.

Zdrowa mama, zdrowe dziecko warsztaty żywieniowe w Józefosławiu

Biblioteka w Józefosławiu, Filia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno serdecznie zaprasza na warsztaty kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią, rodziców dzieci do 1. roku życia, przyszłych rodziców, dziadków i opiekunów, a także pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką.

Podczas pierwszego warsztatu edukator żywieniowy programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” Dorota Szostak zapozna uczestników z najnowszymi zaleceniami dotyczącymi prawidłowego odżywiania. Opowie, jak odżywiać się podczas ciąży, które składniki są szczególnie istotne, a jakich produktów lepiej unikać. Dieta mamy ma ogromny wpływ na zdrowie dziecka już od momentu poczęcia, ponieważ 1000 pierwszych dni (okres ciąży i pierwsze lata życia dziecka) to czas, kiedy można programować metabolizm poprzez odpowiednie żywienie.

Zapisy na warsztaty drogą mailową pod adresem jozefoslaw@biblioteka-piaseczno.pl lub telefonicznie na numer (22) 390-58-87. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi. Zapewniamy opiekę w formie zajęć edukacyjnych. Warsztaty odbywają się w Bibliotece w Józefosławiu, ul. Urocza 14, II piętro, wejście od ul. Cyraneczki (obok Technicoloru).

Warsztaty realizowane są w ramach konkursu grantowego edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, poświęconego edukacji żywieniowej kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią oraz rodziców dzieci w pierwszym roku życia. Szczegółowe informacje na temat kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych kobiet w ciąży, mam karmiących piersią oraz dzieci do 1. roku życia znaleźć można na: www.1000dni.pl

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Informacje19 maja 2016, 10:00,

Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej w Piasecznie 2016

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na XXII Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej. Festiwal odbędzie się 19 maja 2016 roku w sali Domu Parafialnego Parafii Św. Anny w Piasecznie w godz. 10.00-15.00. Zapraszamy na Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej.

Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej w Piasecznie 2016

Przegląd piosenki o tematyce turystycznej i ekologicznej skierowany do grup przedszkolnych z terenu gminy Piaseczno. Celem festiwalu jest promowanie treści ekologicznych poprzez działalność artystyczną i dobrą zabawę. Koordynatorem festiwalu jest Katarzyna Resiak - katarzyna.resiak@kulturalni.pl