Informacje17 maja 2013, 00:00,

Zbiórka surowców wtórnych w Nowej Iwicznej

Sołtys i Rada Sołecka Nowej Iwicznej zaprasza na zbiórkę surowców wtórnych, która odbędzie się 18 maja 2013 roku w godzinach od 10.00 do 15.00. Kontenery na śmieci wielkogabarytowe, elektrośmieci, plastikowe opakowania, złom oraz makulaturę, będą podstawione na parkingu szkolnym przy ul. Krasickiego w Nowej Iwicznej.

ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH W NOWEJ IWICZNEJ
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje17 maja 2013, 00:00,

Maraton Rowerowy Merida Mazovia MTB na trasie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego

Wielkie ściganie w Piasecznie - Merida Mazovia MTB Martahon już 19 maja 2013 roku na trasie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Czwarty maraton letniego cyklu Merida Mazovia MTB Marathon, największej imprezy kolarskiej dla amatorów w Polsce, nieprzypadkowo odbędzie się 19 maja w przepięknej okolicy Piaseczna. Tereny, przez które wiedzie maraton, należą do kompleksu Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, na terenie Powiatu Piaseczyńskiego i słyną z urokliwych krajobrazów, interesujących zabytków, doskonałej infrastruktury turystycznej oraz wspaniałych warunków do rowerowego szaleństwa.

MARATON ROWEROWY MERIDA MAZOVIA MTB NA TRASIE CHOJNOWSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

Mieszkańcy Gminy Piaseczno zwolnieni z opłaty startowe: Mieszkańców Piaseczna na pewno ucieszy fakt, że zostali zwolnieni z opłaty startowej. Wystarczy okazać w biurze zawodów dokument potwierdzający zamieszkanie na terenie Miasta Piaseczno. Ponoszą oni jedynie koszt zestawu startowego, przeznaczonego do pomiaru czasu w wysokości 20 zł.

Ciekawa trasa: Przemyślanie zaprojektowana trasa ominie najbardziej piaszczyste części tego obszaru na rzecz twardszych duktów leśnych, których wiele fragmentów obfituje w prawdziwe pomniki przyrody. Na 35 kilometrze trasy znajdują się ponad kilometrowa aleja 150-letnich dębów. Maraton w Piasecznie jest wyjątkowy, nie ma takich zawodów w innych cyklach. To typowy wyścig po płaskich terenach z dużymi prędkościami, pełen andrenaliny i sportowych emocji na najwyższym poziomie. W Piasecznie rokrocznie startuje duża liczba zawodników, ścigających się łokieć w łokieć, co wymaga koncentracji i uwagi, zważywszy na podstępność trasy. -Spotkamy się w Parku Chojnowskim już po raz 8, cieszę się, że będzie to w maju, bo to najpiękniejszy okres na maraton w Piasecznie - powiedział przed imprezą organizator, znany i ceniony kolarz Cezary Zamana.

Trzy dystanse do wyboru: Odpowiednio zróżnicowana trasa maratonu zapewni rywalizację na miarę możliwości każdego z uczestników. W Piasecznie mogą oni wybierać spośród trzech dystansów. Dystans Hobby, który liczy 8 km, przeznaczony głównie dla dzieci i ich opiekunów poprowadzony zostanie po szerokich utwardzonych duktach leśnych, niewymagających szczególnych umiejętności technicznych. Dystans Fit będzie miał 25 km. Dedykowany jest średnio- zaawansowanym uczestnikom oraz osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z maratonami. Natomiast liczący 55 km dystans Mega jest wyzwaniem przeznaczonym dla najbardziej wytrzymałych i wytrenowanych, często doświadczonych zawodników. Przemyślanie zaprojektowana trasa, zabezpieczenie każdego dystansu przez wykwalifikowane służby medyczne oraz start sektorowy zapewnią bezpieczeństwo oraz komfortowe warunki do wspólnej rywalizacji.

Miasteczko rowerowe i wypożyczalnia rowerów: Miasteczko rowerowe zostanie usytuowane w sąsiedztwie lasu na Stadionie w żabieńcu, co zapewni komfort wszystkim uczestnikom. Do dyspozycji będzie zaplecze, stoiska z odzieżą kolarską, odżywkami i częściami rowerowymi oraz serwis rowerowy, a to co najważniejsze na wszystkich czekać będzie majowy urok w pełni rozkwitłego Lasu Chojnowskiego oraz idealnie czyste i świeże powietrze. Dla chętnych będzie również możliwość wypożyczenia rowerów. Na trasie maratonu znajdować się będą bufety z napojami izotonicznymi, a po maratonie, na każdego uczestnika czekał będzie pyszny marakon Barilla i świeże owoce oraz smaczna i zdrowa Woda Bydgoska.

Rowerowe atrakcje dla najmłodszych: Nie zabraknie atrakcji również dla najmłodszych wielbicieli rowerów. Dzieci będą mogły wziąć udział w mini-wyścigu, doskonalić swoją jazdę na rowerkach biegowych Puky Race, brać udział w konkursach oraz bawić się na placu zabaw.

III edycja Maratonu Rowerowego MTB o Puchar Związku Bankowców Polskich: Na maratonie w Piasecznie odbędzie się trzecia edycja Mratonu Rowerowego MTB o Puchar Związku Bankowców Polskich, zapraszamy wszystkich pracowników banków i instytucji międzybankowych wraz z rodzinami. Klub Bankowca może wyrazić zgodę na udział w zawodach osób z firm i instytucji współpracujących ze środowiskiem bankowym.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rowerowej rywalizacji! Start : 19.05.2013 (niedziela), godz. 11.00. Biuro zawodów: Piaseczno-żabieniec, ul. Leśna 15, Stadion. Szczegółowe informacje na: www.mazoviamtb.pl Biuro zawodów: Katarzyna Krakowiak, tel +48609084184 e-mail: biuro@mazoviamtb.pl

Maraton Rowerowy MTB program zawodów: :

sobota (18.05)
14.00 - 18.00 zapisy w Biurze Zawodów
niedziela (19.05)
8.00 - 10.30 zapisy w Biurze Zawodów,
10.30 - ustawianie zawodników w sektorach startowych,
11.00 - start maratonu, dystanse Fit i Mega,
11.10 - start maratonu, dystans Hobby,
13.30 - Dekoracja dystansu Hobby,
13.40- tombola dla uczestników dystansu Hobby,
13.45 - Dekoracja dystansu Fit,
14.15 - dekoracja zwycięzców III Maratonu o Puchar ZBP (dystans Fit i Mega),
14.20- dekoracja Najlepszego Mieszkańca Piaseczna,
14.30 - Dekoracja dystansu Mega,
14.45- tombola dla uczestników dystansów Fit i Mega
W godz.10.00-15.00 - atrakcje na terenie miasteczka sportowego
11:20 - start mini wyścigu
10.00-14.00 - nauka jazdy na rowerkach biegowych Puky Race
09.00-15.00 - plac zabaw pod namiotem.