Informacje9 października 2012, 00:00,

Zapraszamy na seminarium Kobieta aktywna fizycznie - śladami kobiet w historii sportu

Fundacja Studio (S)praw Kobiet oraz Urząd Miasta i Gminy Piaseczno zapraszają 13 października 2012 roku na seminarium pt.: Kobieta aktywna fizycznie - śladami kobiet w historii sportu. Seminarium odbędzie się w godz. 16:00-18:00. Miejsce: Przystanek Kultura przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie (sala na 2 piętrze). Zapraszamy na seminarium.

SEMINARIUM KOBIETA AKTYWNA FIZYCZNIE – ŚLADAMI KOBIET W HISTORII SPORTU, CZYLI O WęDRÓWCE OD IGRZYSK OLIMPIJSKICH W STAROżYTNEJ GRECJI DO WSPÓ£CZESNYCH ZAKAZÓW, FOBII I KOBIECEJ CIELESNOŚCI W SPORCIE

Jak poznać prawdę o znanych historycznych postaciach kobiet? Jak zrozumieć ich rolę w polityce, w sztuce, w sporcie? Jak rozpoznać role i motywacje kobiet w innych kulturach? Najlepiej przez dziurkę od klucza. Najbliższe spotkanie poświęcone będzie kobietom w sporcie. Interesuje nas ich poświęcenie, zaangażowanie, ograniczenia… czyli to, o czym sportsmenki nie mówią się przed kamerami. Seminarium Kobieta aktywna fizycznie – śladami kobiet w historii sportu, czyli o Wędrówce od Igrzysk Olimpijskich w Starożytnej Grecji do współczesnych zakazów, fobii i kobiecej cielesności w sporcie, opowiedzą Dorotą £eweć i jej partner Tomasz Nitka z perspektywy ich wspólnej profesji - nurkowania.

Dorota £eweć: z wykształcenia polonistka (Uniwersytet Warszawski) z podyplomowymi studiami Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz absolwentka warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji. Wcześniej studiowała na Uniwersytecie Essen, wydz. Organizacja i Zarządzanie Przedsiębiorstwem. Autorka książki "Nurkująca Kobieta" oraz cyklicznych artykułów o tematyce nurkowej i kobiecej oraz audycji radiowych dotyczących udziału kobiet w sporcie. Instruktor nurkowania i założycielka pierwszej w Polsce Szkoły Nurkowania tylko dla kobiet. Tomasz Nitka: to instruktor i trener freedivingu (nurkowania na wstrzymanym oddechu), międzynarodowy sędzia, były rekordzista na zawodach w Polsce i Europie w konkurencjach basenowych.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje6 października 2012, 00:00,

Kursy fotografii w Konstancińskim Domu Kultury

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na kurs fotografii cyfrowej dla początkujących i średniozaawansowanych powyżej 15 roku życia, oraz warsztaty fotografii architektury. Zajęcia poprowadzi Piotr Cieśla (fotograf, reportażysta i pedagog - więcej informacji na stronie: www.warsztatyfotografiikrajobrazu.pl), który będzie chciał przekazać swoje doświadczenie w fotografowaniu architektury, oraz podzielić się swoimi przemyśleniami z używania aparatów cyfrowych, a tym samym pomóc w odnalezieniu drogi, dzięki której estetyka obrazu, a nie technika będzie podstawą widzenia piękna świata.

WARSZTATY FOTOGRAFII ARCHITEKTURY

WARSZTAT FOTOGRAFII ARCHITEKTURY:

W ramach kursu:
- zajęcia teoretyczne, praktyczne, konsultacje przez internet
- zajęcia plenerowe na terenie Konstancina
- grupy 7 osobowe
- wystawa powarsztatowa
Warunki uczestnictwa:
- ukończone 15 lat
- najprostszy aparat typu lustrzanka lub aparat kompaktowy
- podstawowa wiedza z zakresu fotografii
Czas trwania:
16 spotkań w okresie październik 2012 – maj 2013
Koszt:
440 zł za całość kursu
Zapisy na kurs:
Zapisy do 15 października 2012 roku w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna (22 754-47-23, 515-139-191, biuro@konstancinskidomkultury.pl)

KURS FOTOGRAFII CYFROWEJ DLA POCZ¡TKUJ¡CYCH I ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH POWYżEJ 15 ROKU żYCIA

Kurs fotografii cyfrowej dla początkujących i średniozaawansowanych powyżej 15 roku życia:

W ramach kursu:
- zajęcia teoretyczne, techniczne
- praktyka w realizacji podstawowych motywów fotografii takich jak: portret, reportaż, krajobraz i architektura
- grupy do 10 osób
- wystawa po zakończeniu kursu
Warunki uczestnictwa:
- ukończone 15 lat
- najprostszy aparat typu lustrzanka lub aparat kompaktowy
Czas trwania:
40 godzin zajęć w ciągu 4 miesięcy (16 spotkań raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie). Spotkania od poniedziałku do piątku (18.00-20.00).
Koszt:
275 zł za całość kursu