Informacje23 listopada 2012, 00:00,

Zaniepokojenie placówką MONARu w Piasecznie

Mieszkańcy Bobrowca obawiają się sąsiedztwa placówki Monaru, który od 1 grudnia uruchamia schronisko dla bezdomnych w budynku byłego Hotelu Lando. – Doskonale rozumiem niepokój mieszkańców i sam jestem tą sytuacją zaskoczony – mówi burmistrz Zdzisław Lis. – Lokalizacja tego typu placówki koliduje z charakterem tego miejsca. Obiekt świadczy usługi hotelowe i takie jest przeznaczenie budynku. Nie wiem, jak miałoby tam funkcjonować schronisko dla osób bezdomnych – dodaje.

MONAR W BOBROWCU

Zgodnie z przepisami obiekt w Bobrowcu, o którym mowa, pełni funkcje hotelowe – i na taki sposób użytkowania ma zgodę, wydaną jeszcze w latach dziewięćdziesiątych.

– Mamy wątpliwości co do legalności tego przedsięwzięcia, dlatego burmistrz zwrócił się do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego z prośbą o przeprowadzenie kontroli, która wykaże, czy funkcje tam świadczone są zgodne z przeznaczeniem obiektu. Zwróciliśmy się też do przedstawicieli Monaru z prośbą o spotkanie w celu wyjaśnienia sytuacji i przedstawienia zakresu planowanego przedsięwzięcia – tłumaczy Daniel Putkiewicz, I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

Stowarzyszenie Monar dostało od miasta stołecznego Warszawy dotację na realizację zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej w latach 2012–2015, z przeznaczeniem na działania na rzecz osób bezdomnych. Swoją placówkę, która świadczyć będzie usługi dla stolicy, planują otworzyć jednak pod Warszawą, w dawnym Hotelu Lando w Bobrowcu.

Właściciel Hotelu Lando złożył 17 września 2012 r. wniosek do Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno o wydanie zaświadczenia o zgodności planowanej zmiany użytkowania obiektu budowlanego z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, na potrzeby działalności statutowej stowarzyszenia Monar. Po wezwaniu przez Wydział Architektury do uzupełnienia informacji i dokumentacji, gdyż wskazana nowa funkcja – działalność stowarzyszenia Monar – była zbyt ogólna, właściciel wycofał swój wniosek.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje23 listopada 2012, 00:00,

Barwy Jesieni - wyniki konkursu fotograficznego

23 listopada 2012 roku, zakończyło się głosowanie w konkursie fotograficznym tematycznym: BARWY JESIENI. Spośród 21 zdjęć, które zostały nadesłane na konkurs, mieszkańcy udzielający się na forum powiatu piaseczyńskiego, oraz członkowie jury, wybrali 3 najciekawsze zdjęcia, oraz dodatkowe trzy zostały wyróżnione. Serdecznie gratulujemy Piotrowi, Basi, oraz Jacentemu, których zdjęcia wygrały w naszym konkursie. Poniżej prezentujemy zwycięskie zdjęcia.

Zwycięzcy w konkursie fotograficznym:

MIEJSCE 1
Autor: fotomigawka (Piotr)

MIEJSCE 2
Autor: basia (Barbara)

MIEJSCE 3
Autor: Jacenty (Jacek)

Z głosowaniem i większym formatem powyższych zdjęć, można zapoznać się w konkursowym wątku na forum mieszkańców: BARWY JESIENI. Gratulujemy!

Korzystając z okazji, zachęcam mieszkańców do napisania swoich propozycji tematów, na kolejną edycję konkursu fotograficznego, która odbędzie się w grudniu: napisz swoją propozycję tematu na kolejną edycję konkursu fotograficznego.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy: