Informacje4 kwietnia 2016, 13:00,

Zamknięcie wiaduktu przy Al. Kalin


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Od 4 kwietnia 2016 roku od godz. 13.00 zostanie zamknięty wiadukt przy Al, Kalin i zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu na czas wyburzenia i budowy nowego wiaduktu.

ZAMKNIĘCIE WIADUKTU PRZY AL. KALIN

Trakcja PRKiI S.A- generalny wykonawca modernizacji linii kolejowej nr 8 na odcinku Warszawa Okęcie – Czachówek Południowy w piątek 1 kwietnia uzyskał wszystkie niezbędne pozwolenia. Prace rozbiórkowe rozpoczną się już w poniedziałek 4 kwietnia. Cała konstrukcja zostanie rozebrana a w jej miejsce wybudowany zostanie zupełnie nowy obiekt który umożliwi modernizację remontowanej linii kolejowej. Prace potrwają ok 6 miesięcy, ich zakończenie planowane jest we wrześniu br.

- Zdajemy sobie sprawę jak dużą niedogodnością będzie ta inwestycja dla okolicznych mieszkańców, dlatego na bieżąco będziemy informować o terminach i zakresie utrudnień w związku z modernizacją linii kolejowej Warszawa-Radom – informuje Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje4 kwietnia 2016, 17:46,

GDDKiA podpisała umowę na budowę obwodnicy Góry Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W poniedziałek, 4 kwietnia br., GDDKiA podpisała umowę na budowę obwodnicy Góry Kalwarii. Kontrakt o wartości ponad 313 mln zł, zostanie zrealizowany przez konsorcjum firm Intercor Sp. z o.o. oraz Planeta Sp. z o.o., w ciągu 35 miesięcy, tj. najpóźniej do listopada 2019 r. Czynnikiem mającym zasadniczy wpływ będzie pogoda.

GDDKIA PODPISAŁA UMOWĘ NA BUDOWĘ OBWODNICY GÓRY KALWARII

Inwestycja będzie realizowana w systemie „Projektuj i Buduj”, gdzie w tym przypadku rola wykonawcy ma ograniczyć się do zoptymalizowania rozwiązań przyjętych w istniejącej już dokumentacji technicznej otrzymanej od zamawiającego, a następnie wybudowanie drogi, zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Nadzór

Nad realizacją obwodnicy Góry Kalwarii będzie czuwać firma Egis Polska Inżynieria Sp. z o.o., z którą została podpisana umowa na kwotę ok. 12,6 mln.

O inwestycji

Projekt zakłada budowę odcinków: w ciągu drogi krajowej nr 79 o długości ok. 5 km oraz drogi krajowej nr 50 długości ok. 4 km. Przyszła droga o parametrach trasy GP (ruch główny przyspieszony) będzie posiadała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

GDDKIA PODPISAŁA UMOWĘ NA BUDOWĘ OBWODNICY GÓRY KALWARII

Wybudowane zostaną:
- 3 węzły drogowe: „Kąty”, „Marianki” i „Stadion”,
- ciągi pieszo-rowerowe,
- obiekty inżynierskie,
- urządzenia ochrony środowiska,
- odwodnienie,
- drogi obsługujące tereny przyległe,
- urządzenia infrastruktury podziemnej.

W ramach zamówienia przewidziane zostało również wykonanie kompleksowego remontu istniejących dróg krajowych nr 79 (około 6 km) i nr 50 (około 3 km) na odcinkach zastępowanych przez obwodnicę Góry Kalwarii (poza granicami robót objętych decyzją ZRID) wraz z odtworzeniem organizacji ruchu, w zakresie m. in.:
- nawierzchni,
- poboczy,
- elementów BRD.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie