Informacje12 września 2019, 15:27,

Zaciągnij się! Wojsko zaprasza rekrutów

Wojskowa Komenda Uzupełnień kusi przyszłych rekrutów. Dwudziestolecie obecności Polski w NATO może być dobrym powodem aby pójść w kamasze.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Już dekadę temu został w Polsce zniesiony powszechny pobór, a polska armia stała się w pełni zawodowa. Obecnie istnieją jednak różne rodzaje służby wojskowej, osoby które chciałyby pogodzić życie prywatne i zawodowe ze służbą mają możliwość dołączenia do Wojsk Obrony Terytorialnej. Z kolei dla tych, którzy swoją przyszłość zawodową widzą w wojsku, istnieje możliwość odbycia służby kandydackiej lub służby przygotowawczej.

Więcej informacji można znaleźć na stronach WKU Warszawa-Mokotów, Wojska Polskiego, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.

autor/źródło: UG Konstaninc Jeziorna

Informacje12 września 2019, 12:12,

Problem handlu drogimi garnkami powraca. Apel Rzecznika Konsumentów

W związku z coraz liczniejszymi doniesieniami o nieprawidłowościach w trakcie sprzedaży podczas prezentacji w wynajętych na ten cel salach np. w hotelach, restauracjach, proszę o informowanie Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Piasecznie o miejscach, w których odbywają się tego typu pokazy na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Co zrobić gdy staniemy się ofiarami marketerów?

Przekazane dane umożliwią Rzecznikowi wystąpienie do podmiotów wynajmujących pomieszczenia na pokazy. Informacje można przekazywać telefonicznie 22 756 61 55 oraz elektronicznie rzecznik.konsumenta@piaseczno.pl

Zdarza się, że podczas takich spotkań wprowadzeni w błąd konsumenci decydują się na niepotrzebny i zbyt drogi zakup, a potem mają problemy ze zwrotem towarów lub reklamacją. Przypominam, że od umowy sprzedaży produktu na pokazie można odstąpić w ciągu 14 dni. Wystarczy złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, zwrócić zakupiony towar i ponieść ewentualne koszty wysyłki.

Jeżeli sprzedawca utrudnia odstąpienie od umowy lub zwrot pieniędzy należy zgłosić się do Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentóww Piasecznie, ul. Chyliczkowska 14, pokój nr 8.

autor/źródło: Urząd Powiatu Piaseczyńskiego

Polecane dla Ciebie