Informacje23 maja 2018, 09:00,

Wystawa porcelany ćmielowskiej ze zbiorów Aurelii Kuran-Puszkarskiej

Od 22 maja do 24 czerwca 2018 roku zapraszamy na wystawę porcelany ćmielowskiej ze zbiorów Aurelii Kuran-Puszkarskiej pt.: KRUCHOŚĆ I WDZIĘK. Miejsce: Galeria w Hugonówce ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wystawa będzie czynna wtorek-niedziela, w godz. 11-18. Wstęp wolny. Kurator: Hanna Kaniasta. Konsultacja merytoryczna: dr Magdalena Śniegulska-Gomuła. Projekt wystawy: Maria Górska.

WYSTAWA PORCELANY ĆMIELOWSKIEJ ZE ZBIORÓW AURELII KURAN-PUSZKARSKIEJ

Aurelia Kuran-Puszkarska (mieszkanka Konstancina-Jeziorny) od 20 lat zajmuje się kolekcjonowaniem porcelany. Obecnie jej zbiór liczący ok. dwóch tysięcy obiektów jest największą prywatną kolekcją porcelany ćmielowskiej w Polsce. Kolekcja składa się w większości z serwisów do kawy i hrbaty, serwisów stołowych, zestawów do deserów oraz wazonów i figurek. W kolekcji wyróżnić można trzy zasadnicze grypy eksponatów. Pierwsza to obiekty z lat 1900-1914; druga to serwisy z okresy dwudziestolecia międzywojennego i trzecia – obiekty z lat 50. i 60. XX w.

Informacje27 maja 2018, 08:00,

Konstanciński Rajd Rowerowy 2018

27 maja 2018 roku odbędzie się Konstanciński Rajd Rowerowy. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 maja, drogą elektroniczną na adres e-mail: biuro@gosir-konstancin.pl (w tytule maila należy wpisać: „Rajd rowerowy 2018”), telefonicznie pod nr: 22 754 61 86 wew. 23 lub 730 535 004, osobiście w biurze GOSiR (poniedziałek – piątek, od godz. 8.00 do godz. 16.00). Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona. Kto pierwszy ten lepszy. Organizatorem jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Konstancin-Jeziorna.

KONSTANCIŃSKI RAJD ROWEROWY 2018

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Trasa rajdu wiedzie przez malownicze tereny i miejscowości gminy Konstancin-Jeziorna. Cykliści zawitają do m.in.: Habdzina, Opaczy, Ciszycy, Kępy Oborskiej i Okrzeszyn, gdzie zaplanowano program rekreacyjno-sportowy oraz grilla. Uczestnicy wyprawy będą mieli do pokonania łącznie ok. 31 km.  Start 27 maja o godz. 10.00 sprzed siedziby Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji (wejście od ul. Piasta). W rajdzie mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy ukończyli 12 lat – osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. Uczestnictwo jest odpłatne i wynosi 30 zł od osoby (płatne przelewem do 20 maja na konto ośrodka spotu o nr: 79 8002 0004 0215 4239 2002 0101 – w treści przelewu należy podać następujące dane: Rajd Rowerowy, imię i nazwisko uczestnika).

KONSTANCIŃSKI RAJD ROWEROWY 2018