Informacje5 maja 2013, 00:00,

Wystawa plakatów Jana Młodożeńca w Muzeum


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Muzeum Regionalne w Piasecznie zaprasza na wystawę plakatów Jana Młodożeńca. Wernisaż wystawy odbędzie się 10 maja 2013 roku o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym przy Placu Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Wystawę plakatów, będzie można oglądać od 11 maja do 30 czerwca 2013 roku. Na wystawie zaprezentowanych zostanie 40 prac z bogatego dorobku artystycznego, wybitnego polskiego twórcy i przedstawiciela tzw. "polskiej szkoły plakatu". Zapraszamy na wystawę plakatów Jana Młodożeńca w Muzeum Regionalnym.

WYSTAWA PLAKATÓW JANA M£ODOżEńCA

Jan Młodożeniec (1929 - 2000) to jeden z najważniejszych twórców w dziedzinie plakatu nie tylko w Polsce, ale także za granicą; autor ponad 400 plakatów, okładek książkowych, ilustracji, rysunków. Wybitny projektant graficzny i malarz. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień w kraju i zagranicą, m.in. na Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, 8. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie (1980) , Biennale Plakatu w Lathi, Finlandia (1983). Wielokrotny laureat konkursu "Najlepszy plakat Warszawy". Jan Młodożeniec był przede wszystkim grafikiem użytkowym i już podczas studiów realizował liczne zamówienia dla wydawnictw. Po ukończeniu studiów zajął się plakatem, który stał się dla niego główną formą wypowiedzi artystycznej. Do najważniejszych w jego twórczości należały plakaty filmowe (m.in.Dawno temu w Ameryce, Ojciec chrzestny, Wielki Gatsby), teatralne (m.in. do sztuk Czechowa, Fredry, Wyspiańskiego) i reklamowe.

WYSTAWA PLAKATÓW JANA M£ODOżEńCA

Artysta lubił kolor sam w sobie. Ciągle eksperymentował, poszukiwał. Zafascynowany nowym odcieniem potrafił niestrudzenie, o różnych porach dnia, obserwować wybrany motyw. Jego plakaty są niezwykle barwne i wspaniale zharmonizowane. Odznaczają się niepodważalną logiką kompozycji, trafnością grubej, zdecydowanej kreski zamykającej płaskie plamy intensywnego i czystego koloru. Jego rozpoznawalny natychmiast "charakter pisma" to gruba, pozornie nieporadna, choć zdecydowana kreska, nieco dziecięca stylizacja rysunku, żywa paleta barw i ciepłe poczucie humoru. Plakaty Młodożeńca odznaczają się spokojną, wyważoną kompozycją składającą się z wyraźnie oddzielonych, barwnych pól oraz wewnętrznym monumentalizmem form graficznych. Artysta dbał o czytelność każdego znaku, w dążeniu do uogólnienia treści niesionych przez plakat osiągał daleko posuniętą syntezę rysunku. Z jego prac emanuje liryczna ekspresja z odrobiną ludowej prostoty i naiwności.

WYSTAWA PLAKATÓW JANA M£ODOżEńCA
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje5 maja 2013, 00:00,

Olimpiada Języka Angielskiego w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

MA£A LINGUA & LINGUA TEENS SPACE po raz IV organizuje LANGUAGE CHALLENGE Olimpiadę Języka Angielskiego. Konkurs odbędzie się 9 maja 2013 roku, ma charakter otwarty i jest skierowany do wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Warszawy i powiatu piaseczyńskiego. Honorowym Patronatem Konkurs objęli Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Burmistrz Dzielnicy Mokotów, Burmistrz Dzielnicy Wilanów oraz Burmistrz Dzielnicy Ursynów. Sponsorem nagród w konkursie jest Wydawnictwo Oxford Press.
TYTU£
LANGUAGE CHALLENGE Olimpiada Języka Angielskiego to doskonały sposób sprawdzenia swoich możliwości językowych, przeprowadzany wśród dzieci 5-12 lat i młodzieży 13-18 lat. MA£A LINGUA & LINGUA TEENS SPACE szkoła języków obcych proponuje dzieciom i młodzieży konkurs języka angielskiego, który może stanowić powtórkę przed egzaminami językowymi, z którymi spotykają się uczniowie na swojej drodze w szkole.

Co należy zrobić, by wziąć udział w olimpiadzie:
1. Odpowiedzieć na zaproszenie wysłane szkole
2. Zgłosić szkołę do udziału w Olimpiadzie (piaseczno@malalingua.eu)
3. Odebrać formularze zgłoszeniowe, które prześlemy szkole na adres e-mail
4. Zachęcić uczniów do sprawdzenia swoich sił w olimpiadzie językowej
5. Przekazać formularze zgłoszeniowe uczniom i zebrać uzupełnione i podpisane formularze
6. Poinformować organizatora o ilości uczniów, która chce wziąć udział w olimpiadzie oraz przekazać formularze organizatorowi.
7. Zorganizować wraz z Dyrekcją salę, w której uczniowie mogliby napisać Olimpiadę (np. Biblioteka Szkolna).

Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymają dyplom udziału w konkursie, a na 3 najlepsze wyniki w każdej szkole czekają nagrody w postaci publikacji dydaktycznych. Dla najlepszych semestralny kurs wybranego języka obcego w szkole MA£A LINGUA & LINGUA TEENS SPACE. Ponadto szkoła, której uczniowie uzyskają najlepsze wyniki otrzyma materiały dydaktyczne do pomocy w nauce języków obcych.

Znajomość języków obcych to dziś fundament dobrego wykształcenia. Znajomość języka obcego jest weryfikowana na różnych poziomach edukacji dzieci i młodzieży. Najczęściej wybieranym językiem obcym jest język angielski.

Celem Olimpiady LANGUAGE CHALLENGE jest:
- Odkrywanie i wspieranie talentów językowych wśród dzieci i młodzieży;
- Promowanie idei multikulturowości i wielojęzyczności;
- Rozwijanie pasji do języków obcych;
- Kształtowanie umiejętności zdobywania wiedzy;
- Stwarzanie możliwości współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień.

Pomysłodawcą konkursu jest MA£A LINGUA & LINGUA TEENS SPACE szkoła języków obcych dla dzieci i młodzieży. LANGUAGE CHALLENGE Olimpiada Języka Angielskiego dla dzieci i młodzieży jest inicjatywą cykliczną. Organizujemy olimpiadę po raz czwarty na terenie Piaseczna. Ze względu na duże zainteresowanie konkursem, w tym roku zdecydowaliśmy się skierować swoje działania również na teren Warszawy.
autor/źródło: ANITA KOZ£OWSKA - MA£A LINGUA & LINGUA TEENS SPACE szkoła języków obcych dla dzieci i młodzieży, LINGUA NOVA szkoła języków obcych dla dorosłych ul. Świętojańska 1
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie