Informacje5 maja 2013, 00:00,

Olimpiada Języka Angielskiego w Piasecznie

MA£A LINGUA & LINGUA TEENS SPACE po raz IV organizuje LANGUAGE CHALLENGE Olimpiadę Języka Angielskiego. Konkurs odbędzie się 9 maja 2013 roku, ma charakter otwarty i jest skierowany do wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Warszawy i powiatu piaseczyńskiego. Honorowym Patronatem Konkurs objęli Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Burmistrz Dzielnicy Mokotów, Burmistrz Dzielnicy Wilanów oraz Burmistrz Dzielnicy Ursynów. Sponsorem nagród w konkursie jest Wydawnictwo Oxford Press.
TYTU£
LANGUAGE CHALLENGE Olimpiada Języka Angielskiego to doskonały sposób sprawdzenia swoich możliwości językowych, przeprowadzany wśród dzieci 5-12 lat i młodzieży 13-18 lat. MA£A LINGUA & LINGUA TEENS SPACE szkoła języków obcych proponuje dzieciom i młodzieży konkurs języka angielskiego, który może stanowić powtórkę przed egzaminami językowymi, z którymi spotykają się uczniowie na swojej drodze w szkole.

Co należy zrobić, by wziąć udział w olimpiadzie:
1. Odpowiedzieć na zaproszenie wysłane szkole
2. Zgłosić szkołę do udziału w Olimpiadzie (piaseczno@malalingua.eu)
3. Odebrać formularze zgłoszeniowe, które prześlemy szkole na adres e-mail
4. Zachęcić uczniów do sprawdzenia swoich sił w olimpiadzie językowej
5. Przekazać formularze zgłoszeniowe uczniom i zebrać uzupełnione i podpisane formularze
6. Poinformować organizatora o ilości uczniów, która chce wziąć udział w olimpiadzie oraz przekazać formularze organizatorowi.
7. Zorganizować wraz z Dyrekcją salę, w której uczniowie mogliby napisać Olimpiadę (np. Biblioteka Szkolna).

Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymają dyplom udziału w konkursie, a na 3 najlepsze wyniki w każdej szkole czekają nagrody w postaci publikacji dydaktycznych. Dla najlepszych semestralny kurs wybranego języka obcego w szkole MA£A LINGUA & LINGUA TEENS SPACE. Ponadto szkoła, której uczniowie uzyskają najlepsze wyniki otrzyma materiały dydaktyczne do pomocy w nauce języków obcych.

Znajomość języków obcych to dziś fundament dobrego wykształcenia. Znajomość języka obcego jest weryfikowana na różnych poziomach edukacji dzieci i młodzieży. Najczęściej wybieranym językiem obcym jest język angielski.

Celem Olimpiady LANGUAGE CHALLENGE jest:
- Odkrywanie i wspieranie talentów językowych wśród dzieci i młodzieży;
- Promowanie idei multikulturowości i wielojęzyczności;
- Rozwijanie pasji do języków obcych;
- Kształtowanie umiejętności zdobywania wiedzy;
- Stwarzanie możliwości współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień.

Pomysłodawcą konkursu jest MA£A LINGUA & LINGUA TEENS SPACE szkoła języków obcych dla dzieci i młodzieży. LANGUAGE CHALLENGE Olimpiada Języka Angielskiego dla dzieci i młodzieży jest inicjatywą cykliczną. Organizujemy olimpiadę po raz czwarty na terenie Piaseczna. Ze względu na duże zainteresowanie konkursem, w tym roku zdecydowaliśmy się skierować swoje działania również na teren Warszawy.
autor/źródło: ANITA KOZ£OWSKA - MA£A LINGUA & LINGUA TEENS SPACE szkoła języków obcych dla dzieci i młodzieży, LINGUA NOVA szkoła języków obcych dla dorosłych ul. Świętojańska 1

Informacje3 maja 2013, 00:00,

FESTIWAL PATRIOTYCZNY W PAMI¡TCE 2013

W imieniu organizatorów V Festiwalu Patriotycznego w Pamiątce chciałabym zaprosić Państwa na Finał Festiwalu połączony z wręczeniem nagród i występami laureatów I miejsc. Festiwal odbędzie się 9 maja 2013 roku o godz. 11.00 w Zespole Szkół im. Wojciecha Górskiego w Pamiątce koło Tarczyna (ul. Anieli i Wojciecha Górskich 3). Zapraszamy!

FESTIWAL PATRIOTYCZNY W PAMI¡TCE

W tym roku Festiwal Patriotyczny organizowany przez Zespół Szkół w Pamiątce przy wsparciu Burmistrza Tarczyna, Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie oraz Starostwa Piaseczyńskiego odbywa się po raz piąty i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością w powiecie piaseczyńskim. Biorą w nim udział reprezentacje szkół i przedszkoli z gmin: Tarczyn, Piaseczno, Lesznowola, Grójec, Prażmów, Pniewy oraz Belsk Duży. W ramach Festiwalu Patriotycznego organizowane są 4 konkursy: literacki, plastyczny, muzyczny oraz recytatorski. W roku 2013 udział wzięło 19 placówek, (16 jeśli zespoły szkół liczyć łącznie), w sumie ok. 700 uczestników ( w tym zespoły). Zgłoszono 82 występy muzyczne, 120 recytacji, ok. 100 prac plastycznych oraz literackich. Prace i występy były oceniane w kategoriach wiekowych: przedszkole, kl. 1-3 szkoły podstawowej, kl. 4-6 szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadpodstawowe.

Koncert Eliminacyjny V Festiwalu Patriotycznego w Pamiątce

Festiwal patriotyczny jest ogromnym wysiłkiem organizacyjnym dla małego zespołu szkół, jakim jesteśmy (niespełna 300 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, łącznie z „zerówką”), podejmujemy go w przekonaniu, że przyczynia się on do kultywowania postaw patriotycznych zarówno wśród uczestników jak i organizatorów. Od pierwszej edycji festiwalu w jego organizację zaangażowani są nie tylko nauczyciele, GOK w Tarczynie i władze samorządowe ale także liczna grupa uczniów gimnazjum, która przyjmuje na siebie odpowiedzialne zadanie obsługi organizacyjnej tej ogromnej liczby uczestników przybywających do naszej placówki w dniu eliminacji w konkursach muzycznym i recytatorskim. W roku szkolnym w obsługę zaangażowana była prawie połowa z naszego, liczącego 74 uczniów, gimnazjum. Więcej informacji na temat naszej szkoły i festiwalu znajduje się na szkolnej stronie internetowej: www.pamiatka.edu.pl
autor/źródło: Agnieszka Wypychowicz - Koordynator Festiwalu
Tematy:Tarczyn