Informacje3 marca 2009, 00:00,

Wystawa Moniki Bukowińskiej i Dominika Bednarskiego

Biblioteka Publiczna Filii w Zalesiu Górnym serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczyste otwarcie wystawy fotografii Moniki Bukowińskiej i Dominika Bednarskiego: Z DALEKA I Z BLISKA PEJZAżE FOTOGRAFICZNE. Wernisaż wystawy pejzaży fotograficznych, odbędzie się w najbliższy piątek 6 marca 2009 roku, o godzinie 18:30 w Bibliotece Publicznej Filii przy ul. Wiekowej Sosny 4 w Zalesiu Górnym. Wystawę będzie można oglądać od 6 do 28 marca 2009 roku. Zapraszamy na wystawę fotografii.

Monika Bukowińska (ur. 1972). Rodowita mieszkanka tych ziem. Wielbicielka polskiego krajobrazu, jazzu i ... kotów. Fotografuje przyrodę, architekturę drewnianą i obiekty sakralne. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. Swoje prace prezentuje na wielu wystawach zbiorowych i pokonkursowych w Polsce i zagranicą. Laureatka konkursów m. in.: "Kolory Ziemi" (Fundacja Nasza Ziemia, Warszawa), "Krzyże i Kapliczki Przydrożne" (Gniezno), "Woda w obiektywie" (Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, Warszawa), "Piękno malowane naturą"(Barlinek).

Dominik Bednarski: fotografia reportażowa, dokumentalna, portretowa, krajobrazowa. Publikacje: okładka ksiązki "Konstancin. Śladami ludzi i zabytków" Tadeusz Wł. Świątek i fotografia ilustracyjna, okładka CD "Birds" Andrzej Rejman, recenzje koncertowe; "Muzyka i Technogie" lipiec 2008, recenzje internetowe.

Wystawy indywidualne obojga autorów: Kampinos - Impresje Puszczańskie marzec 2007. Skarby ukryte w cieniu ogrodów - Detal w architekturze Konstancina, Festiwal Otwarte Ogrody - Konstancin 2008. Informacje dodatkowe - dotychczasowe wystawy zbiorowe Pejzaż Polski ("A to Polska właśnie") luty / marzec 2004 Konstancin, Portrety ("Oko w oko z człowiekiem") listopad / grudzień 2004 Konstancin, Powiśle Kampinoskie październik 2005 Izabelin, Lato - listopad 2005 Konstancin, Przyroda i zabytki Puszczy Kampinoskiej 2006 Izabelin, Podróże z f.8 - listopad 2006 Konstancin, Wsi koloryt (obrzędowość, regiony) - październik 2007 Konstancin, Abstrakcje - czerwiec 2008. Reportaż - październik 2008 Konstancin. Wystawy miast bliźniaczych: Leidschendamn Holandia grudzień 2006, Konstancin czerwiec 2007, Leidschendamn luty 2008.

Wystawa fotografii "Z daleka i z bliska - pejzaże fotograficzne". żadna z dziedzin fotografii nie daje chyba tylu możliwości interpretacji, jak właśnie fotografia pejzażu i przyrody. Zmiany, którym podlega każde ujęcie wskutek mijania dni, pór roku, zmienności pogody, to decydujący czynnik w fotografii krajobrazu. Detal, fragmenty rzeczywistości, która umyka oczom przechodzących obok osób, ulotność chwil w przyrodzie, te same miejsca fotografowane o różnych porach roku. Za każdym razem zrobimy zupełnie inne zdjęcie. Lato oferuje nam pełną paletę barw, jesień jest mglista i tajemnicza, a zima surrealistyczna. Nie ma złej pogody dla fotografa pejzażu i przyrody, który każdy kaprys aury wykorzysta do swoich ujęć. Fotografia to cud pozwalający utrwalić na zdjęciach niepowtarzalne chwile z naszego życia. Jest dla nas wyrazem twórczych pomysłów i dlatego fascynuje nas dzień po dniu. Jest to również pole do daleko idącej interpretacji świata i jej przedstawiania według fotografa. Pejzaże z bliska i z daleka, wykonywane są i pokazywane jako panoramy, krajobrazy, a także przez spojrzenie z bliskiej odległości. (Informacja z Biblioteki Publicznej w Zalesiu Górnym).
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje24 lutego 2009, 00:00,

Spotkanie Komitetu oraz rodziny Sobczaków z Burmistrzem

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 27 lutego 2009 roku (piątek) o godz. 14:00 w sali przy gabinecie burmistrza w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno, odbędzie się spotkanie Komitetu Organizacyjnego Koncertu Charytatywnego na rzecz Pogorzelców - rodziny Sobczaków z Burmistrzem Miasta i Gminy Piaseczno Józefem Zalewskim. W trakcie spotkania przedstawiciel Komitetu poda informację o wysokości zebranych na koncercie i aukcji funduszy, a następnie przekaże tę kwotę Państwu Sobczakom na odbudowę spalonego domu w Zalesiu Górnym.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno