Informacje9 grudnia 2016, 12:00,

Wystawa Hej Kolęda, Kolęda

9 grudnia 2016 roku o godz. 12:00 odbędzie się wernisaż wystawy Hej Kolęda, Kolęda - rozstrzygnięcie konkursów bożonarodzeniowych. Miejsce: Muzeum Regionalne, pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Zapraszamy na wernisaż wystawy pokonkursowej prac dzieci i młodzieży. Prezentacja prac laureatów konkursów świątecznych na gwiazdę kolędniczą oraz pracę plastyczną o tematyce świątecznej. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z placówek przedszkolnych i szkolnych z terenu gminy Piaseczno. Konkursy ogłoszone zostały przez Muzeum Regionalne w Piasecznie.

Informacje9 grudnia 2016, 19:00,

Gość oczekiwany w Konstancinie

9 grudnia 2016 roku o godz. 19.00 na scenie Konstancińskiego Domu Kultury HUGONÓWKA, niepowtarzalna uczta artystyczno-duchowa. Sztuka według Zofii Kossak – Szczuckiej pt: Gość oczekiwany. Sama autorka pisała o sztuce "Bajka ta jest obrazem dramatu, jaki codziennie i na całym świecie, w milionach replik, rozgrywa się pomiędzy Bogiem a ludźmi. Bóg nieustannie przychodzi do ludzi, narzuca się im. Odtrącony powraca wielokrotnie.

GOŚĆ OCZEKIWANY W KONSTANCINIE

Ludzie, którzy przyjmują Go w prostocie i bezinteresownej miłości, są przezeń obdarowani hojną, opływającą miarą, są szczęśliwsi niż mogli wymarzyć. Natomiast biada tym, którzy pragną widzieć Boga dla spodziewanych korzyści lub podporządkowania Go innemu panu". W tym adwentowym czasie radosnego oczekiwania idealna propozycja dla całej rodziny. Reżyseria: Dominika Figurska. Występują: Rodziny związane z Ochronką im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Konstancinie-Jeziornie.