Informacje22 września 2010, 00:00,

Wydarzenia w KLUBOKSIęGARNI w Nowej Iwicznej

Kluboksięgarnia Za Rogiem serdecznie zaprasza w najbliższy czwartek 23 września na warsztaty teatralne, w sobotę 25 września na spektakl dla dzieci, natomiast w niedzielę 26 września 2010 roku na warsztaty plastyczne. Kluboksięgarnia Za Rogiem znajduje się na Krasickiego 44B w Nowej Iwicznej. Więcej informacji, można przeczytać na stronie internetowej: www.ksiegarniazarogiem.pl Zapraszamy!

KLUBOKSIęGARNIA Za Rogiem

CZWARTEK 23 września godz. 18:30 - WARSZTATY TEATRLANE DLA DZIECI (4-7 LAT). Warsztaty prowadzi znakomity aktor Wojciech Pałęcki z Teatru Lalka. Dzieci poznają tajniki powstawania spektaklu teatralnego: od książki do gotowej inscenizacji. Uczą się animować lalki teatralne, tworzyć scenografię, wcielać się w role księżniczek i rycerzy. Za pomocą rekwizytów teatralnych maluchy przygotowują i wystawiają scenki. WSTęP: 35 zł/ jedno spotkanie.

SOBOTA 25 września godz. 11:00 - SPEKTAKL DLA DZIECI "KRECIK I SPODENKI" WARSZAWSKIEGO TEATRU DOMOWEGO Z UL. CHMIELNEJ. Przedstawienie uświadamiające młodemu widzowi, że mleko nie jest ze sklepu, a pieniądze z bankomatu. Znana wszystkim dzieciom postać z czeskich bajek - Krecik- opowiada jak to się stało, że ma wymarzone spodenki z kieszeniami. Przez ciągłe powtarzanie procesu powstawania od lnu do spodenek, stworzona jest dla dzieci komfortowa, bezpieczna sytuacja, w której przy dobrej zabawie - uczą się /bez dydaktyzmów i pouczeń/. Reżyseria i scenografia: Anna i Maciej Dużyńscy Muzyka: Marek żurawski BILET: 20 zł/ DZIECKO (rodzice nie płacą).

NIEDZIELA 26 września godz. 11:00 - WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI. Zapraszamy dzieci starsze, młodsze i rodziców. Poprowadzi je Roman Pieńkowski, zaprzyjaźnony z Kluboksięgarnią plastyk (jego akwarele można u nas kupić), wieloletni wychowawca młodzieży i dzieci uzdolnionych plastycznie, świetny gawędziarz i człowiek o niezwykłej twórczej energii. Podczas warsztatu będzie można wybrać jedno z dwu działań twórczych:
1. "Kolorowe Motyle". Młodsze dzieci (od 3 lat) wraz z rodzicami wyczarują z różnych materiałów (kolorowy papier, szmatki, guziki, sznurki) wielkie kolorowe motyle, ozdoby do dziecięcego pokoju.
2. "Ex Libris". Starsze dzieci (od 8 lat) i dorośli przygotują rodzinny ex libris. Przy pomocy folii pozłotniczej i specjalnego kleju stworzą projekt znaku bibliofilskiego. Podłożem będą kolorowe tekturki. Praca jest bardzo efektowna. Takim znakiem można potem opatrywać książki z domowej biblioteki. WSTęP: 35 zł/ bilet rodzinny (zapewniamy wszystkie potrzebne materiały).
autor/źródło: Teresa Jaskulska-Gil i Monika Krawiecka - Kluboksięgarnia w Nowej Iwicznej

Informacje22 września 2010, 00:00,

25 września zapraszamy na Festyn Rodzinny w Czaplinku

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Czaplinku mają zaszczyt zaprosić na FESTYN RODZINNY, który odbędzie się w najbliższą sobotę 25 września 2010 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Czaplinku o godz. 13:00. Wstęp wolny. W programie przewidziano m.in. rodzinne rozgrywki sportowe, pokaz strażacki, program artystyczny przygotowany przez dzieci, zajęcia plastyczne i aukcję prac oraz inne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, loteria fantowa, stół wiejski, grill i kawiarenka.

Festyn Rodzinny w Czaplinku
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria