Informacje29 stycznia 2014, 00:00,

Wybrane zostało logo Skate Parku w Piasecznie

17 stycznia jury wyłoniło zwycięską pracę po burzliwych i emocjonujących obradach. Na konkurs wpłynęło aż 587 prac z całej Polski. – Niebagatelne znaczenie miała promocja konkursu, prowadzona nie tylko poprzez gminne kanały informacyjne, ale również na portalach branżowych i w szkołach artystycznych – podkreśla Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji. Jednak największym magnesem z pewnością była wspaniała nagroda – nowoczesny laptop o wartości rynkowej blisko 10 tys. zł, ufundowany przez NTI Polska Nowoczesne Technologie Informatyczne, partnera firmy DELL. Prace przysyłali zarówno amatorzy, jak i profesjonalni graficy.

LOGO SKATE PARKU W PIASECZNIE

Wyboru najlepszego projektu dokonywało jury w składzie: Magdalena Woźniak – radna, przewodnicząca Komisji Promocji, Arkadiusz Strzyżewski – doradca burmistrza, , Rufin Piekut – raper, aktywista, prowadzący imprezy hip-hop oraz jam graffiti, Marek Frącz – dyrektor GOSiR Piaseczno, zarządca skate parku, Magdalena Markuszewska – pracownik Biura Promocji i Informacji, Michał Iwan – przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno, Bartłomiej Reszka – przedstawiciel środowiska BMX, Paweł Komorowski – przedstawiciel środowiska deskorolki, Kacper Szymański – przedstawiciel środowiska hulajnogi oraz Dariusz Słowik – przedstawiciel firmy DELL Polska, głównego sponsora konkursu. Do prac jury zaproszony był też reprezentant Centrum Kultury w Piasecznie, niestety nie mógł dotrzeć na spotkanie.

- Najbardziej cieszy mnie fakt, że urząd nie zamówił projektu tak po prostu, tylko na jego wybór mieli wpływ ludzie reprezentujący swoje miasto – mówi Rufin MC pomysłodawca i współorganizator konkursu.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

LOGO SKATE PARKU W PIASECZNIE

Komisja konkursowa miała naprawdę ciężki orzech do zgryzienia i jak można się domyślić, obrady były burzliwe i pełne emocji. Aby ułatwić jury dokonanie wyboru, organizatorzy zaprosili tego dnia ekspertkę Olgę Łaskę, która opowiedziała o trendach i cechach dobrego logo. Po kilku etapach selekcji jury ostatecznie wybrało projekt Adrianny Maliszewskiej, studentki IV roku Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. – Linki do strony z ogłoszeniem o konkursie podesłał mi kolego, który korzysta ze skate parku – informuje Adrianna. – Pracowałam nad logo kilka dni, w tym czasie stworzyłam sześć propozycji, wybrałam dwie najlepsze i przesłałam na konkurs – relacjonuje zaskoczona zwyciężczyni.

Logo oddaje charakter miejsca, nie faworyzuje żadnej z dyscyplin i ma zgrabną kompozycję. - Moje logo nawiązuje do klasycznych projektów identyfikacji, bez niepotrzebnych kształtów i ozdobników. Za pomocą dwóch elementów stworzyłam małą historię. Kula, która "balansuje" na krawędzi niczym skater podczas wykonywania triku. Jednocześnie w tym statycznym obrazie zawarty jest ruch. Umysł podpowiada nam, że lada chwila kula stoczy się z rampy – opowiada o swoim projekcie Adrianna.

LOGO SKATE PARKU W PIASECZNIE

Dzięki konkursowi o naszym skate parku dowiedziała się cała Polska. – Wierzymy, że logo spodoba się mieszkańcom i wzmocni identyfikację tego popularnego wśród młodzieży miejsca – podsumowuje Arkadiusz Strzyżewski współpomysłodawca konkursu.

autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje29 stycznia 2014, 00:00,

Memoriał im. Marcina Rowińskiego w piłce nożnej

Wójt Gminy Lesznowola, Zespół Obsługi Placówek Oświatowych, UKS Iwiczna zapraszają wszystkich kibiców i miłośników piłki nożnej na rozgrywki piłkarskie w ramach jubileuszowego - X Memoriału im. Marcina Rowińskiego w piłce nożnej. Zawody odbędą się 2 lutego 2014 roku. W turnieju weźmie udział 12 zespołów podzielonych na dwie grupy. Gry będą się odbywały systemem każdy z każdym , czas gry 15 min., 5 zawodników plus bramkarz. Po rozegraniu meczów - drużyny z grupy A zostaną przewiezione transportem własnym lub transportem organizatora do hali sportowej w Mysiadle gdzie zostaną rozegrane gry finałowe (np.; o miejsce 11 i 12 zagra drużyna z 6 miejsca z gr. A z drużyną z 6 miejsca z gr. B.

Memoriał im. Marcina Rowińskiego w piłce nożnej

Grupa A – mecze będą rozgrywane w hali sportowej przy Zespole Szkół w Łazach ul. ks. H. Słojewskiego 1
- OSIR Żyrardów Żyrardowianka
- Energia Kozienice
- Unia Warszawa
- Pogoń Siedlce
- UMKS Piaseczno
- UKS I Iwiczna
Grupa B – mecze będą rozgrywane w hali sportowej przy Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle ul. Kwiatowa 28
- Gwardia Warszawa
- SEMP Ursynów
- Przyszłość Włochy
- Akademia Sportu Ursus
- Znicz Pruszków
- UKS II Iwiczna

Program imprezy przedstawia się następująco:
9.00 - 13.00 ROZGRYWKI GRUPOWE
Grupa A - hala sportowa w Łazach ul. Ks. Słojewskiego 1
Grupa B - hala sportowa w Mysiadle ul. Kwiatowa 28
14.30 - 16.45 FINAŁY
Hala sportowa w Mysiadle
17.00 Ceremonia wręczenia nagród i uroczyste zakończenie turnieju.

Marcin Rowiński (1972-1999), absolwent Akademii Wychowani Fizycznego w Warszawie, instruktor pływania. Od 1995 roku nauczyciel wychowania fizycznego w Nowej Iwicznej. Założyciel i pierwszy prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego IWICZNA. Podczas swojej krótkiej zawodowej pracy, potrafił nauczyć wielu młodych ludzi pływać. Organizator zawodów pływackich dla dzieci i ich rodziców. Jego aktywność zawodowa i zaangażowanie owocowała wieloma sukcesami sportowymi odnoszonymi przez uczniów szkoły w Nowej Iwicznej. Przedwczesna, tragiczna śmierć Marcina, była ogromną stratą i szokiem dla środowisk związanych ze sportem i oświata Gminy Lesznowola i Powiatu Piaseczyńskiego. Serdecznie zapraszamy na Memoriał im. Marcina Rowińskiego.
autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola