Informacje17 listopada 2018, 07:00,

WSTRZYMANE zmiany tras linii L24 i L25

UMiG Piaseczno pisze:Ze względu na potrzebę dodatkowych rozwiązań w obsłudze komunikacyjnej miejscowości Jastrzębie i Siedliska planowane dotychczas zmiany na liniach uzupełniających L24 i L25 zostały wstrzymane. Analiza ujawnionych potrzeb pozwoli opracować nowe, optymalne trasy i kierunki przejazdu linii komunikacji publicznej w tych obszarach. O wynikach tych prac poinformujemy niezależnym komunikatem.

17 listopada 2018 roku zmianie ulegają trasy linii L24 i L25. Zmienione trasy ukazują mapki prezentowane poniżej.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Zmiany tras linii L24 i L25

Powodem od dawna oczekiwanych zmian jest wprowadzenie dwukierunkowego przejazdu tych linii przez Jastrzębie, Żabieniec i Siedliska. ZTM przygotował nowe rozkłady jazdy. Gmina poprosiła o niewielkie korekty dla linii L25 zbliżające rozkład do potrzeb przewozowych, głównie godzin dojazdu do Piaseczna w szczycie porannym. Ostateczne ich wersje pojawią się wkrótce na stronie ztm.waw.pl. Wprowadzenie dwukierunkowego przejazdu autobusów komunikacji zbiorowej zasadniczo poprawi obsługę komunikacyjną mieszkańców tych miejscowości.

Zmiany tras linii L24 i L25

UMiG Piaseczno

Informacje15 listopada 2018, 08:00,

14-16 listopada odbędą się ćwiczenia z zakresu ratownictwa, ewakuacji i alarmowania

Informujemy, że w dniach 14-16 listopada 2018 roku Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie, Starostwo Powiatowe w Piasecznie oraz Gmina Piaseczno zostały wybrane do organizacji epizodu praktycznego pod nazwą: „Ewakuacja ludności z powiatów zagrożonych działaniami militarnymi na terenie województwa mazowieckiego”, będącego elementem ćwiczenia pk. "Anakonda-18", Ćwiczenie ANAKONDA-18 (AN-18) będzie największym ćwiczeniem Sił Zbrojnych RP w 2018 roku organizowanym przez Polskę.

Syreny alarmowe na dachu Przystanku Kultura w Piasecznie - foto Marcin Borkowski

Ćwiczenie będzie sprawdzianem możliwości współdziałania kluczowych organów dowodzenia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej z układem pozamilitarnym oraz wybranymi elementami struktur dowodzenia NATO. Powiat Piaseczyński będzie realizowali zespół przedsięwzięć związanych z ćwiczebnym przyjęciem ewakuowanej ludności. Realizacja ćwiczenia nie będzie skutkowała utrudnieniami w funkcjonowaniu Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie w dniach 15-16 listopada 2018 r.

W dniu 15 listopada w godzinach przedpołudniowych Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie będzie uczestniczyła w ćwiczeniu z zakresu ochrony przeciwpożarowej na terenie szpitala Św. Anny w Piasecznie, gdzie zostanie przeprowadzona ewakuacja jednego skrzydła placówki.

Jednocześnie informujemy, że na podstawie informacji Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w dniach 14-16 listopada w godz. 9.00-14.00 powiat piaseczyński będzie brał udział w ćwiczeniu RENEGADE/SAREX-18/II. Na terenie powiatu piaseczyńskiego przeprowadzony zostanie trening systemu ostrzegania ludności cywilnej o zagrożeniach uderzeniami z powietrza. W związku z tym uruchomione zostaną syreny alarmowe rozmieszczone w 71 punktach. Zgodnie z przepisami prawa syreny emitować będą trzy minutowy dźwięk modulowany oznaczający ogłoszenie alarmu oraz trzy minutowy dźwięk ciągły odwołanie. Alarm ma charakter ćwiczebny.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie