Informacje30 sierpnia 2013, 00:00,

Wolontariat Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza do wolontariatu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 6 września 2013 roku, o godzinie 18.00 w Kinie w Górze Kalwarii. Wolontariat Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii jest grupą zadaniową działającą przy Ośrodku Kultury, funkcjonuje pod nazwą: "Mieszalnia Kolorów". Tworzą ją młodzi kreatywni, którzy nadmiar swojej energii pożytkują na działania prospołeczne. Pomagają w organizacji imprez kulturalnych, są inicjatorami i współautorami projektów animacyjnych, nie boją się udziału w happeningach ulicznych oraz są otwarci na innych.

Wolontariat Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje31 sierpnia 2013, 00:00,

Relacja z II Ekospływu rzeką Jeziorką

II Ekspływ zakończył się jeszcze większym sukcesem niż pierwszy! Zebraliśmy o około 1/3 więcej śmieci. Tym razem popłynęło 16 kajaków, ok 30 osób, starsi, młodsi, a w jednym kajaku ze swoją właścicielką popłynął ... pies. Można powiedzieć, że spływ miał charakter międzynarodowy, ponieważ kilkoro uczestników pochodziło z Rosji i Ukrainy.

RELACJA Z II EKOSP£YWU RZEK¡ JEZIORK¡

Efektem naszej pracy jest kilkadziesiąt worków i kubłów pełnych śmieci. W dużej części były to butelki i małe przedmioty, ale również zebraliśmy duże gabaryty: 6 opon samochodowych, beczki, skrzynki, kokpit samochodowy, radio, piecyk (fajerka), tablice rejestracyjne, zabawki. Z wody można było wydobyć całą garderobę: rajstopy, buty, bluzki, spódnice, spodnie, bezrękawnik, kurtkę i buty.

RELACJA Z II EKOSP£YWU RZEK¡ JEZIORK¡

Jeszcze jedna taka akcja i już w tym roku będzie można powiedzieć, że gruntownie wysprzątaliśmy naszą rzekę.

RELACJA Z II EKOSP£YWU RZEK¡ JEZIORK¡

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna obiecał, że odbierze zebrane śmieci.

Więcej zdjęć z II Ekospływu rzeką Jeziorką: www.facebook.com
autor/źródło: Krzysztof Bajkowski i Jacek Andrzejak