Informacje29 maja 2016, 15:00,

Wielka Zabawa w OSP Skolimów

W 2017 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Skolimowie będzie obchodziła 100-lecie istnienia. Z tej okazji zapraszamy do udziału w wydarzeniu pod nazwą "Wielka Zabawa, czyli już za rok 100-­lecie", które odbędzie się 29 maja 2016 roku na placu przed remizą przy ul. Pułaskiego w Konstancinie-Jeziornie.

WIELKA ZABAWA W OSP SKOLIMÓW

"Parafrazując słowa piosenki zespołu Czerwonych Gitar, chcemy przybliżyć mieszkańcom historię naszej jednostki, najstarszej ze wszystkich obecnie działających. To dobry moment, aby już teraz przygotowywać mieszkańców do przyszłorocznych obchodów -­ wyjaśnia Justyna Ślusarczyk, Prezes OSP Skolimów.

W niedzielę, 29 maja od godz. 15:00 na placu przed remizą przy ul. Pułaskiego 72 będzie się działo. Grillowanie, występ Kabaretu "Drabina", Loteria Fantowa, a także czytanie bajek dzieciom. To nie wszystkie atrakcje, które czekają wszystkich, którzy niedzielne popołudnie spędzą w Skolimowie. Na pewno kilka słów o historii samej straży i jej działalności powie Honorowy Prezes OSP, Mieczysław Banach.

"Celem naszej imprezy jest integracja i edukacja mieszkańców, budowanie tożsamości o naszej małej ojczyźnie" - mówi Tomasz Nowicki, Radny Rady Miejskiej, współorganizator wydarzenia. Na terenie straży powstanie scena do wspólnych tańców, a plac rozświetlą lampki, aby całej imprezie nadać odpowiedni charakter. Zapraszamy wszystkie rodziny, bowiem tego popołudnia każdy znajdzie coś dla siebie.

Wydarzenie wspierają: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-­Jeziorna, Konstanciński Dom Kultury, Sołectwo Gassy.

Informacje29 maja 2016, 15:00,

O motylu który tupał nóżką - Bajkowa Niedziela w Słomczynie

29 maja 2016 roku odbędzie się Bajkowa Niedziela w Słomczynie, podczas której będzie można obejrzeć spektakl pt.: O motylu który tupał nóżką. Miejsce: Dom Ludowy w Słomczynie. Wstęp wolny. Zapraszamy na Bajkową Niedzielę do Słomczyna!

O MOTYLU KTÓRY TUPAŁ NÓŻKĄ - BAJKOWA NIEDZIELA W SŁOMCZYNIE

Teatr Wariacja serdecznie zaprasza na bajkę pt. O motylu który tupał nóżką - to hinduska opowieść o emocjach, ale jest to również bajka o miłości i mądrości . W tej historii małe motyle kłócą się zupełnie jak ludzie, a ludzie nie potrafią sobie radzić z emocjami jak motyle. Najważniejsze jest jednak to , że dzięki pomocy ludzi motyle pogodzą się , a niezdecydowani ludzie dzięki motylom odzyskają spokój.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie