Informacje18 czerwca 2016, 13:00,

Wielka Majówka w Nowej Iwicznej

18 czerwca 2016 roku w godzinach 13:00-22:00 odbędzie się Wielka Majówka w Nowej Iwicznej. Jest to coroczna impreza integracyjna w Nowej Iwicznej pod patronatem Wójt Gminy Lesznowola. Majówka tradycyjnie odbywająca się w czerwcu :) To już 9 edycja! Organizatorem Wielkiej Majówki 2016 jest Gminny Ośrodek Kultury. Organizatorzy zaplanowali festyn z licznymi i darmowymi atrakcjami. Zapraszamy na Wielką Majówkę do Nowej Iwicznej!

Wielka Majówka w Nowej Iwicznej

Informacje24 czerwca 2016, 18:00,

ŻYWA BIBLIOTEKA W PIASECZNIE

Już po raz kolejny w Piasecznie będzie można odwiedzić "Żywą Bibliotekę". Do Żywej Biblioteki zapraszamy 24 czerwca 2016 roku w godzinach 18.00-22.00 przy Przystanku Kultura. Za początek "Żywych Biblioteka" można uznać 1993 rok. Wtedy to przyjaciel kilku młodych ludzi z Kopenhagi został napadnięty. W reakcji na to wydarzenie, postanowili założyć w Kopenhadze stowarzyszenie działające przeciwko przemocy Stop Volden. Chcieli w ten sposób uświadomić swoim rówieśnikom ogrom problemu przemocy, by w przyszłości zapobiec podobnym sytuacjom.

ŻYWA BIBLIOTEKA W PIASECZNIE

W dość krótkim czasie ich inicjatywa zyskała duże poparcie. Ronnie Abergel, główny inicjator, wpadł na pomysł, aby podczas jednego z eventów ludzie mogli się wzajemnie „wypożyczać” i w ten sposób poznawać, redukując jednocześnie dystans i uprzedzenia. W 2004 roku ta metoda została uznana za oficjalną metodę edukacji o prawach człowieka.

Żywe Biblioteki kontynuują swoją misję już od 15 lat w ponad 70 krajach przy wsparciu Human Library Organization. Poprzez kontakt z drugim człowiekiem pomagają ludziom w przełamaniu stereotypów i uprzedzeń względem grup, które z różnych powodów są wykluczane ze społeczeństwa. Taka rozmowa opiera się na dialogu i wspólnym zrozumieniu.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

"Żywa Biblioteka" działa podobnie do powszechnie funkcjonujących bibliotek. Jednak „Książki”, które możemy w nich znaleźć, są niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju. A to dlatego, że tymi "Książkami" są żywi ludzie pochodzący z różnych grup społecznych i narodowościowych.

Każdy, kto chce skorzystać z „księgozbioru”, rejestruje się i dostaje kartę biblioteczną, która upoważni go do „wypożyczania”. Każdy ma możliwość porozmawiania z „Książką” przez 30 minut. Do "Żywej Biblioteki" zapraszamy już 24 czerwca 2016 roku w godzinach 18 – 22 przy Przystanku Kultura.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Bonum et Sapientia przy współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie i Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno. Masz 30 minut. Przyjdź, porozmawiaj, nie oceniaj.