Informacje23 stycznia 2016, 19:00,

Wieczór Pamięci o Żydowskich Mieszkańcach Piaseczna

23 stycznia 2016 roku o godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Pamięci o Żydowskich Mieszkańcach Piaseczna. Wystąpią: Olga Avigail, Trio Hadriana Tabęckiego, gość specjalny: Sława Przybylska. W programie: Li-La-Lo לי לה לו Między Warszawą a Tel Awiwem. Bilety w cenie 25 PLN dostępne w kasie Domu Kultury (ul. Kościuszki 49). Miejsce wydarzenia: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Zapraszamy do Centrum Kultury.

WIECZÓR PAMIĘCI O ŻYDOWSKICH MIESZKAŃCACH PIASECZNA

Wieczór Pamięci o Żydowskich Mieszkańcach Piaseczna

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Wieczór Pamięci o Żydowskich Mieszkańcach Piaseczna. Projekt łączy muzyczne światy Warszawy lat 30-stych i Tel Awiwu lat 40-stych.Zaskakująco zabrzmi słynna kołysanka Henryka Warsa "Ach śpij kochanie" po hebrajsku, czy tango “Graj skrzypku graj” jako “Hacoani nagen”, śpiewana w latach 30-stych przez Ben Lewiego, czyli Adama Astona. Będą hebrajskie wersje polskich szlagierów, ale również polskie wersje, a właściwie parodie hitów Jidisz. Obok znanych tang międzywojennych żydowskich kompozytorów, pojawi się izraelskie tango Henryka Golda. Nie zabraknie słynnego tanga „Tango Notturno” w wykonaniu Sławy Przybylskiej! Przeboje "alla orientale" i żydowsko-arabskie foxy z Warszawy i Tel Awiwu. Wszystko w nowych, lekko swingujących aranżacjach, w delikatnym balansie między piosenkami do tańczenia i rozmarzenia. Koncertowi towarzyszą wspomnienia piaseczyńskich Żydów. Skład: Olga Avigail z Izraela- wokal, trio Hadriana Tabęckiego, gość specjalny: Sława Przybylskia.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11716
Informacje21 stycznia 2016, 18:00,

Romantyczne polskie piosenki

21 stycznia 2016 roku o godz. 18.00 zapraszamy na koncert pn.: Romantyczne polskie piosenki. Wykonawcy: Marta Kuszakiewicz (śpiew) oraz Tomasz Boruch (gitara). Miejsce koncertu: Zespół Szkół w Jazgarzewie przy ul. Szkolnej 10. Wstęp wolny.

ROMANTYCZNE POLSKIE PIOSENKI

Martin, 16 lipca 2019