Informacje30 stycznia 2008, 00:00,

Wernisaż wystawy gobelinów z Pracowni Tkackiej Przeplotki

Konstanciński Dom Kultury oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zapraszają na wernisaż wystawy gobelinów z pracowni tkackiej Przeplot(ki) pt.: Utkane z... Wernisaż odbędzie się 2 lutego 2008 roku, o godzinie 17:00 w Konstancińskim Domu Kultury (ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jezionra). Wystawa tkaniny artystycznej Utkane z..., będzie trwała od 2 do 29 lutego 2008 roku. Zapraszamy na wernisaż oraz wystawę.

PRACOWNIA TKACKA PRZEPLOT(ki) od czterech lat działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli. Przekształciła się z działającej wcześniej Pracowni Penelopa. Od roku próbuje zaistnieć w gronie artystów nieprofesjonalnych. W 2007 roku Pracownia PRZEPLOT(ki) zdobyła kilka nagród i wyróżnień, na warszawskich i ogólnokrajowych konkursach tkaniny. Ewa Kamińska artysta plastyk, pod której kierunkiem powstała większość prac prezentowanych na wystawie, pisze: Pracownię prowadzę od dwóch lat i uczę się od moich pań nie mniej niż one ode mnie. Jesteśmy nie tylko artystkami, ale również przyjaciółkami. Jestem dumna z moich artystek. Myślę, że i ich rodziny również Na wystawie zaprezentowane będą prace, które powstały w okresie ostatnich czterech lat. Ich tematyka, podobnie jak i forma nie jest jednolita. Nic dziwnego. Spotkały się tu różne temperamenty, wrażliwości i doświadczenia, różne marzenia i wspomnienia. Różne źródła inspiracji, różne techniki, struktury i faktury. To co łączy artystki, to wspólna fascynacja tkaniną.

Podczas wystawy tkaniny artystycznej z pracowni tkackiej Przeplot(ki) pt.: Utkane z..., będziecie mogli obejrzeć prace autorstwa: GOK Lesznowola: Bożena Balik, Elżbieta Maria Grabowska, Joanna Jagodzińska, Alicja Kolasa, Aleksandra Liwińska, Grażyna Nasiadko-Galant, Magdalena Pakulska, Hanna Rukan. GOKiS Chotomów: Elżbieta Gnarowska, Gabriela Winter, Urszula żebrowska. Zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński KONSTANCIN

Informacje30 stycznia 2008, 00:00,

Zaproszenie na JASE£KA do budynku OSP w Jeziórku

Dzieci ze świetlicy w Jeziórku oraz Stowarzyszenie Ustanów serdecznie zapraszają na JASE£KA, które odbędą się w najbliższą niedzielę 3 lutego 2008 roku, o godzinie 17:00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej OSP w Jeziórku. Organizatorzy Jasełek, zapewniają miłą atmosferę, kawę i herbatę, oraz proszą gości o przyniesienie ciast i słodyczy. Zapraszamy na Jasełka. Informacja o Jasełkach pochodzi z oficjalnego serwisu internetowego miejscowości Ustanów: www.ustanow.pl