Informacje1 czerwca 2007, 00:00,

Wędkarze Dzieciom - impreza dla dzieci przy oczku wodnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W najbliższą niedzielę 3 czerwca 2007 roku, o godzinie 10:00 przy oczku wodnym na Grapie odbędzie się impreza dla dzieci organizowana przez konstancińskich wędkarzy. Dla uczestników przewidziane są nagrody. Wędkarze Dzieciom na Dzień Dziecka. Zapraszamy! Informacja pochodzi z oficjalnej strony Gminy Konstancin-Jeziorna (współpracują z nami).
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz

Informacje1 czerwca 2007, 00:00,

Tężnia Marzeń 2007 - Festiwal Sztuki Opowiadania


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W dniach od 1 do 3 czerwca 2007 roku, na tężni w Parku Zdrojowym w Konstancinie odbędzie się III Międzykulturowy Festiwal Sztuki Opowiadania, organizowany przez Muzeum Opowiadaczy Historii. Konstancin-Jeziorna po raz kolejny udowadnia, że jest prawdziwą stolicą wszystkich miłośników sztuki opowiadania. Tutaj znajduje się Muzeum Opowiadaczy Historii, które organizuje wiele imprez związanych z tradycjami ustnymi, m. in.: po raz trzeci organizuje Festiwal Tężnia Marzeń. To dowód na to, że sztuka opowiadania odradza się w Polsce, czerpiąc z najlepszych światowych przykładów.

1 czerwca 2007 (Dzień Dziecka - piątek) od godziny 20:00 wieczór Romski - Baśnie i Muzyka Romska. Wystepują Teresa Mirga , zespół Kałe Bała, Jan Mirga, Grupa Opowiadacze IMANGA, Michał Malinowski.

2 czerwca 2007 (sobota) w godzinach 16:00 - 17:00 namiot Baju, Baju, program rodzinny. Występuje Michał Malinowski, Katarzyna Surma. W godzinach 20:00 - 4:00 - Noc Opowieści: Alassan Baguian - czarodziej słowa z Burkina Faso, Michał Malinowski, Grupa Opowiadacze Imanga, Paweł £aszczyk, Apolonia Nowak, Zespół Kurpianka, Maria Bienias - opowiadacze tradycyjni.

2 czerwca 2007 (niedziela) od godziny 15:00, namiot Baju, Baju. Baśnie dla dzieci i rodziców - program rodzinny. Występuje Michał Malinowski, Katarzyna Surma. Natomiast od godziny 20:00 - Wieczór żydowski, Chór żydowski CLIL, Grupa Opowiadacze IMANGA, Witek Dąbrowski Teatr NN, Michał Malinowski.

Dlaczego tężnia? To wyjątkowe miejsce ukryte w konstancińskim parku. Można tu znaleźć chwile wytchnienia, złapać oddech od codziennej krzątniny, w przenośni i dosłownie! Noc opowieści to świetny pretekst by wykorzystać magię tego miejsca i klimat wieczornej pory. W tę jedyne noce usłyszysz mnóstwo pasjonujących i niezapomnianych opowieści. Taka jest idea. Pokazać różne trendy ustnych przekazów. Te tradycyjne prezentowane przez zawodowych opowiadaczy i te współczesne, które ukształtowały się zupełnie niedawno. Opowieści prawie tak stare jak świat i te najmłodsze. Baśnie, bajki, przysłowia, opowieści śpiewane, niesamowite i fascynujące. Będziesz mógł przesiąknąć ich atmosferą, tak jak przesiąka się solnymi oparami w konstancińskiej tężni.

Informacja pochodzi z oficjalnej strony Gminy Konstancin-Jeziorna (współpracują z nami). Więcej informacji na temat: Międzykulturowego Festiwalu Sztuki Opowiadania - Tężnia Marzeń 2007 przeczytacie na stronie: www.konstancinjeziorna.pl Zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie