Informacje1 czerwca 2007, 00:00,

Tężnia Marzeń 2007 - Festiwal Sztuki Opowiadania

W dniach od 1 do 3 czerwca 2007 roku, na tężni w Parku Zdrojowym w Konstancinie odbędzie się III Międzykulturowy Festiwal Sztuki Opowiadania, organizowany przez Muzeum Opowiadaczy Historii. Konstancin-Jeziorna po raz kolejny udowadnia, że jest prawdziwą stolicą wszystkich miłośników sztuki opowiadania. Tutaj znajduje się Muzeum Opowiadaczy Historii, które organizuje wiele imprez związanych z tradycjami ustnymi, m. in.: po raz trzeci organizuje Festiwal Tężnia Marzeń. To dowód na to, że sztuka opowiadania odradza się w Polsce, czerpiąc z najlepszych światowych przykładów.

1 czerwca 2007 (Dzień Dziecka - piątek) od godziny 20:00 wieczór Romski - Baśnie i Muzyka Romska. Wystepują Teresa Mirga , zespół Kałe Bała, Jan Mirga, Grupa Opowiadacze IMANGA, Michał Malinowski.

2 czerwca 2007 (sobota) w godzinach 16:00 - 17:00 namiot Baju, Baju, program rodzinny. Występuje Michał Malinowski, Katarzyna Surma. W godzinach 20:00 - 4:00 - Noc Opowieści: Alassan Baguian - czarodziej słowa z Burkina Faso, Michał Malinowski, Grupa Opowiadacze Imanga, Paweł £aszczyk, Apolonia Nowak, Zespół Kurpianka, Maria Bienias - opowiadacze tradycyjni.

2 czerwca 2007 (niedziela) od godziny 15:00, namiot Baju, Baju. Baśnie dla dzieci i rodziców - program rodzinny. Występuje Michał Malinowski, Katarzyna Surma. Natomiast od godziny 20:00 - Wieczór żydowski, Chór żydowski CLIL, Grupa Opowiadacze IMANGA, Witek Dąbrowski Teatr NN, Michał Malinowski.

Dlaczego tężnia? To wyjątkowe miejsce ukryte w konstancińskim parku. Można tu znaleźć chwile wytchnienia, złapać oddech od codziennej krzątniny, w przenośni i dosłownie! Noc opowieści to świetny pretekst by wykorzystać magię tego miejsca i klimat wieczornej pory. W tę jedyne noce usłyszysz mnóstwo pasjonujących i niezapomnianych opowieści. Taka jest idea. Pokazać różne trendy ustnych przekazów. Te tradycyjne prezentowane przez zawodowych opowiadaczy i te współczesne, które ukształtowały się zupełnie niedawno. Opowieści prawie tak stare jak świat i te najmłodsze. Baśnie, bajki, przysłowia, opowieści śpiewane, niesamowite i fascynujące. Będziesz mógł przesiąknąć ich atmosferą, tak jak przesiąka się solnymi oparami w konstancińskiej tężni.

Informacja pochodzi z oficjalnej strony Gminy Konstancin-Jeziorna (współpracują z nami). Więcej informacji na temat: Międzykulturowego Festiwalu Sztuki Opowiadania - Tężnia Marzeń 2007 przeczytacie na stronie: www.konstancinjeziorna.pl Zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna

Informacje1 czerwca 2007, 00:00,

Przedstawienie teatralne Wakacje z Elzą w GOK Tarczyn

Grupa teatralna Szczęśliwa dziesiątka, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie zaprasza w najbliższą sobotę: 2 czerwca 2007 roku, o godzinie 16.00 na przedstawienie teatralne pod tytułem: Wakacje z Elzą. Sztuka oparta jest na podstawie powieści Jadwigi Korczakowskiej: Spotkanie z Morzem. Przedstawienie teatralne odbędzie się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie, przy ulicy Ks. Cz. Oszkiela 3. Serdecznie zapraszamy! ¬ródło informacji: www.tarczyn.pl

Kilka słów od nas. Krótki opis powieści: Jadwiga Korczakowska Spotkanie nad morzem: opowiada o przyjaźni dwóch kilkunastoletnich dziewczynek. Danusia spędza wakacje nad morzem u serdecznej przyjaciółki swej matki. Doktor Rudzka nie ma własnych dzieci, więc jej gość nie ma się, z kim bawić i nudzi się na wsi. Wreszcie spotyka Elzę, niewidomą dziewczynkę, z racji swego kalectwa i sieroctwa odtrąconą przez inne dzieci. Matka Elzy, wdowa po zmarłym na obczyźnie muzyku, osierociła półtoraroczną, ociemniałą córeczkę, która została w domu starego rybaka, gdzie matka szukała schronienia i pracy. Danusia po raz pierwszy styka się z ludzkim nieszczęściem, pierwszy raz w życiu czuje się za kogoś odpowiedzialna i potrzebna. Przyjaźń z Elzą całkowicie odmienia rozkapryszoną, samolubną jedynaczkę.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Tarczyn
Tematy:Tarczyn