Informacje9 lipca 2013, 00:00,

Wakacyjne wyjazdy w lipcu 2013 z GOK Tarczyn

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjne wyjazdy w lipcu 2013 roku. Zainteresowane osoby, mogą zapisywać się pod telefonem (22) 72-77-196 lub osobiście w GOK przy ul. Ks. Cz. Oszkiela 3. Ilość miejsc ograniczona. Poniżej przedstawiamy terminy planowanych wycieczek z GOK Tarczyn.

Wakacyjne wyjazdy w lipcu 2013 z GOK Tarczyn

11 lipca 2013 r. godz. 10.00
wyjazd do kina w Jankach na film Uniwersytet Potworny 3D (cena 19 zł)
17 lipca 2013 r. godz. 9.00
wycieczka koleją wąskotorową na trasie Piaseczno – Runów (cena 20 zł). W programie: Wild West City Runów osada w stylu country o tematyce starego westernowego miasta. Będzie również ognisko – pieczenie kiełbasek.
18 lipca 2013 r. godz. 10.00
wyjazd do kina w Jankach na film Minionki rozrabiają 3D (cena 19 zł)
23 lipca 2013 r. godz. 8.00
wyjazd do Farmy Iluzji Mościska (cena 40 zł) Cena obejmuje wstęp i nielimitowaną zabawę na placu zabaw, lekcję edukacyjną Iluzja na wesoło, pieczenie kiełbasek na ognisku, bilet na jedną atrakcję do wyboru: kula wodna, ścianka wspinaczkowa, pojazd Segway PT, Euro Bungee.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Tarczyn

Informacje7 lipca 2013, 00:00,

Film MIŚ w Plenerowym Kinie w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszańców na Plenerowe Kino w Konstancinie. Najbliższy seans odbędzie się w piątek 12 lipca 2013 roku o godzinie 21:45, na terenie Amfiteatru w Parku Zdrojowym, podczas którego będzie można obejrzeć MIŚ, reż. Stanisław Bareja. Wstęp wolny. Zapraszamy do Plenerowego Kina w Konstancinie.

FILM MIŚ W PLENEROWYM KINIE W KONSTANCINIE

MIŚ to komedia złożona z groteskowych epizodów ukazujących rozpad PRL-owskiego systemu. Liczne sceny z barów mlecznych, urzędów i sklepów ujawniają absurd codziennej egzystencji Polaków. Wokół historii Ochódzkiego (Stanisław Tym) narasta wiele ważnych, małych opowieści charakteryzujących rzeczywistość początku lat osiemdziesiątych. Ryszard Ochódzki (zwany Misiem) jest prezesem klubu sportowego „Tęcza”. Ma wyjechać za granicę, zostaje jednak zatrzymany, ponieważ z jego paszportu wyrwano kilka kartek. Ochódzki podejrzewa żonę, Irenę, która chciała uniemożliwić, a przynajmniej opóźnić jego wyjazd i dotrzeć do Londynu przed nim. Małżonkowie założyli bowiem przed laty konto w jednym z londyńskich banków. Odejście Ireny zmusiło ich do podzielenia posiadanych dóbr. Pieniędzmi zdeponowanymi za granicą żadne z nich nie chce się jednak dzielić z drugą stroną. Film pełen intryg i związanych z tym zdarzeniem komplikacji, pokazany w przejaskrawionym obrazie Polski końca lat 70. i początku lat 80. XX wieku. Kreacja tytułowej postaci przez Stanisława Tyma jest uznawana za jedną z najlepszych w jego karierze. W plebiscycie tygodnika „Polityka” (1999) na „najciekawsze filmy polskie XX wieku” Miś zajął 8. miejsce. Wiele ze zdań padających w filmie weszło na stałe do potocznego języka.

Plenerowe Kino w Konstancinie repertuar:

Lipiec 2013
19.07.2013 Kocha, lubi, szanuje (reż. Glenn Ficcara, John Requa)
26.07.2013 Incepcja (reż. Christopher Nolan)
Sierpień 2013
02.08.2013 Jasminum (reż. Jan Jakub Kolski)
09.08.2013 Jak zostać królem (reż. Tom Hooper)
16.08.2013 Yuma (reż. Piotr Mularczyk)
23.08.2013 Pół żartem pół serio (reż. Billy Wilder)
30.08.2013 Avatar (reż. James Cameron)
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna