Informacje11 marca 2016, 20:00,

W podróży poślubnej z bobrowieckim teatrem A CO TAM?


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W Bobrowcu sala OSP ponownie zapełni się widzami. Miejscowy teatr amatorski „A CO TAM?” wystawia kolejne przedstawienie. Znów będzie do śmiechu, gdyż spektakl, podobnie jak poprzedni, to zabawna farsa.

Kilkanaścioro mieszkańców Bobrowca i okolic ukochało sobie teatr szczególnie mocno. Do tego stopnia, że od trzech lat tworzą zespół teatralny i zarazem zgraną grupę lubiących spędzać ze sobą czas znajomych. Są wśród nich ludzie rozmaitych zawodów, mamy i ojcowie wychowujący dzieci, studenci, a nawet uczniowie gimnazjum. Zapracowani i zaganiani, jak większość Polaków, potrafią znaleźć odrobinę czasu, by realizować swoje pasje i oderwać się od codziennych spraw. I chociaż przygotowanie spektaklu wymaga wysiłku, to jednak deklarują, że odpoczywają od codzienności wkraczając w świat sztuki. Regularne spotkania odbywają się od czasu do czasu w prywatnych domach, jednak większość z nich ma miejsce w budynku bobrowieckiej OSP. Tu odbywają się próby, przygotowywana jest scenografia oraz dopracowywane są szczegóły przedstawień. Tutaj wystawiane są sztuki.

W PODRÓŻY POŚLUBNEJ Z BOBROWIECKIM TEATREM A CO TAM?

Do tej pory teatr A CO TAM? wystawił dwie sztuki, w sumie 11 przedstawień. Każde z nich cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Nieduża sala zawsze pękała w szwach. Widzowie, wśród których jest wielu sąsiadów i znajomych aktorów, wciąż dopytują się o kolejne spektakle. „Podróż poślubna” to najnowsze przedstawienie, jakie przygotował teatr „A CO TAM?”. Spektakl, którego prapremiera odbędzie się 5 marca br., jest autorskim dziełem jednej z członkiń teatru, która sztukę napisała, wyreżyserowała oraz zagra w niej jedną z ról. Ania i Wiktor udają się w tytułową podróż poślubną, którą ufundowała im ciotka Tosia. Nie spodziewają się, że w pensjonacie, do którego jadą, czeka już na nich ciocia oraz… Max, który zdaniem Tosi jest lepszym kandydatem na partnera dla Ani. Spokojny dotąd pensjonat „Pod Amorem” stanie się miejscem intryg, spisków oraz niespodziewanych i zabawnych zwrotów akcji. Czy Tosi uda się intryga? Czy rozdzieli Anię i Wiktora? Sprawdźcie sami….

Terminy spektakli:
• 5 marca (sobota), godz. 17:30 oraz godz. 20:00,
• 6 marca (niedziela), godz. 17:00 oraz 19:30,
• 11 marca (piątek), godz. 20:00,
• 12 marca (sobota), godz. 17:30 oraz godz. 20:00,
• 13 marca (niedziela) godz. 19:00.

Przedstawienie odbędzie się w sali OSP w Bobrowcu, mieszczącej się przy ul. Mazowieckiej 23. Rezerwację oraz sprzedaż biletów prowadzi Monika Mazur, która zbiera zamówienia pod adresem moni.222@o2.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. Cena biletu wynosi 12 PLN. Środki finansowe zebrane ze sprzedaży biletów, tak jak poprzednio, zostaną wykorzystane na stworzenie scenografii do kolejnego spektaklu. Serdecznie zapraszamy!

Jolanta Bylica

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje6 marca 2016, 19:00,

Klękam przed Tobą Krzyżu Święty - Wielkopostny Koncert Muzyki Sakralnej w Mrokowie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

6 marca 2016 roku o godz. 19.00 (po wieczornej Mszy Św.) odbędzie się Wielkopostny Koncert Muzyki Sakralnej "Klękam przed Tobą Krzyżu Święty" w wykonaniu barytona Andrzeja Batora i Kwartetu Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej SONATA im. Bogumiła Łepeckiego. Kultura żywego słowa w wykonaniu Jacka Łepeckiego. Organizatorzy: Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Proboszcz Parafii pw. św. Stanisława Kostki w Mrokowie, GOK Lesznowola. Koncert odbędzie się w Kościele Św. Stanisława Kostki przy ul. Rejonowej 40 w Mrokowie.

KLĘKAM PRZED TOBĄ KRZYŻU ŚWIĘTY - WIELKOPOSTNY KONCERT MUZYKI SAKRALNEJ

Przeczytaj też: Czy woda w gminie Lesznowola jest bezpieczna do picia?

PROGRAM Klękam przed Tobą Krzyżu Święty:
- Krzyżu Chrystusa Bądźże Pochwalony – mel. XVII w.
- Wisi na Krzyżu Pan, Stwórca Nieba – mel. XVIII w.
- Ogrodzie oliwny – mel. XVII w.
- Salve Regina – muzyka i słowa Andrzej Bator
- Krzyżu Święty – XVI w.
- Jeszcze się kiedyś rozszumcie – muzyka ks. W. Sopora, słowa Julian Tuwim
- Nocą Ogród Oliwny – muzyka i słowa Zofia Jasnota
- Jezu Chryste Panie Miły – słowa Abraham Różniatowski
- Do Matki Miłosierdzia – muzyka i słowa Andrzej Bator
- Ludu, mój ludu – sam tekst łaciński powstał jeszcze w VIII w., melodia tej pieśni może pochodzić z czasów renesansu – A. Bator a capella z publicznością
- Stary Krzyż – XVIII w.

Wykonawcy
Kwartet symfoników Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej „SONATA” im. Bogumiła Łepeckiego
Kultura Słowa Żywego – Pan Jacek Łepecki, dyrektor generalny symfoników
Czas trwania koncertu 60 min.

Wszystkie wykonywane kolędy przez Pana Andrzeja Batora światowej sławy barytona operowego – kompozytora, autora tekstów – Ambasadora Kultury polskiej już na pięciu kontynentach są realizowane z towarzyszeniem kwartetu liderów symfoników orkiestry, co w wyjątkowy sposób wyróżnia styl prezentowanych dzieł ukazujących kapitał polskiej literatury muzycznej.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie