Informacje2 lipca 2011, 00:00,

V PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA W PIASECZNIE

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Centrum Kultury w Piasecznie zapraszają mieszkańców, na PIASECZYńSK¡ LETNI¡ KAPELIADę PIASECZNO 2011. W najbliższą niedzielę 3 lipca 2011 roku o godzinie 12:15, odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi: M£ODZIEżOWA ORKIESTRA DęTA OSP BOGATE, dyrygent Edward Myśliwczyk. Koncert poprowadzi Małgorzata Chmielewska. Koncert odbędzie się na Placu Piłsudskiego w Piasecznie. Zapraszamy na Piaseczyńską Letnią Kapeliadę.

PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA W PIASECZNIE

Młodzieżowa Orkiestra OSP Bogate została założona w 1968r. przez Henryka Ostrowskiego- nie żyjącego już nauczyciela muzyki i organistę. Liczyła 14 członków w wieku od 10 do 40 lat. Pierwszy występ odbył się w Przasnyszu w 1969r. w związku ze świętem pracy 1 Maja. Od listopada 1993r. kapelmistrzem orkiestry został Piotr Niski. Od maja 2000r. Z orkiestrą współpracuje i jest jej dyrektorem obecna Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska- Morawska. W 2001r. Orkiestra wzięła udział w Rajdzie Gwieździstym z okazji 80-lecia Związku ochotniczych Straży Pożarnych w Warszawie oraz dała oprawę muzyczną na Mszy Św. w Bazylice Katedralnej św. Floriana w intencji strażaków poległych po zamachu terrorystycznym w Nowym Yorku. 7 maja 2005 r. Orkiestry z Bogatego nie zabrakło na V Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę . W tym roku nasi muzycy zaprezentowali się mieszkańcom Warszawy podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy koncertując w specjalnym pociągu na trasie Warszawa Wschodnia- Warszawa Zachodnia oraz na Dworcach Centralnym i Zachodnim.

OSI¡GNIęCIA: 1994r, 1996r, 1998r. Udział orkiestry w Wojewódzkich Przeglądach Orkiestr Dętych OSP. w Ostrołęce, gdzie cieszyła się uznaniem jurorów i sympatią publiczności. Wrzesień 1998r. Występ na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Pinnebergu (Niemcy). 2000r. i 2001r. Zajęcie I miejsca w Powiatowym Festiwalu Orkiestr Dętych ORKIESTRIADA organizowanych przez Starostwo w Makowie Mazowieckim. 2002r. Udział w Mazowieckim przeglądzie Orkiestr Dętych OSP w Płocku. 2002r. Nagrodzenie na Przeglądzie Regionalnym w Słupcy. 2003r. Udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Rastede w Niemczech. ORKIESTRA U JANA PAW£A II Za pewne najważniejszym wydarzeniem w historii orkiestry była Pielgrzymka Orkiestr Dętych OSP do Watykanu a udział w Koncercie Jubileuszowym z okazji 25-tej Rocznicy Pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II we wrześniu 2003r. ¬ródło informacji na temat orkiestry: www.cilbogate.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje4 lipca 2011, 00:00,

10 lipca zapraszamy na koncert SENTIDO DEL TANGO

Konstanciński Dom Kultury zaprasza mieszkańców na koncert Sentido Del Tango, który odbędzie się 10 lipca 2011 roku o godz. 16.00 w Amfiteatrze (Park Zdrojowy w Konstancinie). Sentido Del Tango wystąpi w składzie: Piotr Kopietz (bandoneon / akordina), Gabriela Machowska-Kopietz (fortepian) i Mateusz Szemraj (gitara). Zapraszamy na niedzielny koncert w Konstancinie.

SENTIDO DEL TANGO

"...w Tango współżyją muzyka poważna i jazz, język salonów z żargonem przestępców, ciemne i niebezpieczne ulice Argentyny i wyrafinowane, jasne sale taneczne Europy..." Muzycy zespołu Sentido del Tango dzięki niespotykanemu zestawieniu instrumentów (bandoneon / akordina + fortepian + gitara) oraz ogromnej pasji i wielu pomysłom starają się nadać tej muzyce indywidualny charakter. Zapoznaj się z muzyczną prezentacją zespołu Sentido Del Tango: sentido.mp3

Piotr Kopietz (bandoneon / akordina), Gabriela Machowska-Kopietz (fortepian) i Mateusz Szemraj (gitara) spotkali się podczas studiów w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Współpracę rozpoczęli w 2007 roku. Koncerty w ich wykonaniu to niepowtarzalne spektakle muzyczne pełne skrajnych emocji. Aby je wzbogacić muzycy sięgają także po słowo i taniec, dążąc w ten sposób do osiągnięcia jedności sztuk. Więcej informacji na stronie internetowej: www.sentido.art.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna