Informacje23 maja 2008, 00:00,

V CZERSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE - CZERSK 2008

Urząd Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Kościół Parafialny Przemienienia Pańskiego w Czersku oraz Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Przeszłości w Czersku zapraszają na V CZERSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE. Koncert odbędzie się w niedzielę 25 maja 2008 roku, o godzinie 12:00 w Kościele Parafialnym Przemienienia Pańskiego w Czersku.

V CZERSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE - CZERSK 2008

V Czerskie Spotkania Muzyczne odbędą się w ramach 100-lecia Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Przeszłości w Czersku (1908-2008). Podczas Czerskiego Spotkania Muzycznego w Czersku, odbędzie się koncert wokalno - instrumentalny w wykonaniu: Justyna Reczeniedi (sopran), Bianka Glazenbrok (sopran), Michał Bogdanowicz (bas baryton), oraz Trio Con Passione w składzie: Kamila Szalińska-Bałwas (skrzypce), Jerzy Cembrzyński (kontrabas i opracowanie muzyczne), Michał Pindakiewicz (gitara). Serdecznie zapraszamy na Czerskie Spotkania Muzyczne w Czersku.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje23 maja 2008, 00:00,

TROMBASTIC - Piaseczyńska Wiosna Muzyczna Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno i Parafia Świętej Anny w Piasecznie serdecznie zapraszają na VIII Piaseczyńską Wiosnę Muzyczną. W najbliższą niedzielę 25 maja 2008 roku, o godzinie 19:30 w Kościele Św. Anny w Piasecznie (Plac Piłsudskiego), wystąpi kwartet puzonowy TROMBASTIC Muzyka dawna na dworach Europy. Wstęp wolny. Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie (współpracują z nami). Zapraszamy na Piaseczyńską Wiosnę Muzyczną w Piasecznie.

TROMBASTIC MUZYKA DAWNA NA DWORACH EUROPY PIASECZYńSKA WIOSNA MUZYCZNA PIASECZNO 2008

Kwartet puzonowy Trombastic to warszawski zespół wąskomenzurowych puzonów historycznych, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki z okresu renesansu i baroku. Ten jedyny w swoim rodzaju w Polsce zespół gra na puzonach altowych, tenorowych, basowym i kontrabasowym. Zespół Trombastic od 1987 roku regularnie koncertuje w kraju i za granicą. Puzoniści współpracują z wieloma innymi zespołami muzyki dawnej np. Ars Nova, Kapela Jasnogorska, Il Tempo czy Orkiestra Złotego Wieku z którymi dokonali wielu nagrań archiwalnych i płytowych. Muzycy Trombastic, oprócz dbałości o stronę wykonawcza zajmują się również odszukiwaniem i opracowaniem nieznanych utworów szczególnie muzyki doby polskiego renesansu, dzięki czemu odzyskują one dawną świetność. Przyjdź na koncert TrombasticMuzyka dawna na dworach Europy.

Skład zespołu Trombastic: Piotr Wawreniuk (puzon altowy, instrumenty perkusyjne), Michal Kiljan (puzon tenorowy), Piotr Dąbrowski (puzon tenorowy, śpiew), Zdzislaw Stolarczyk (puzon tenorowy, instrumenty perkusyjne), Robert Krajewski (puzon basowy), Roman Miller (puzon kontrabasowy, instrumenty perkusyjne). Więcej informacji o kwartecie puzonowym Trombastic, możecie przeczytać na stronie internetowej: www.trombastic.pl Zapraszamy na koncert Trombastic w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno