Informacje16 września 2008, 00:00,

Uwaga Akcja Honorowego Oddawania Krwi - Góra Kalwaria

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy serdecznie zapraszają do udziału w akcji Honorowego Oddawania Krwi, która odbędzie się w środę 17 września 2008 roku, przed ratuszem miejskim w Górze Kalwarii. Akcja zbierania krwi, rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do godz. 14:00. Organizatorzy akcji proszą o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem oraz numerem PESEL. W badaniu mogą wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie i trzeźwe. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do przyłączenia się do akcji w Górze Kalwarii.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje16 września 2008, 00:00,

Obchody rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę

Starosta Powiatu Piaseczyńskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno oraz Proboszcz Parafii Św. Anny w Piasecznie mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Piaseczna na obchody 69. rocznicy Agresji Związku Sowieckiego na Polskę. Uroczyste obchody rocznicy odbędą się 17 września 2008 roku, przy Pomniku Katyńskim na cmentarzu parafialnym w Piasecznie. Współorganizatorami obchodów są: Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna i Komitet Katyński, Związek Sybiraków Koło Piaseczno, Organizacje Kombatanckie w Piasecznie oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie. Zapraszamy na uroczyste obchody rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę.

69. rocznica agresji Związku Sowieckiego na Polskę:

12:45 zbiórka przed wejściem na cmentarz parafialny, przy ul. Kościuszki, przejście pod Pomnik Katyński.
13:00 Hymn Narodowy w wykonaniu Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej, Msza Św. polowa w intencji pomordowanych na Wschodzie z udziałem chóru Lira, przemówienie okolicznościowe Starosty Piaseczyńskiego Jana Dąbka oraz złożenie wiązanek przy Pomniku Katyńskim.
14:30 (organizatorzy zapewniają autokar) na placu przed Ratuszem, przy Tablicy Sybiraków - Minuta Ciszy, wystąpienie przedstawiciela Związku Sybiraków Koło w Piasecznie, złożenie wiązanek przy Tablicy Sybiraków.
14:45Dom Parafialny przy Kościele Św. Anny w Piasecznie: Pamięć o Katyniu program rocznicowy. W programie: prezentacja multimedialna fragmentów dokumentacji wydarzeń katyńskich, pieśni i fragmenty prozy o tematyce katyńskiej, szkice plastyczne do Panoramy Katyńskiej autorstwa Dymitra Grozdewa. Występują: Rafał Grozdew - tenor, Maciej Kierzkowski - gitara, Robert Lipka - akordeon, Ewa Konstancja Bułhak - aktorka, Mateusz Bernat - projekcja multimedialna, Dymitr Grozdew - grafiki.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno