Informacje30 maja 2017, 13:43,

Umowa na rozbudowę drogi 721 na terenie Piaseczna podpisana - przebudowa Okulickiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W najbliższych tygodniach ruszy przebudowa drogi 721 (ul. Okulickiego ) w Piasecznie. Dziś wykonawca inwestycji – firma Skanska S.A i MZDW podpisały umowę na realizację zadania. Zakres robót obejmie rozbudowę 2 km odc. drogi pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mleczarską i ul. Powstańców Warszawy a krzyżówką z ul. Julianowską. Termin zakończenia budowy to luty 2019 r. Koszt inwestycji to kwota blisko 22 mln zł. Środki w całości pochodzą z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

UMOWA NA ROZBUDOWĘ DROGI 721 NA TERENIE PIASECZNA PODPISANA - PRZEBUDOWA OKULICKIEGO

W ramach inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa trasa z nową nawierzchnią, nowe odwodnienie jezdni, zjazdy do posesji, sieć kanalizacyjna i wodociągowa. Mieszkańcy zyskają chodniki i ścieżki rowerowe po obu stronach drogi, oraz nowe przejścia dla pieszych, które zostaną wyposażone w elementy bezpieczeństwa ruchu, tj. azyle dla pieszych. Przebudowa oraz budowa nowych sygnalizacji świetlnych znacznie poprawi bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. Nowa droga będzie dostosowana do obsługi ruchu tranzytowego. Pierwsze prace powinny się rozpocząć na przełomie czerwca i lipca br. W połowie czerwca Skanska przejmie plac budowy i rozpocznie prace przygotowawcze. Będą one polegały przede wszystkim na przygotowaniu placu budowy, odhumusowaniu i wycince drzew kolidujących z inwestycją.

Jak zapewnia wykonawca na czas przebudowy drogi odcinek ul. Okulickiego pozostanie przejezdny w obu kierunkach. Z uwagi na duży zakres prac prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

UMOWA NA ROZBUDOWĘ DROGI 721 NA TERENIE PIASECZNA PODPISANA - PRZEBUDOWA OKULICKIEGO
kliknij, aby powiększyć

Przebudowa ul. Okulickiego w Piasecznie jest pierwszym z trzech etapów zaplanowanych do realizacji inwestycji na drodze 721. Kolejnym etapem będzie budowa nowego przebiegu drogi wraz z obwodnicą Lesznowoli i węzłem S7. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach RPO WM na lata 2014-2020. Ostatnim, trzecim etapem będzie przebudowa 5 km odc. drogi od Piaseczna do Konstancina Jeziorna, na którym aktualnie trwają prace projektowe.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje30 maja 2017, 18:56,

Relacja z zawodów LOTTO Poland Bike Marathon 2017 w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Góra Kalwaria ponownie została zdobyta! Blisko 750 amatorów MTB stanęło na starcie szóstego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon. Ta podwarszawska miejscowość znajduje się od samego początku, czyli od dziewięciu lat, na mapie cyklu wyścigów organizowanych przez Grzegorza Wajsa. Trasa w Górze Kalwarii prowadziła w dużej mierze przez Lasy Chojnowskie i wały na Wisłą wokół historycznego Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku. Teren dość pagórkowaty. I jeszcze finisz jak na słynnym wyścigu Paryż - Roubaix. Na deser ścigania w Górze Kalwarii czekał wymagający podjazd po bruku.

LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2017 W GÓRZE KALWARII

Na najdłuższym dystansie MAX (59 km) zwyciężył Adrian Jusiński, przed Kamilem Kuszmidrem (obaj z TRW MTB Racing) i Adrianem Kuczyńskim (Absolute Bikes RedIngo Team). Wśród kobiet wygrała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Mybike.pl), wyprzedzając Izabelę Żeszczyńską (Dirty40) i Magdalenę Kosko (Beat Bike Pro Relo Team).

Przeczytaj też: Czujniki smogu zawisły w gminie Góra Kalwaria. Będą 'wąchać' powietrze

LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2017 W GÓRZE KALWARII

Trasę MINI (27 km) najszybciej pokonali Artur Sienkiewicz (Wieliszew Heron Team) i Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team). Trzeci finiszował Mateusz Szymański (Tomaszów Mazowiecki). W rywalizacji kobiet nadal nie ma mocnych na Magdalenę Kuszmider (Legionowo), która triumfowała już szósty raz z rzędu. Tym razem wyprzedziła Katarzynę Skurę (Absolute Bikes RedIngo Team) i Katarzynę Gregorowicz (Go Sport AK Sped Team).

LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2017 W GÓRZE KALWARII

Na dystansie FAN (8 km) ścigali się uczniowie i uczennice szkół podstawowych. Wśród chłopców zwyciężył Kamil Lach, przed Maciejem Petryszynem (obaj z UKK Huragan Wołomin) i Mateuszem Szyszko (Warszawski Klub Kolarski). W gronie dziewcząt najlepsza była Dominika Wiśniewska (UKK Huragan Wołomin), przed Malwiną Krzyczkowską (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin) i Natalią Dobrzyńską (Alltop Stag Team). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike tradycyjnie jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2017 W GÓRZE KALWARII

W rywalizacji drużynowej w Górze Kalwarii triumfował Absolute Bikes RedIngo Team, przed MGG Helpea Team i TRW MTB Racing. Młodzieżową punktację drużynową wygrał UKK Huragan Wołomin, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Kamyk Radzymin MTB Team. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Gregorowiczowie, przed Żeszczyńskimi i Grucami. W punktacji Omnium Poland Bike 2017 prowadzą nadal Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team) i Joanna Sobczuk (Wodociągi Warszawskie).

LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2017 W GÓRZE KALWARII

LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, profesjonalnym sklepem i serwisem ABSOLUTE BIKES oraz marką rowerów SUPERIOR.

LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2017 W GÓRZE KALWARII

Teraz ekipa Poland Bike obiera kierunek na województwo lubelskie i zaprasza do Urszulina w powiecie włodawskim. W sercu Polesia i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego odbędzie się niezwykły duathlon. W sobotę 3 czerwca - siódmy etap LOTTO Poland Bike Marathon, a dzień później 4 czerwca w niedzielę 25. Ogólnopolskie Biegi Ekologiczne. Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2017 W GÓRZE KALWARII

LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2017 W GÓRZE KALWARII

LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2017 W GÓRZE KALWARII

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie