Informacje27 maja 2014, 20:55,

Uczeń z Piaseczna w finale ogólnopolskiego konkursu Listy dla Ziemi


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Wiemy już, które listy powalczą o tytuł Najpiękniejszego listu dla Ziemi 2014. Do finału trafiło 150 prac napisanych przez uczniów z całej Polski. Wśród nich znalazł się również list autorstwa ucznia z Piaseczna. Prawie 900 prac - na konkurs organizowany w ramach akcji Listy dla Ziemi wpłynęło prawie 900 prac. Zgodnie z tegoroczną ideą ich głównym tematem było zanieczyszczenie powietrza spowodowane spalaniem odpadów w piecach i niską emisją. Ale nie tylko. Uczniowie w zależności od wieku swoje pomysły na dbanie o środowisko przedstawiali w formie rysowanej lub pisanej. Decyzja jury: po wielu dniach czytania listów, segregowania ich i debatowania jury wybrało finałowe 150 prac. Zostały one zamieszczone na specjalnej aplikacji konkursowej na Facebooku

UCZEŃ Z PIASECZNA W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LISTY DLA ZIEMI


Listów dla Ziemi. By na nie zagłosować wystarczy:
1. Polubić fanpage Listy dla Ziemi na Facebooku.
2. Wejść na aplikację konkursową i oddać swój głos na wybraną pracę:
www.facebook.com/listydlaziemi/app_150856638420755
Jedna osoba w ciągu 24 godzin może zagłosować na jeden list tylko raz.

Ogólnopolska akcja: konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi jest częścią ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Do tegorocznej edycji projektu przyłączyło się ponad 300 gmin i tysiące placówek z całej Polski. Zachęcamy do głosowania. Zwłaszcza, że na najpiękniejsze listy czekają nagrody. Głosowanie na Facebooku potrwa do 15 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone do 20 czerwca. Więcej informacji można znaleźć na stronie akcji: listydlaziemi.pl Akcja „Listy dla Ziemi” organizowana jest pod patronatem Ministra Środowiska. Dofinansowanie: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i we Wrocławiu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje25 maja 2014, 19:20,

Napadał na kobiety przy wiadukcie w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie 3 napaści na młode kobiety. Za każdym razem działał w podobny sposób. Najpierw wybierał ofiarę, obserwował ją, a następnie w ustronnym miejscu przy wiadukcie kolejowym napadał. Interesowały go głównie młode kobiety. Atakował je od tyłu zadając cios w twarz, po czym szybko znikał. Piaseczyńscy kryminalni rozwiązali sprawy trzech napaści na kobiety, które miały miejsce w rejonie wiaduktu kolejowego przy ulicy Puławskiej. Do pierwszego zdarzenia doszło w lutym br. do dwóch kolejnych w maju.

Mężczyzna zazwyczaj atakował w godzinach przedpołudniowych samotnie idące młode kobiety. Napastnik atakował kobiety od tyłu zadając ciosy w twarz, nic zabierając, bardzo szybko uciekał. Miejsce tych zdarzeń cały czas było w zainteresowaniu kryminalnych, którzy rozpytywali świadków i zbierali materiał dowodowy. Po zakończeniu tych działań, policjanci przystąpili do drobiazgowej analizy zebranych materiałów. Żmudna i dokładna praca przyniosła kolejne informacje w sprawie dokonanych napaści.

Dobre rozpoznanie środowiska i prowadzona praca operacyjna pozwoliła na ustalenie kręgu osób podejrzewanych o dokonanie tych napadów. Ustalenia poczynione przez kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 32-letniego Marcina S. podejrzewanego o dokonanie napadów na kobiety. Mężczyzna prawdopodobnie będzie odpowiadał za napaść na trzy kobiety. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie