Informacje27 maja 2014, 20:55,

Uczeń z Piaseczna w finale ogólnopolskiego konkursu Listy dla Ziemi


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Wiemy już, które listy powalczą o tytuł Najpiękniejszego listu dla Ziemi 2014. Do finału trafiło 150 prac napisanych przez uczniów z całej Polski. Wśród nich znalazł się również list autorstwa ucznia z Piaseczna. Prawie 900 prac - na konkurs organizowany w ramach akcji Listy dla Ziemi wpłynęło prawie 900 prac. Zgodnie z tegoroczną ideą ich głównym tematem było zanieczyszczenie powietrza spowodowane spalaniem odpadów w piecach i niską emisją. Ale nie tylko. Uczniowie w zależności od wieku swoje pomysły na dbanie o środowisko przedstawiali w formie rysowanej lub pisanej. Decyzja jury: po wielu dniach czytania listów, segregowania ich i debatowania jury wybrało finałowe 150 prac. Zostały one zamieszczone na specjalnej aplikacji konkursowej na Facebooku

UCZEŃ Z PIASECZNA W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LISTY DLA ZIEMI


Listów dla Ziemi. By na nie zagłosować wystarczy:
1. Polubić fanpage Listy dla Ziemi na Facebooku.
2. Wejść na aplikację konkursową i oddać swój głos na wybraną pracę:
www.facebook.com/listydlaziemi/app_150856638420755
Jedna osoba w ciągu 24 godzin może zagłosować na jeden list tylko raz.

Ogólnopolska akcja: konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi jest częścią ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Do tegorocznej edycji projektu przyłączyło się ponad 300 gmin i tysiące placówek z całej Polski. Zachęcamy do głosowania. Zwłaszcza, że na najpiękniejsze listy czekają nagrody. Głosowanie na Facebooku potrwa do 15 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone do 20 czerwca. Więcej informacji można znaleźć na stronie akcji: listydlaziemi.pl Akcja „Listy dla Ziemi” organizowana jest pod patronatem Ministra Środowiska. Dofinansowanie: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i we Wrocławiu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje27 maja 2014, 21:40,

Film Breast is Best czyli o piersiach inaczej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

30 maja 2014 roku o godz. 10.00 zapraszamy na pokaz filmu pt.: Breast is Best czyli o piersiach inaczej, organizowany w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Wspierania Karmienia Piersią. Miejsce: Kawiarnia Fryderyk, Plac Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Spotkanie moderują piaseczyńskie doule. Cena: 20zł od osoby. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc KONIECZNE ZAPISY na: kamila@papinska.pl Menu: Tatinki - kanapeczki dekoracyjne, ciasto domowe o różnych smakach, kawa (również bezkofeinowa), herbata, woda mineralna, sok jabłkowy. Zapraszamy na śniadanie i film!

BREAST IS BEST CZYLI O PIERSIACH INACZEJ


Breast is Best czyli o piersiach inaczej to znany w ponad 50 krajach norweski film o karmieniu piersią. Zdobył wiele nagród, jest zgodny z zasadą WHO/UNICEFF „10 kroków do udanego karmienia piersią”, pochodzi z Norwegii, gdzie 80% dzieci jest karmionych piersią przez 6 miesięcy życia. Film pokazuje jak karmić piersią z sukcesem, zawiera informacje na temat laktacji, odciągania pokarmu, pozycjach karmienia, czy rozwiązywania problemów laktacyjnych. Jest podzielony na 33 działy tematyczne.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie