Informacje7 kwietnia 2008, 00:00,

TV PIASECZNO czeka na Wasze informacje o wydarzeniach

Jeżeli jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia, które jest godne naszej uwagi, to daj nam znać! TV Piaseczno oraz Prywatny Serwis E-Mieszkańców czekają na wasze newsy! Są wydarzenia, przy których nie ma reporterów. Są fakty, których nie znają dziennikarze lokalnych gazet. To właśnie o nich chcemy się dowiedzieć dzięki Tobie. Jeżeli sytuacja, w której się znalazłeś jest godna uwagi, to nie trać czasu i poinformuj nas o tym!

Poinformuj nas o wydarzeniu

Jesteś świadkiem zdarzenia i chciałbyś nas o tym poinformować, to nie trać czasu i zadzwoń lub napisz SMSa, zrób film lub zdjęcia komórką i wyślij nam informację na numer: 0512-29-82-83. Oprócz tego, możesz wysłać do nas informację o wydarzeniu mailem na adres: tvpiaseczno@wp.pl oraz info@powiat-piaseczynski.info

Ty coś zobaczyłeś, a my to pokażemy na TV Piaseczno: www.tvpiaseczno.pl (zasięg działania: Gmina Piaseczno), oraz opiszemy w Prywatnym Serwisie E-Mieszkańców: www.powiat-piaseczynski.info (zasięg: cały Powiat Piaseczyński). Jesteśmy po to, aby informować e-mieszkańców, o wydarzeniach godnych uwagi! Ty również sąsiedzie, możesz przyczynić się do poinformowania innych o interesującym wydarzeniu w naszej okolicy. Dzięki Wam, również inni dowiedzą się o ciekawym zdarzeniu. Czekamy na Wasze telefony, SMSy i informacje oraz zdjęcia wysłane mailem.
autor/źródło: Zespół TV Piaseczno oraz Prywatny Serwis E-Mieszkańców

Informacje7 kwietnia 2008, 00:00,

Pokaz filmów dokumentalnych Kulturalny Marian Piaseczno

Klub Filmowy Kulturalny Marian działający przy Ośrodku Kultury Piaseczno zaprasza na Pokaz Filmów Dokumentalnych 3 x DOKUMENT. W programie wtorkowego pokazu, będzie można obejrzeć filmy: Na działce, Za płotem oraz Rendez-vous. Po pokazie filmów, odbędzie się spotkanie z autorem i główną bohaterką filmu Rendez-vous. Wstęp wolny! Pokaz filmów dokumentalnych, można obejrzeć 8 kwietnia 2008 roku, o godzinie 19:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z piaseczyńskiego Ośrodka Kultury (współpracują z nami).

Pokaz Filmów Dokumentalnych: Na działce, Za płotem, Rendez-vous

Film NA DZIA£CE w reżyserii Thierrego Paladino. Na działce, opowiada o rodzinie głuchoniemych, która na tytułowej pracowniczej działce robi niemal wszystko, poza… odpoczynkiem. Obserwujemy więc zmagania działkowiczów z materią (typu rynna), złośliwością przedmiotów martwych (tu prym wiedzie błękitny mały fiat) i ich małe dziwactwa, które w całości tworzą bardzo zabawny, utrzymany w klimacie czeskim film.

Film ZA P£OTEM w reżyserii Marcina Sautera. Jest taki czas, do którego każdy powraca. Czas beztroskiej nudy, chodzenia naokoło i wymyślania kolejnych zabaw. Za płotem Marcina Sautera jest taką właśnie tęsknotą. Ten film - impresja zamyka się w ciągu jednego dnia z życia pewnego podwórka. Bohaterami są dzieci i ich dziadek. Na podwórku nie dzieję się prawie nic. Dzieci obserwują leżącego psa, dziwne zachowanie konia czy kolejne okrążenie podwórka rowerem w wykonaniu starszego brata. Jest lato i jest nudno. Podwórko staje się imperium pomysłów na zabawy, a płot granicą oddzielającą dzieci od świata zewnętrznego. W filmie Za płotem, świat ukazany jest niesamowity, nowy, mimo że ograniczony to tego, co znane i nieznane zarazem.

Film RENDEZ-VOUS w reżyserii Marcina Janosa Krawczyka. Bohaterami filmu Rendez-vous, jest para dla której wspólne wyjście do restauracji jest czymś wyjątkowym. Ulotna chwila - "chciało by się żeby to trwało i trwało." W filmie Rendez-vous, będziecie mogli zobaczyć świeże, pełne ciepła i liryzmu spojrzenie na rodzącą się miłość. Zapraszamy na Pokaz Filmów Dokumentalnych 3 x DOKUMENT do MGOK w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno