Informacje24 maja 2016, 08:00,

Turniej Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich Finał na Zamku Czersk

Gmina Góra Kalwaria bierze udział w Turnieju Miast na szlaku Książąt Mazowieckich. Jest to cykl turniejów, które odbywać się będą w wyjątkowej scenerii od maja do września 2016 r. Zawody dostarczą nietuzinkowych emocji zarówno widzom jak i uczestnikom. Podczas każdej z imprez turniejowych będą toczyć się dwie rywalizacje. Pierwsza – dla zespołów z poszczególnych mazowieckich miejscowości, druga – otwarta dla wszystkich chętnych osób, które zgłoszą się do Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich.

TURNIEJ MIAST NA SZLAKU KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH FINAŁ NA ZAMKU CZERSK

Turniej Miast to walka o tytuł stolicy księstwa mazowieckiego

W pierwszej rywalizacji przedstawiciele mazowieckich miejscowości zmierzą się w konkurencjach stylizowanych na średniowieczne rywalizując zarówno na czas jak i w walce bezpośredniej. Punkty zdobyte w każdych zawodach będą się liczyłydo punktacji ogólnej. Zwycięzca całego cyklu turniejowego zostanie nagrodzony tytułem Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego AD. 2016.

To już 3 edycja Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich. W pierwszych zawodach, które zostały rozegrane w 2012 roku w Łomży zwyciężyły Sanniki. W dwóch kolejnych zawodach wygrał Zakroczym i to miasto wystartuje w tegorocznej edycji Turnieju Miast jako obrońca tytułu Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Otwarta rywalizacja, w którejkażdy może spróbować swoich sił

W drugiej rywalizacjibędą mogli wystartować wszyscy, którzy chcą poczuć dreszcz emocji i ducha rywalizacji (zarówno pojedyncze osoby, jak i 3-osobowe zespoły). W poszczególnych zawodach konkurencje będąróżniły się od siebie. Będziemożna np.:zmierzyćsię z rycerzem na równoważni, sprawdzić swoją siłętrzymając jak najdłużej miecz w górze, wystartować w „Taniej okowicie”, sprawdzić swoją szybkość i równowagę w biegu... Zgłoszenia na: www.Turnieje.org

ZAMEK W CZERSKU Z LOTU PTAKA

Harmonogram Turnieju Miast na szlaku Książąt Mazowiecki AD 2016
14 maja 2016, godz. 10.30 – Liw – inauguracja cyklu Turnieju Miast na zamku Książąt Mazowieckich (Liw, ul. Batorego 2)
21 maja 2016, godz. 12.00 – Przasnysz - 2 zawody Turnieju Miast podczas Jarmarku Staropolskiego (Przasnysz, Rynek)
2 lipca 2016 – Sanniki – 3 zawody Turnieju Miast w Parku Pałacowym (Sanniki, ul. Warszawska 142)
23 lipca 2016 – Ostrów Mazowiecka – 4 zawody Turnieju Miast w Grodzie Książąt Mazowieckich (Ostrów Maz., ul. Różańska 2)
20 sierpnia - Warka – 5 zawody Turnieju Miast w Parku na Winiarach koło Muzeum Kazimierza Pułaskiego (Warka, ul. 24)
4 września 2016 – Zwoleń – 6 zawody Turnieju Miast nad zalewem na rzece Zwoleńce
10 września 2016 – Czersk – Wielki Finał Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich (Czersk, Zamek Książąt Mazowieckich)
4 października 2016 – Wielka Gala na zakończenie Turnieju Miast w Warszawie.

Informacje14 maja 2016, 11:00,

KS GOSiRKI Polflam Piaseczno zagra mecz z KKP Bydgoszcz

KS GOSiRKI Polflam Piaseczno zmierzą się 14 maja 2016 roku z KKP Bydgoszcz na miejskim stadionie w Piasecznie. Mecz rozpocznie się o godz. 11.00 na miejskim stadionie przy ul. 1 Maja 16. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do kibicowania drużynie z Piaseczna!

KS GOSIRKI POLFLAM PIASECZNO ZAGRA MECZ Z KKP BYDGOSZCZ