Informacje24 maja 2016, 08:00,

Turniej Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich Finał na Zamku Czersk

Gmina Góra Kalwaria bierze udział w Turnieju Miast na szlaku Książąt Mazowieckich. Jest to cykl turniejów, które odbywać się będą w wyjątkowej scenerii od maja do września 2016 r. Zawody dostarczą nietuzinkowych emocji zarówno widzom jak i uczestnikom. Podczas każdej z imprez turniejowych będą toczyć się dwie rywalizacje. Pierwsza – dla zespołów z poszczególnych mazowieckich miejscowości, druga – otwarta dla wszystkich chętnych osób, które zgłoszą się do Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich.

TURNIEJ MIAST NA SZLAKU KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH FINAŁ NA ZAMKU CZERSK

Turniej Miast to walka o tytuł stolicy księstwa mazowieckiego

W pierwszej rywalizacji przedstawiciele mazowieckich miejscowości zmierzą się w konkurencjach stylizowanych na średniowieczne rywalizując zarówno na czas jak i w walce bezpośredniej. Punkty zdobyte w każdych zawodach będą się liczyłydo punktacji ogólnej. Zwycięzca całego cyklu turniejowego zostanie nagrodzony tytułem Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego AD. 2016.

To już 3 edycja Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich. W pierwszych zawodach, które zostały rozegrane w 2012 roku w Łomży zwyciężyły Sanniki. W dwóch kolejnych zawodach wygrał Zakroczym i to miasto wystartuje w tegorocznej edycji Turnieju Miast jako obrońca tytułu Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Otwarta rywalizacja, w którejkażdy może spróbować swoich sił

W drugiej rywalizacjibędą mogli wystartować wszyscy, którzy chcą poczuć dreszcz emocji i ducha rywalizacji (zarówno pojedyncze osoby, jak i 3-osobowe zespoły). W poszczególnych zawodach konkurencje będąróżniły się od siebie. Będziemożna np.:zmierzyćsię z rycerzem na równoważni, sprawdzić swoją siłętrzymając jak najdłużej miecz w górze, wystartować w „Taniej okowicie”, sprawdzić swoją szybkość i równowagę w biegu... Zgłoszenia na: www.Turnieje.org

ZAMEK W CZERSKU Z LOTU PTAKA

Harmonogram Turnieju Miast na szlaku Książąt Mazowiecki AD 2016
14 maja 2016, godz. 10.30 – Liw – inauguracja cyklu Turnieju Miast na zamku Książąt Mazowieckich (Liw, ul. Batorego 2)
21 maja 2016, godz. 12.00 – Przasnysz - 2 zawody Turnieju Miast podczas Jarmarku Staropolskiego (Przasnysz, Rynek)
2 lipca 2016 – Sanniki – 3 zawody Turnieju Miast w Parku Pałacowym (Sanniki, ul. Warszawska 142)
23 lipca 2016 – Ostrów Mazowiecka – 4 zawody Turnieju Miast w Grodzie Książąt Mazowieckich (Ostrów Maz., ul. Różańska 2)
20 sierpnia - Warka – 5 zawody Turnieju Miast w Parku na Winiarach koło Muzeum Kazimierza Pułaskiego (Warka, ul. 24)
4 września 2016 – Zwoleń – 6 zawody Turnieju Miast nad zalewem na rzece Zwoleńce
10 września 2016 – Czersk – Wielki Finał Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich (Czersk, Zamek Książąt Mazowieckich)
4 października 2016 – Wielka Gala na zakończenie Turnieju Miast w Warszawie.

Informacje15 maja 2016, 14:00,

Wielkie otwarcie KFC Piaseczno

Już w niedzielę 15 maja 2016 roku, odbędzie się "Impreza sąsiedzka" w KFC w Piasecznie. W programie moc atrakcji dla dzieci i dorosłych, a także koncert akustyczny znanej piosenkarki Eweliny Lisowskiej. Dla pierwszych 100 gości, którzy pojawią się w restauracji o godz. 14.00 w niedzielę, kubełki KFC za "złotówkę".

KFC PIASECZNO

Impreza odbędzie się w godz. 14.00-18.00 w KFC przy ul. Okulickiego 5A w Piasecznie. KFC zaplanowało dla mieszkańców wiele atrakcji, a wśród nich warsztaty z robotyki dla dzieci i dorosłych, symulatory, gry komputerowe, zdalnie sterowane auta, ściankę wspinaczkową, malowanie twarzy, fotobudkę, gifbudkę, naukę chodzenia na szczudłach, naukę tańca.

Podczas imprezy będą odbywać się quizy i zabawy, w których będzie można wygrać kupony na posiłek w KFC.

Na scenie wystąpią lokalne zespoły muzyczne oraz gwiazda - znana piosenkarka Ewelina Lisowska (z koncertem akustycznym o godz. 17.00). Pół godziny później foto-dron wykona wspólne zdjęcie mieszkańców. Gośćmi specjalnymi będą znani i lubiani sąsiedzi - m.in. aktorka Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

KFC W PIASECZNIE

KFC w Piasecznie ma 300 m2 powierzchni. Na gości czekają 102 miejsca wewnątrz budynku i 40 w ogródku, a także parking na 29 samochodów. W restauracji jest dostępny format Drive Thru, umożliwiający zamówienie posiłku z samochodu. W budowie restauracji brały udział firmy z Piaseczna i okolic. W KFC Piaseczno pracuje 60 osób z regionu.

KFC to światowa sieć restauracji serwująca dania z kurczaka, światowy pionier restauracji szybkiej obsługi. Od ponad 80 lat, czyli od czasu otwarcia w 1930 r. pierwszej restauracji KFC w Stanach Zjednoczonych, smak kurczaków KFC pozostaje niepowtarzalny dzięki unikalnej, oryginalnej recepturze Colonela Sandersa. Dania w restauracjach KFC przygotowywane są ze świeżego, całego mięsa kurczaka. To restauracje dla tych, którzy cenią sobie wysoką jakość produktu i obsługi, w dobrej cenie. Codziennie około 12 milionów klientów obsługiwanych jest w ponad 18 000 restauracji sieci w ponad 100 krajach na całym świecie. W Polsce marka KFC należy do holdingu AmRest, który zarządza obecnie siecią ponad 200 restauracji KFC.

Grzegorz Szymański - Biuro Prasowe KFC Weber Shandwick

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie