Informacje26 sierpnia 2013, 00:00,

Turniej BEACH SOCCERA w Górze Kalwarii

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii zaprasza na Turniej Piłki Nożnej na plaży (beach soccer) dla dzieci i młodzieży do lat 18. Turniej odbędzie się 27 sierpnia 2013 roku, od godziny 10:00 na boiskach do beach soccera przy basenie. Zapisy i więcej informacji pod numerem telefonu: +48 535 967 907 Serdecznie zapraszamy na turniej beach soccera!

TURNIEJ BEACH SOCCERA W GÓRZE KALWARII
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje26 sierpnia 2013, 00:00,

Film Avatar w Plenerowym Kinie w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszańców na Plenerowe Kino w Konstancinie. Najbliższy seans odbędzie się w piątek 30 sierpnia 2013 roku o godzinie 21:45, na terenie Amfiteatru w Parku Zdrojowym, podczas którego będzie można obejrzeć film AVATAR, reż. James Cameron. Wstęp wolny. Sponsorem kina plenerowego jest firma Saur Konstancja. Zapraszamy do Plenerowego Kina w Konstancinie-Jeziornie.

Film Avatar w Plenerowym Kinie w Konstancinie

AVATAR to film Jamesa Camerona zrealizowany z wielkim rozmachem porównywalnym do "Titanica". Szacowany budżet na poziomie 237 milionów dolarów daje mu trzecie miejsce pod tym względem w historii kina. "Avatar" został wykonany w dwóch technikach: tradycyjnej 2D i zupełnie nowej technice 3D. Zdjęcia do filmu zostały wykonane w 2007 roku, natomiast na postprodukcję przeznaczono dwa lata. "Avatar" opowiada historię sparaliżowanego byłego komandosa, który dostaje szansę odzyskania zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym o nazwie Avatar. W rolach głównych między innymi Sam Worthington, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez.

Główny bohater, Jake Sully, to dawny marine, sparaliżowany od pasa w dół w wyniku walki na Ziemi. Otrzymuje rozkaz uczestniczenia w programie Avatar, który da mu zdrowe ciało. Zadaniem Jake'a jest podróżowanie po Pandorze, bujnej planecie porośniętej lasem deszczowym, wypełnionej niezwykłymi istotami. Jest domem Na'vi, człekopodobnej rasy, która według ludzi żyje na prymitywnym poziomie. W rzeczywistości to rasa dużo bardziej zaawansowana. Wysokie na dziesięć stóp, o błękitnej skórze, Na'vi żyją harmonijnie w obrębie ich świata zachowanego w nienaruszonym stanie. Niestety, za sprawą ludzi, poszukujących cennych minerałów na terenie Pandory, egzystencja Na'vi jest poważnie zagrożona. Jake nieświadomie staje się częścią tej ingresji. Odkąd ludzie są niezdolni do oddychania na Pandorze, stworzyli hybrydy zwane Avatarami. Dzięki technologii łączącej umysł człowieka z ciałem Avatara, może on bez problemu przebywać na obcej planecie. Jake za jego pośrednictwem znów staje na nogach. Ponadto, zakochuje się w młodej Na'vi o imieniu Neytiri. Ponieważ Jake coraz bardziej przystaje do jej klanu, znajdzie się pomiędzy siłami militarnymi Ziemi a Na'vi - zostanie zmuszony do wybrania stron w epickiej bitwie, która przesądzi o losie całego świata.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna