Informacje10 kwietnia 2007, 00:00,

Trzeci Konstanciński Integracyjny Rajd Przygodowy

Niezwykłe atrakcje dla miłośników spędzania aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu zaplanowali organizatorzy Trzeciego Konstancińskiego Integracyjnego Rajdu Przygodowego. UMiG Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Centrum Handlowe Stara Papiernia, CkiR Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie, Metsa Tissue wraz z Fundacją Nasza Ziemia, SKTK Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny Traper oraz ZHP Hufiec Konstancin po raz kolejny połączyły siły, aby zaprezentować chętnym uczestnikom najpiękniejsze miejsca w Gminie Konstancin-Jeziorna.

Oprócz spaceru po uroczych zakątkach miasta uczestnicy rajdu będą mieli do wykonania różne zadania. Między innymi trzeba będzie odnaleźć punkty kontrolne rozmieszczone wzdłuż trasy, popisać się sprawnością wykonując zadania specjalne. Warto włożyć trochę wysiłku w zdobycie jak największej liczby punktów, gdyż organizatorzy przewiedzieli atrakcyjne nagrody.

Trzeci Konstanciński Integracyjny Rajd Przygodowy

Do udziału w Trzecim Konstancińskim Integracyjnym Rajdzie Przygodowym zapraszamy wszystkich chętnych w wieku od 5 do 105 lat. W Rajdzie mogą wziąć udział drużyny jak i osoby indywidualne. Aby "zaliczyć" rajd należy przejść wytyczoną trasę.

Zapisy i wyjście na trasę rozpoczynają się 14 kwietnia 2007 roku, od godziny 13:00 na dziedzińcu Starej Papierni przy Al. Wojska Polskiego 3 w Konstancinie. Konstanciński Integracyjny Rajd Przygodowy odbędzie się bez względu na pogodę.

Na miejscu startu w Starej Papierni uczestnicy otrzymają: pamiątkową plakietkę, mapę trasy, listę zadań specjalnych i regulamin rajdu, napoje i poczęstunek oraz oczywiście dyplom uczestnictwa dla wszystkich drużyn. Ponadto we własnym zakresie należy zabrać podstawowy ekwipunek turystyczny, kanapki, napoje, długopis.

Organizatorzy Trzeciego Konstancińskiego Rajdu Przygodowego:
Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna: www.konstancinjeziorna.pl
Centrum Handlowe Stara Papiernia: www.starapapiernia.com.pl
Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie: www.ckir.pl
Metsa Tissue: www.metsatissue.com
Fundacja Nasza Ziemia: www.naszaziemia.pl
SKTK Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny Traper: www.sktk.eua.pl
Hufiec ZHP Konstancin-Jeziorna: www.konstancin.zhp.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna

Informacje9 kwietnia 2007, 00:00,

Od września ma ruszyć szkoła Józefosław - Julianów

Jak możemy przeczytać w serwisie internetowym Jozefoslaw.eu, trwa budowa szkoły podstawowej i gimnazjum w Józefosławiu. Szkoła w Józefosławiu zostanie uruchomiona w dniu 01 września 2007 roku. Do końca lipca 2007 oddany zostanie stan budowlany, a do dnia 24 sierpnia 2007 całość wyposażenia szkoły.

Szkoła podstawowa ma być na 450 uczniów, gimnazjum na 200 uczniów, sala gimnastyczna. Boisko powinno być gotowe do końca roku, a hala sportowa i basen projektowane są na 2008/2009 rok.

Obwody szkół zostaną zmienione i szkoła w Józefosławiu będzie obejmowała obszar zamknięty ulicami: Puławska, Energetyczna, Geodetów, Julianowska (wraz z osiedlami na prawo od niej) aż do granic Józefosławia od strony Lasu Kabackiego.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie w serwisie: www.jozefoslaw.eu. Strona dostępna jest również pod drugim adresem: www.jozefoslaw.com.pl. Serdecznie zapraszamy na ich stronę.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno