Informacje25 listopada 2014, 15:01,

Trwa przebudowa ul. Mleczarskiej w Piasecznie - uwaga na utrudnienia

W związku z trwającą przebudową zamknięta jest ul. Mleczarska w Piasecznie na odcinku od ul. Sękocińskiej do ul. Energetycznej. Obecnie na zamkniętym odcinku trwają prace związane z budową przyłączy kanalizacyjnych. Jeśli pogoda będzie sprzyjać drogowcom ta część robót powinna zakończyć się jeszcze przed świętami. Szczegółowy harmonogram prac uzależniony jest od warunków pogodowych. O wyłączeniach kolejnych odcinków ul. Mleczarskiej będziemy informować na bieżąco.

Remont ul. Mleczarskiej w Piasecznie

Na 1350-metrowym odcinku od ul. Syrenki do ul. Łabędziej zaplanowano wykonanie wielowarstwowej podbudowy jezdni oraz ułożenie nawierzchni z betonu asfaltowego. Konstrukcja drogi została przystosowana do średniego natężenia ruchu z dopuszczeniem ruchu ciężkiego. Wzdłuż ulicy zaprojektowano ścieżkę rowerową, szerokie chodniki oraz niewielki pas zieleni, który oddzieli jezdnię od ciągu pieszo-rowerowego. W ramach prac budowlanych zostanie przebudowana również cała infrastruktura techniczna drogi, m.in. zostanie wykonana kanalizacja deszczowa, będą wybudowane przyłącza kanalizacji sanitarnej do posesji, zostaną przebudowane sieci: gazowa, wodociągowa, elektroenergetyczna i teletechniczna. Na całej długości ulicy staną nowe latarnie. W rejonie skrzyżowania z ul. Energetyczną zostanie wybudowane rondo z wyspą środkową z kostki granitowej, które pozwoli w płynny sposób przenieść ruch pojazdów z ul. Energetycznej.

Łączny koszt przebudowy ul. Mleczarskiej wyniesie ponad 6,5 mln zł i zostanie sfinansowany z budżetu gminy Piaseczno – ponad 4,5 mln oraz z budżetu spółki PWIK Piaseczno – blisko 2 mln zł. Prace budowlane powinny zakończyć się do końca czerwca 2015 r.

UMiG Piaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie