Informacje23 maja 2013, 00:00,

TEATRY - wystawa Grażyny Doba-Wolskiej

Fundacja Odrodzenie zaprasza na wystawę Grażyny Doba-Wolskiej pt.: TEATRY. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 25 maja 2013 roku o godz. 17:00 w Domu Rodziny Wisłockich przy ul. Pionierów 11/13 w Zalesiu Górnym. W programie uroczystości fragmenty przedstawień na dwóch scenach. W imieniu organizatorów zapraszamy na Wystawę Historia Teatru w każdą sobotę i niedzielę w godz. od 12.00 do 19.00, począwszy od 26 maja do 23 czerwca 2013 roku. Zapraszamy na wystawę Grażyny Doba-Wolskiej.

TEATRY - wystawa Grażyny Doba-Wolskiej

Grażyna Doba-Wolska – artysta plastyk, nauczycielka plastyki.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje23 maja 2013, 00:00,

PIKNIK RODZINNY W WÓLCE KOZODAWSKIEJ

Rady sołeckie i sołtysi Wólki Kozodawskiej i Jesówki zapraszają na wspólny Piknik Rodzinny, który odbędzie się 25 maja 2013 roku od godz. 15.00 na placu zabaw przy ul. Herbacianej Róży w Wólce Kozodawskiej. Nic tak nie rujnuje ciała jak bezczynność ruchowa - te słowa Arystotelesa są mottem organizatorów tegorocznego pikniku. Zatem w trosce o nasze zdrowie i dobrą formę w programie Pikniku znalazło się mnóstwo atrakcji sportowych - dla osób w różnym wieku i o różnej kondycji. Zabawa na pikniku, być może zachęci Państwa do regularnego uprawiania jakiejś dyscypliny.

PIKNIK RODZINNY W WÓLCE KOZODAWSKIEJ

Dla tych, którzy nie biegają cyklicznie lub w ogóle rekomendujemy metodę Gallowaya, która polega na marszobiegu czyli włączeniu w biegi przerw na marsz. Jeśli od samego startu zastosować naprzemiennie 1 min marsz i 1 min bieg, nie ma dosłownie ograniczeń, jeśli chodzi o odległość, jaką będziemy w stanie pokonać, nawet jeśli to nasz pierwszy raz. Na pikniku zapewniamy rozgrzewkę poprowadzoną przez profesjonalnego trenera personalnego. A osoby które już 25 maja chciałyby ocenić swoje możliwości i zmierzyć się np. z sąsiadem czy swoim sołtysem na dystansie 1.6 km, zapraszamy na start o godzinie 16! Bieg organizujemy w dwóch kategoriach - dla dorosłych i dzieci. Na trzech najszybszych zawodników czeka niecodzienna i niezapomniana niespodzianka. Warto dać z siebie wszystko!

PIKNIK RODZINNY W WÓLCE KOZODAWSKIEJ

Specjalną atrakcją tegorocznego Pikniku będzie LOT BALONEM, z którego będzie można podziwiać piękno naszych miejscowości. Odbędą się także wyścigi rowerowe oraz turniej rzutów do kosza, wyścigi w kapsle. Dla dzieci będą tradycyjnie zjeżdżalnie, malowanie buziek, konkurs plastyczny i zajęcia prowadzone przez Fundację Eco Choice. Dzieciaki pod opieką dorosłego (lub sami dorośli) będą mogły przejechać się po okolicy samochodem terenowym „rurakiem” – będzie to jedna z licznych atrakcji przygotowana przez Tor Kartingowy KARTARENA. O godzinie 17.15 rozpocznie się mecz siatkówki Jesówka – Wólka Kozodawska (lub innych drużyn – prosimy się zgłaszać do sołtysów). UWAGA! W trakcie pikniku przy placu zabaw w specjalnym autobusie Centrum Zdrowia w Piasecznie i Ustanowie będzie można wykonać BEZP£ATNE BADANIA ZDROWOTNE (mammografia, cytologia, USG, dynsetometria). Podczas pikniku będzie ognisko z kiełbaskami z TOP MARKETU. Prosimy przynieście dodatkowo swoje sałatki i ciasta, abyśmy wspólnie pobiesiadowali po sportowych emocjach.

Jeśli mają Państwo w swoim domu jakieś rzeczy nadające się do użytku ale nieużywane przez Was od dłuższego czasu, może przydadzą się komuś innemu? Zapraszamy podczas Pikniku na Sąsiedzką Wymianę Wszelakich Potrzebnych Rzeczy - PRZYDASIE. Na placu wygospodarujemy miejsce, gdzie będzie można oddać / wymienić / otrzymać / odkupić okazyjnie różne rzeczy. Możemy przynieść ze sobą ubrania, książki, sprzęty domowe, drobne meble, elektronikę i wszystko, co może się komuś przydać. Ważny warunek: wszystkie drobiazgi muszą być w stanie nadającym się do użytku, np. ubrania wyprane, sprzęty kuchenne, etc. Zwyczajowo przynosimy rzeczy do oddania, ale jeśli ktoś chciałby odsprzedać np. nieużywany ciuszek zakupiony w promocyjnym szaleństwie wyprzedaży, być może znajdzie wśród sąsiadów osobę gotową odkupić tę odzież. Podczas imprezy czynny będzie punkt informacyjny na temat zbiórki śmieci - będą tam dostępne deklaracje dotyczące odbioru śmieci od 1 lipca br. Planowane zakończenie spotkania ok. godz. 19.00.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno