Informacje5 października 2012, 00:00,

Teatru Bajlandia - Bajka o smoku i królu leniuchu

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie serdecznie zaprasza dzieci i rodziców na JESIENNE SPOTKANIA Z TEATREM DZIECIęCYM. Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 października 2012 roku, o godz. 17.00, podczas którego zostanie przedstawiony spektakl pt.: Bajka o smoku i królu leniuchu, w wykonaniu Teatru Bajlandia. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury przy ul. Ks. Cz. Oszkiela 3 w Tarczynie. Wstęp wolny. Zapraszamy na jesienne spotkania z teatrem.

JESIENNE SPOTKANIA Z TEATREM DZIECIęCYM

Przedstawienie O smoku i królu leniuchu to historia króla Histeriusza, któremu nic nie chcę się robić. Na zamku pojawia się tajemniczy gość, przed którym cała królewska świta umyka. Jest to wspaniała zabawa i lekcja szlachetnych zasad, w której bogactwo walorów plastycznych i muzycznych sprawia , że bajka zapada na długo w pamięci dziecka. Scenografia i reżyseria: Katarzyna Słomska, muzyka: Tomasz Frączek, teksty piosenek: Agnieszka Stróż. Obsada spektaklu: Kuchcik - Katarzyna Słomska, Król - Lidia Kucharska, - Mariola Kuźnik, Smok - Paweł Wiśniewski, - Sebastian Skoczeń, Królewna - Lidia Kucharska, - Mariola Kuźnik. Więcej informacji na stronie internetowej: www.bajlandia.com.pl

Teatru Bajlandia - Bajka o smoku i królu leniuchu
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Tarczyn

Informacje4 października 2012, 00:00,

DEBATA O BEZPIECZEńSTWIE W PIASECZNIE

Zapraszamy mieszkańców powiatu piaseczyńskiego do aktywnego udziału w debacie społecznej, która odbędzie się 8 października 2012 roku w godzinach 14:30-16:30 w sali konferencyjnej Domu Parafialnego przy parafii Św. Anny w Piasecznie, Pl. Piłsudskiego 10. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym, przemoc w rodzinie i bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania oraz w miejscach publicznych. Debata organizowana jest w związku z realizacją rządowego programu "Razem Bezpieczniej", jak również policyjnego programu zapobiegania przestępczości.

DEBATA O BEZPIECZEńSTWIE W PIASECZNIE

Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” ma na celu ograniczanie skali zjawisk, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Jest on zgodny z przyjętym przez Radę Ministrów dokumentem „Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015”, którego jednym z priorytetów jest „Budowa zintegrowanej wspólnoty społecznej i jej bezpieczeństwa”. Debata społeczna ma na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

W związku z tym 8 października w godzinach 14:30-16:30 w sali konferencyjnej Domu Parafialnego przy parafii Św. Anny w Piasecznie, Pl. Piłsudskiego 10 , odbędzie się spotkanie, którego tematem będzie:
- bezpieczeństwo w ruchu drogowym
- przemoc w rodzinie
- bezpieczeństwo w miejscach publicznych oraz w miejscach zamieszkania

Udział w debacie wezmą między innymi Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski oraz Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Mirosław Schossler.
autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie