Informacje18 kwietnia 2009, 00:00,

Teatr Forma Zając Wiercipięta Bajkowa Niedziela Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: ZAJ¡C WIERCIPIęTA, w wykonaniu Teatru Forma. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 19 kwietnia 2009 roku, o godzinie 16:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp na spektakl kosztuje 10 zł (dzieci) oraz 5 zł (dorośli). Zapraszamy!

BAJKOWA NIEDZIELA PIASECZNO

Zając Wiercipięta to wesoła i ekologiczna bajka o perypetiach leśnych zwierząt posiadających zabawne ludzkie cechy. O przyjaźni, porach roku, ciepło i wiosennie. żywiołowa gra aktorów i dużo piosenek. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców na Bajkową Niedzielę w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje19 kwietnia 2009, 00:00,

Mammobus przy Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza serdecznie kobiety od 50 do 69 roku życia na badania mammograficzne, które będzie można bezpłatnie wykonać w dniach od 21 kwietnia do 7 maja 2009 roku, w postawionym przy UMiG Piaseczno mammobusie (ul. Kościuszki 5 w Piasecznie). Organizatorzy proszą, aby zainteresowane badaniami osoby, zarejestrowały się pod numerem telefonu: 0801-080-007 Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych w Piasecznie.

Mammografia to podstawowa metoda wykrywania raka piersi. Czułość mammografii w wykrywaniu zmian klinicznie bezobjawowych jest obecnie oceniane na około 93%. Mammografia to obrazowa metoda badania gruczołu piersiowego (sutka) z użyciem promieni rentgenowskich (promieni X). Badanie to wykonuje się specjalnym aparatem rentgenowskim (mammograf). Przyjdź na badania mammograficzne w Piasecznie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno