Informacje26 listopada 2012, 00:00,

ŚWI¡TECZNA AKCJA EKOBOMBKA PIASECZNO

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza do udziału w świątecznej akcji Ekobombka, polegającej na przygotowaniu bombek z ekologicznych materiałów. Bombki te zostaną wystawione na sprzedaż podczas Mikołajkowego Happeningu a dochód zostanie przekazany na rzecz fundacji Pomóż Dorosnąć.

ŚWI¡TECZNA AKCJA EKOBOMBKA PIASECZNO

Świąteczne dekoracje wykonane własnoręcznie tylko z przyjaznych środowisku produktów należy dostarczyć w dniu 7 grudnia do siedziby Przystanku Kultura przy Pl. Piłsudskiego 9 w godz. 11.00 - 15.00. Zgłoszone prace będzie można kupić "za grosik" podczas Mikołajkowego Happeningu organizowanego przez fundację "Pomóż Dorosnąć" 9 grudnia w godz. 12.00-15.00 na miejskim rynku. Serdecznie zapraszamy do udziału! Poniżej umieszczamy regulamin akcji Ekobombka:

REGULAMIN AKCJI EKOBOMBKA PIASECZNO

Informacje26 listopada 2012, 00:00,

Relacja z Turnieju Maszyn Wiatrowych Piaseczno

24 listopada 2012 roku, w Piasecznie w Zespole Szkół Nr 1 odbył się I Turniej Maszyn Wiatrowych. Organizatorem tej nowatorskiej konkurencji była Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna. W turnieju uczestniczyli uczniowie szkół ponadpodstawowych wraz ze swoimi opiekunami szkolnymi. Zawody polegały na zbudowaniu przez uczniów turbiny wiatrowej startującej w trzech konkurencjach: mocy maksymalnej, zmierzeniu obrotów przy określonym obciążeniu maszyny i zmierzeniu momentu obrotowego przy zatrzymanym wale.

TURNIEJ MASZYN WIATROWYCH W PIASECZNIE

Wszystkie zgłoszone turbiny były testowane na stanowisku pomiarowym zbudowanym przez Firmę Unilogo z Piaseczna. Na wiatrak skierowany był strumień powietrza wytwarzany przez wentylator o wydajności 3500 m3/h. Najlepsze osiągnięcia uzyskał wiatrak wykonany przez Tomasza Andziaka i Michała Gawryluka z zespołu TURBOWIADUKT, który reprezentował gospodarza turnieju. Opiekunem zespołu był Maciej Kopydłowski. II miejsce zajął SZKWA£ skonstruowany przez Szymona Nalewczyńskiego pod kierunkiem Piotra Orepuka z Gimnazjum nr 2. Na trzecim stopniu podium stanęła drużyna żYWEGO WIATRU w składzie Rafał Huflejt, Jakub Pawlicki, pod opieką Macieja Kopydłowskiego.

TURNIEJ MASZYN WIATROWYCH W PIASECZNIE

Patronat nad Turniejem objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis. Przedsięwzięcie współfinansowane było przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerem strategicznym Turnieju była Firma PGE Energia Odnawialna S.A.

autor/źródło: Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna