Informacje26 listopada 2012, 00:00,

Relacja z Turnieju Maszyn Wiatrowych Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


24 listopada 2012 roku, w Piasecznie w Zespole Szkół Nr 1 odbył się I Turniej Maszyn Wiatrowych. Organizatorem tej nowatorskiej konkurencji była Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna. W turnieju uczestniczyli uczniowie szkół ponadpodstawowych wraz ze swoimi opiekunami szkolnymi. Zawody polegały na zbudowaniu przez uczniów turbiny wiatrowej startującej w trzech konkurencjach: mocy maksymalnej, zmierzeniu obrotów przy określonym obciążeniu maszyny i zmierzeniu momentu obrotowego przy zatrzymanym wale.

TURNIEJ MASZYN WIATROWYCH W PIASECZNIE

Wszystkie zgłoszone turbiny były testowane na stanowisku pomiarowym zbudowanym przez Firmę Unilogo z Piaseczna. Na wiatrak skierowany był strumień powietrza wytwarzany przez wentylator o wydajności 3500 m3/h. Najlepsze osiągnięcia uzyskał wiatrak wykonany przez Tomasza Andziaka i Michała Gawryluka z zespołu TURBOWIADUKT, który reprezentował gospodarza turnieju. Opiekunem zespołu był Maciej Kopydłowski. II miejsce zajął SZKWA£ skonstruowany przez Szymona Nalewczyńskiego pod kierunkiem Piotra Orepuka z Gimnazjum nr 2. Na trzecim stopniu podium stanęła drużyna żYWEGO WIATRU w składzie Rafał Huflejt, Jakub Pawlicki, pod opieką Macieja Kopydłowskiego.

TURNIEJ MASZYN WIATROWYCH W PIASECZNIE

Patronat nad Turniejem objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis. Przedsięwzięcie współfinansowane było przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerem strategicznym Turnieju była Firma PGE Energia Odnawialna S.A.

TURNIEJ MASZYN WIATROWYCH W PIASECZNIE
autor/źródło: Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje27 listopada 2012, 00:00,

Film Południe Północ - Dyskusyjny Klub Filmowy


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na Dyskusyjny Klub Filmowy w Górze Kalwarii. Kochasz kino? Lubisz o nim rozmawiać? Dołącz do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Zainteresowane osoby, spotykają się w kinie Uciecha w Górze Kalwarii (ul. Ks. Sajny 14) w ostatnie środy miesiąca o godz. 19.00. Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się 28 listopada 2012 roku. W programie pokaz filmu Południe-północ i spotkanie z reżyserem, twórcą kontrowersyjnego Kac Wawa – £ukaszem Karwowskim. Prowadzący: Andrzej Bukowiecki. Wstęp: 10 zł (7 zł – uczniowie, studenci oraz seniorzy).

FILM PO£UDNIE - PÓ£NOC - DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

Południe – północ to historia miłości, jakiej jeszcze nie było… Jakub (Szyc) w wieku 29 lat opuszcza klasztor. Po drodze spotyka Julię (Grochowska), atrakcyjną, trochę znerwicowaną 21-latkę. Julia nie chce przyznać, że była prostytutką w Warszawie. Jakub ma marzenie: zobaczyć morze, którego nigdy nie widział. Julia postanawia mu towarzyszyć. Nie mają pieniędzy i podróżują piechotą. Dzięki temu mają więcej czasu na poznawanie siebie. Zakonnik i była prostytutka... Południe - północ, reż. £ukasz Karwowski, Polska 2006. W rolach głównych: Borys Szyc, Agnieszka Grochowska, Robert Więckiewicz, Stanisława Celińska.


£ukasz Karwowski o filmie Południe - północ: Film Południe – północ to historia, która pojawiła się niespodziewanie. Bardzo szybko. Nie jest to wymęczony, sto razy przemyślany, wieloletni projekt. Podczas zdjęć próbnych z Agnieszką Grochowską i Borysem Szycem do innego filmu („Expecting Love”) zachwyciłem się ich talentem i zaangażowaniem. Postanowiłem napisać tekst specjalnie dla nich. Po trzech tygodniach scenariusz „Południe – północ” był gotowy. Dwa miesiące później zaczęliśmy zdjęcia, pracując jako grupa przyjaciół wspomagających się artystycznie i towarzysko. Przeżyliśmy chwile uniesień i grozy, np. gdy samochód ze sprzętem zdjęciowym dachował w rzece. Ale Pilica postanowiła sprzyjać nam tego lata – prowadziła na północ głównych bohaterów i nie chciała skrzywdzić nikogo z ekipy. Powstał prosty film o sile miłości, o tym, że miłość jest mocniejsza nawet od śmierci. że Bóg często przychodzi do nas pod postacią innych ludzi, czasem bardzo dziwnych.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie