Informacje20 sierpnia 2013, 00:00,

SUKCES PIASECZYńSKIEGO P£YWAKA

14-letni Bartek, trenujący na co dzień w MKS Piaseczno zajął 9 miejsce w konkurencji 200m stylem klasycznym w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Głuchych w Sofii. W dniach 26.07-04.08.2013 w Sofii /Bułgaria/, odbyły się 22 Letnie Igrzyska Olimpijskie Głuchych. Wzięło w nich udział prawie 3000 zawodników z 90 państw całego świata. Wśród 75 zawodników Reprezentacji Polski na tę imprezę znalazł się także sportowiec Gminy Piaseczno, Bartosz Chotkowski. 14-letni Bartek, trenujący na co dzień w MKS Piaseczno, brał udział w konkurencjach pływackich i był najmłodszym męskim uczestnikiem tej Olimpiady.

BARTOSZ CHOTKOWSKI SUKCES PIASECZYńSKIEGO P£YWAKA

Pomimo tak młodego wieku zaprezentował się znakomicie, zajmując nawet 9 miejsce w konkurencji 200 m stylem klasycznym. Każdy z pięciu indywidualnych startów zaowocował zarówno rekordem życiowym, jak i rekordem Polski pływaków niesłyszących do lat 14. Bartek był także mocnym punktem naszej reprezentacyjnej sztafety. W każdej z 3 konkurencji sztafetowych /4x100 zmiennym, 4x100 dowolnym, 4x200 dowolnym/ znacznie poprawił swoje rekordy życiowe, a Polska awansowała do finałów i zajęła w nich ostatecznie 5 miejsca.

BARTOSZ CHOTKOWSKI SUKCES PIASECZYńSKIEGO P£YWAKA

Mając na uwadze młody wiek naszego zawodnika, można mieć nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w przyszłości. To ważne, bo już w 2014 odbędą się Mistrzostwa Europy niesłyszących w pływaniu, a rok później - Mistrzostwa Świata. Bartek jest laureatem nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno za wysokie wyniki sportowe w 2012 roku w kategorii zawodnik. Więcej informacji na: http://sofia2013.com/ i http://www.pzsn.pl/aktualnosci
autor/źródło: Marek Chotkowski

Informacje20 sierpnia 2013, 00:00,

Wyjazd do kina z GOK Tarczyn na film Samoloty

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza dzieci na wyjazd do kina na film Samoloty 3D. Wyjazd odbędzie się 22 sierpnia 2013 roku o godz. 10.00. Cena 19 zł. Zapisy w GOK Tarczyn przy ul. Księdza Czesława Oszkiela 3 w Tarczynie. Zapraszamy na wakacyjny wyjazd do kina.

Wyjazd do kina z GOK Tarczyn na film Samoloty

SAMOLOTY Po ogromnym sukcesie produkcji "Auta" i "Auta 2" Wytwórnia Disney/Pixar zaprasza w podniebną podróż w filmie "Samoloty". Dusty samolot rolniczym, mały rozmiarem ale wielki duchem, marzy o wystartowaniu w największym w historii wyścigu powietrznym dookoła świata. Jednak w przeciwieństwie do wszystkich uczestników zawodów, nie jest stworzony do ścigania się i w dodatku cierpi na lęk wysokości... Dzięki wsparciu przyjaciół i wielkiej odwadze Dusty’emu udaje się przezwyciężyćć wszystkie trudności i spełnić swoje marzenia. Samoloty to niezwykły film, który pokazuje, że dzięki sile charakteru, odwadze i przyjaźni można wzbić się ponad przeciętność i osiągnąć nieosiągalne.

autor/źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie
Tematy:Tarczyn