Informacje7 grudnia 2013, 00:00,

Stwórz oryginalne ozdoby na bożonarodzeniową choinkę w Galerii Auchan Piaseczno

Każdy chciałby, aby jego bożonarodzeniowa choinka ozdobiona była w sposób oryginalny i zachwycała wszystkich gości. Dlatego już w najbliższą niedzielę w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno odbędą się świąteczne warsztaty artystyczne. Podczas bezpłatnych zajęć zarówno dzieci jak i dorośli własnoręcznie przygotują wyjątkowe świąteczne dekoracje – bombki, łańcuchy, stroiki, a nawet świąteczne wieńce czy świeczniki.
STWÓRZ ORYGINALNE OZDOBY NA BOżONARODZENIOW¡ CHOINKę W GALERII AUCHAN PIASECZNO

Tradycja ubierania choinki narodziła się w Alzacji, gdzie bożonarodzeniowe drzewko dekorowano papierowymi ozdobami oraz jabłkami. Choć dziś mamy szeroki wybór gotowych już barwnych bombek i lśniących łańcuchów, warto wrócić do zwyczaju własnoręcznego przygotowania choinkowych zdobień. Wspaniałą ku temu okazją będą świąteczne warsztaty artystyczne, które odbędą się w niedzielę 8 grudnia 2013 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno.

Podczas zajęć pod czujnym okiem animatorów mali artyści stworzą między innymi barwne bombki, korzystając ze szklanych, drewnianych czy styropianowych form. Za pomocą różnych technik plastycznych maluchy nadadzą ozdobom świątecznego charakteru. Z filcu, suszonych owoców, a nawet makaronu czy papierków po cukierkach powstaną natomiast wyjątkowe łańcuchy choinkowe. Podczas warsztatów będzie również można stworzyć oryginalne wieńce, stroiki świąteczne, świeczniki czy lampiony.

STWÓRZ ORYGINALNE OZDOBY NA BOżONARODZENIOW¡ CHOINKę W GALERII AUCHAN PIASECZNO

Wspólne tworzenie świątecznych ozdób odbędzie się już w najbliższą niedzielę 8 grudnia w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy Puławskiej 46. Warsztaty potrwają od godziny 12.00 do godziny 18.00. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.
autor/źródło: Justyna Kolczyńska - Public Relations CH Auchan

Informacje7 grudnia 2013, 00:00,

Mikołajkowy Wieczór w Górze Kalwarii

Serdecznie zapraszamy na Mikołajkowy Wieczór w Ośrodku Kultury, który odbędzie się 8 grudnia 2013 roku o godz. 16.30! Każdy z nas co roku kiedy spadnie pierwszy śnieg z niecierpliwością czeka wizyty św. Mikołaja i spędzenia rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Najbardziej na tę chwilę czekają dzieci, wypatrując na niebie mikołajkowych sań i pierwszej gwiazdki – to nasza tradycja. Nasza historia zaczyna się pewnego wieczora, kiedy to dziewczynka o imieniu Zosia zasypia pisząc list do Św. Mikołaja.

MIKO£AJKOWY WIECZÓR GÓRA KALWARIA

Podczas wspaniałego snu, który to zmienia się w cudowną podróż, wraz z ożywionymi zabawkami poszukuje Św. Mikołaja by spełnić czyjeś marzenie. Czy Zosia w końcu spotka się z Św. Mikołajem, czy mały Stasiu dostanie swój upragniony prezent, o tym wszystkim dowiecie się z naszej kolorowej i zabawkowej historii.

MIKO£AJKOWY WIECZÓR GÓRA KALWARIA

Spotkanie przygotowane jest z myślą o najmłodszych widzach przez aktorów Teatru T.O. w Krakowie na pewno pozwoli przeżyć wspaniałą edukacyjną przygodę, rozbawić najmłodszych, którzy uczestniczą aktywnie na scenie w tworzeniu przedstawieni poprzez udział w zabawach, zagadkach i konkursach, a przede wszystkim pozostawi na twarzach uśmiech Dziecka.

SCENARIUSZ I REżYSERIA: Natasz Słysz-Czaja, MUZYKA: STUDIO123 WYSTęPUJ¡: Barbara Sęk, Natasz Słusz-Czaja, Dariusz T. Cywka CZAS TRWANIA: 60 minut
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria