Informacje18 stycznia 2012, 00:00,

Starosta użycza Gminie Piaseczno teren parku w Piasecznie

Użyczenie parku jest kolejnym krokiem władz powiatu, zmierzającym do umożliwienia Gminie rozwoju oferty kulturalno-rekreacyjnej dla mieszkańców. Pierwszym krokiem była podpisana pod koniec zeszłego roku umowa użyczenia budynku dawnej komendy policji. Fakt ten wpłynął na sfinalizowanie rewitalizacji obiektu i otwarcie w nim nowoczesnej placówki "Przystanku Kultura" wchodzącego w skład Centrum Kultury. Obecnie, w relacjach z Gminą, Starosta zamierza wykonać kolejny gest, który dotyczy obszaru parku (ponad 4 hektarów). Są to działania, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i nadziejom mieszkańców Piaseczna.

PARK W PIASECZNIE

Z aktem użyczenia Starosta wiąże realizację określonych warunków:
1. Utrzymanie czystości i porządku, z czego ostatnio Gmina nie do końca się wywiązywała (co roku na okres letni Starostwo użycza Gminie park wzamian za obowiązek zachowania w nim czystości).
2. Włodarze gminy zapewnią lokale komunalne dla mieszkańców zabudowań przypałacowych (zadania własne Gminy); obecny stan ww. budynków jest bardzo zły.
3. Gmina zagwarantuje, że w konkretnym terminie przeprowadzi pełną rewitalizację parku.
4. Gmina włączy się w proces budowy Biblioteki Powiatowej w wersji, która zwyciężyła w konkursie 2009 roku (m.in. sala widowiskowa na około 400 osób, sala wernisaży, część komercyjno-usługowa, dwupoziomowy parking podziemny, przestronny hol i windy; zewnętrzny amfiteatr na 500 osób).

Do chwili obecnej Powiat zaangażował ponad półtora miliona złotych w przygotowanie prac rewitalizacyjnych zieleni, wykonanie parkingu, oświetlenia oraz ogrodzenia północnej pierzei parku. Wykonane na zlecenie Powiatu Piaseczyńskiego Studium programowo-przestrzenne parku z pewnością pomoże w realizacji odnowienia historycznego centrum Piaseczna. Warto również dodać, że intencją powiatu jest realizacja pomysłu otwarcia w budynku Poniatówki filii muzeum regionalnego (tu: im. księcia Józefa Poniatowskiego), a także odrestaurowanie zabudowań folwarcznych, w których mogłyby się mieścić pomieszczenia małej gastronomii i usług związanych z hipoterapią.
autor/źródło: źródło informacji: www.piaseczno.pl

Informacje19 stycznia 2012, 00:00,

Spektakl Zagubiony Mikołaj - Bajkowa Niedziela Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: ZAGUBIONY MIKO£AJ, w wykonaniu Teatru MEMA. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 22 stycznia 2012 roku, o godzinie 16.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 złotych (dzieci), 5 złotych (dorośli). Bilety w sprzedaży od 15.15 do 15.45. Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Zapraszamy na Bajkową Niedzielę w Piasecznie.

ZAGUBIONY MIKO£AJ
Zagubiony Mikołaj to opowieść o tym jak pewna Wróżka próbuje wprowadzić unowocześnienia w Świątecznej Wiosce. Zmiany te na tyle przerażają Mikołaja, że ucieka od Elfów. Tymczasem do Świąt zostaje tylko jeden dzień. Elfia dziewczynka Mia po rozmowie z Aniołem postanawia odszukać Mikołaja. Aby tego dokonać wędruje przez zaprzyjaźnione bajki. Przy okazji okazuje się, że jej znajomość bajek jest już nieaktualna, ponieważ tuż przed nią był w nich Mikołaj zmieniając los bajkowych postaci. Widzowie podczas poszukiwań Mikołaja poznają losy m.in wilka z bajki o czerwonym kapturku, szalonej wiewiórki Basi, dzielnego leśniczego, Kopciuszka, psa Wtorka. Na szczęście Mia znajduje Mikołaja tuż przed Wigilią i wszystko się dobrze kończy. Spektakl oparty na książce "Świąteczne zamieszanie". Występują: Marzanna Graff, Ewa Konstanciak, Małgorzata Lewińska, Aleksander Mikołajczak.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno