Informacje19 stycznia 2012, 00:00,

Spektakl Zagubiony Mikołaj - Bajkowa Niedziela Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: ZAGUBIONY MIKO£AJ, w wykonaniu Teatru MEMA. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 22 stycznia 2012 roku, o godzinie 16.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 złotych (dzieci), 5 złotych (dorośli). Bilety w sprzedaży od 15.15 do 15.45. Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Zapraszamy na Bajkową Niedzielę w Piasecznie.

ZAGUBIONY MIKO£AJ
Zagubiony Mikołaj to opowieść o tym jak pewna Wróżka próbuje wprowadzić unowocześnienia w Świątecznej Wiosce. Zmiany te na tyle przerażają Mikołaja, że ucieka od Elfów. Tymczasem do Świąt zostaje tylko jeden dzień. Elfia dziewczynka Mia po rozmowie z Aniołem postanawia odszukać Mikołaja. Aby tego dokonać wędruje przez zaprzyjaźnione bajki. Przy okazji okazuje się, że jej znajomość bajek jest już nieaktualna, ponieważ tuż przed nią był w nich Mikołaj zmieniając los bajkowych postaci. Widzowie podczas poszukiwań Mikołaja poznają losy m.in wilka z bajki o czerwonym kapturku, szalonej wiewiórki Basi, dzielnego leśniczego, Kopciuszka, psa Wtorka. Na szczęście Mia znajduje Mikołaja tuż przed Wigilią i wszystko się dobrze kończy. Spektakl oparty na książce "Świąteczne zamieszanie". Występują: Marzanna Graff, Ewa Konstanciak, Małgorzata Lewińska, Aleksander Mikołajczak.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje19 stycznia 2012, 00:00,

Kurs fotografii cyfrowej oraz krajobrazowej w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na kurs fotografii cyfrowej dla początkujących i średniozaawansowanych, oraz warsztaty z fotografii krajobrazowej. Zajęcia poprowadzi Piotr Cieśla (fotografi, reportażysta i pedagog - więcej informacji na stronie: www.warsztatyfotografiikrajobrazu.pl), który będzie chciał przekazać swoje doświadczenie w fotografowaniu krajobrazu, oraz podzielić się swoimi przemyśleniami z używania aparatów cyfrowych, a tym samym pomóc w odnalezieniu drogi, dzięki której estetyka obrazu, a nie technika będzie podstawą widzenia piękna świata.

WARSZTATY Z FOTOGRAFII KRAJOBRAZOWEJ

W ramach kursu:
- zajęcia teoretyczne, praktyczne, konsultacje przez internet
- plenery w okolicach Warszawy podczas zmieniających się pór roku
- grupy 7 osobowe
- 3-dniowy plener w Mielniku nad Bugiem na zakończenie
- wystawa powarsztatowa
Warunki uczestnictwa:
- ukończone 15 lat
- najprostszy aparat typu lustrzanka lub aparat kompaktowy
- podstawowa wiedza z zakresu fotografii
Czas trwania: