Informacje4 września 2019, 14:40,

Kayah The Best Of - koncert na pożegnanie lata

Sprawdź co Centrum Kultury przygotowało na Zakończenie Lata

W Piasecznie na parkingu miejskim przy ul. Sierakowskiego w ostatni weekend września (28 września br.) odbędzie się koncert na zakończenie tegorocznego lata - „Kayah The Best Of” oraz maping o historii miasta oparty na udźwiękowionym słuchowisku autorstwa Wojciecha Letkiego zakończony pokazem laserowym.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Artystka polskiej sceny muzycznej zagra na Zakończenie Lata

Zabawa murowana. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Oczywiście wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy !

Tematem słuchowiska jest rozmowa ojca (aktor – Grzegorz Emanuel) z synem (Józef Ciechomski) na temat historii Piaseczna na przestrzeni wieków. Słuchowisko uzupełnione jest mapingiem (wyświetlanym na ścianie kamienicy znajdującej się przy południowej granicy parkingu) dotyczącym zarówno historii miasta jak i ważnych wydarzeń w historii Polski. Całość zakończy pokaz laserów.

Wojciech Letki - pisarz, grafik, autor słuchowisk radiowych. Mieszkaniec Piaseczna, członek piaseczyńskiego Klubu Poszukiwaczy Słowa.

KAYAH - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Wszechstronna muzycznie artystka, najczęściej poruszająca się w klimatach folk, pop, soul i jazz. Autorka wielu przebojów jak “Za późno”, „Supermenka“, „Na językach“, „Testosteron“, „Prawy do lewego“, „Śpij Kochanie Śpij”, czy świąteczny „Ding Dong”. Obecna na scenie muzycznej już od ponad 25 lat. Swój pierwszy autorski album – “Kamień” wydała w 1995 roku.

autor/źródło: CK w Piasecznie

Informacje4 września 2019, 13:35,

Skradł perfumy za ponad 3 tysiące złotych. Został zatrzymany przez wydział kryminalny policji

Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 22- letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o dokonanie kilku kradzieży markowych perfum i wód toaletowych na łączną sumę ponad 3 000 złotych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Za okradzenie drogerii 22-latek trafił do policyjnego aresztu

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali poszukiwanego od sierpnia mężczyznę podejrzewanego o dokonanie co najmniej kilku kradzieży wód toaletowych i perfum w jednej z piaseczyńskich drogerii.

22- latka zatrzymano na terenie Zalesia Górnego. Został on osadzony w policyjnym areszcie. Sprawę przejęli teraz policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego. Mężczyzna nie uniknie teraz odpowiedzialności karnej.

autor/źródło: KPP Piaseczno