Informacje24 czerwca 2009, 00:00,

SPOTKANIA ARTYSTYCZNE CZERSK - relacja z finałów

Nagrody SPOTKAń ARTYSTYCZNYCH CZERSK 2009 rozdane. Uff! Ale się działo! W sumie, przez cały czas trwania projektu odbyło się ponad sto godzin warsztatów teatralnych. Przede wszystkim praca, praca i jeszcze raz praca! Próby generalne, warsztaty aktorskie prowadzone przez Barbarę Wrzesińska, Magdalenę Warzechę i Grzegorza Emanuela. Praca, również jako nagroda dla trzech najlepszych zespołów młodzieżowych, laureatów powiatowego przeglądu, który odbył się na deskach Kina Uciecha 17.06. 09. Do finałów zakwalifikowali się: Teatr £ups z Piaseczna, Grupa Teatralna z Gimnazjum w Złotokłosie i Grupa z Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater z Piaseczna. I wreszcie Wielki Finał w Czersku.

20 czerwca 2009 roku, na scenie plenerowej, na dziedzińcu zamku, w przezabawnym monodramie Tomasza Jachimka, brawurowo zagranym przez Mirosława Neinerta z katowickiego Teatru Korez, mieliśmy okazję poznać historię Kolegi Mela Gibbona, czyli Feliksa Rzepki. Było dużo śmiechu, gromkie oklaski, a młodzież jeszcze na drugi dzień cytowała żarty i powiedzonka z tekstu sztuki. A 21 czerwca 2009 roku, na tej samej scenie, publiczność miała okazję ocenić jak z niełatwym zadaniem interpretacji dzieł Szekspira poradzili sobie młodzi laureaci. Widzowie nie kryli zaskoczenia: mimo tremy, niełatwych - plenerowych warunków i młodego wieku, niektórzy wykonawcy ocierali się o profesjonalizm, a wszyscy tryskali zapałem i radością. Po prezentacjach młodzieżowych, jako gwiazda wieczoru, wystąpił ponownie Teatr Korez ze spektaklem opartym na piosenkach Jaromira Nohavicy: Kometa, czyli ten okrutny wiek XX. Przedstawienie proste, piękne, mieszające nostalgię z humorem, a humor z przestrogą. Widzowie trwali oczarowani mimo chłodu i deszczu, który zaczął padać pod koniec przedstawienia.

Po spektaklu Zakończenie Spotkań Artystycznych i ogłoszenie wyników; Mirosław Neinert, jako Honorowy Juror, ogłosił werdykt: Grand Prix Spotkań Artystycznych Czersk 2009 otrzymał Teatr £UPS z Piaseczna za spektakl Poskromienie Złośnicy. Gratulujemy!

Przyznano również dwa, równorzędne, drugie miejsca. Były dyplomy, statuetki, bilety do teatru ufundowane przez Burmistrza Piaseczna i wyróżnienia indywidualne i zbiorowe.(Pełna lista nagrodzonych w protokole jury (protokół .doc), na stronie Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii www.kulturagk.pl). Były uśmiechy pożegnania i życzenia, by znów spotkać się za rok. Projekt zrealizował Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Piasecznie.
autor/źródło: Grzegorz Emanuel - Pomysłodawca i Koordynator Projektu

Informacje19 czerwca 2009, 00:00,

Przeboje Muzyki Filmowej, Musicalowej i Operowej

Teatr Tańca Szansa zaprasza na I FESTIWAL NAJWIęKSZE PRZEBOJE MUZYKI FILMOWEJ, MUSICALOWEJ I OPEROWEJ. Festiwal odbędzie się 21 czerwca 2009 roku. Widowisko prezentowane będzie w sali widowiskowej Domu Parafialnego przy kościele pw. św. Anny w Piasecznie, pl. Piłsudskiego 10. Początek o godz. 19:30. Wystąpią: Teatr Tańca Szansa oraz gościnnie Tadeusz Kurasiewicz (akordeon, aranżacja utworów), Studio Scena i Zespół Artystyczny Styl. Impreza zorganizowana została w ramach realizacji projektu: Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza 2009.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno