Informacje3 grudnia 2012, 00:00,

Śpiewanki Joanki mikołajkowe spotkanie muzyczne z Joanną Bergiełowską w Piasecznie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na spotkanie muzyczne z Joanną Bergiełowską, które odbędzie się 7 grudnia 2012 roku o godz.10.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Zapraszamy na mikołajkowe spotkanie z piosenką.

ŚPIEWANKI JOANKI SPOTKANIE MUZYCZNE Z JOANN¡ BERGIE£OWSK¡ W PIASECZNIE

Joanna Bargiełowska to wokalistka, flecistka, saksofonistka, autorka tekstów, kompozytorka, aranżerka, absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Brukseli na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej, klasy fletu oraz aranżacji i kompozycji. Koncertowała w Belgii (m.in Middleheim Jazz Festival in Antwerp, Belgium w Marie Schneider Orchestra, jeden z najbardziej liczących się festiwali w Belgii), Holandii, Niemczech, Anglii a obecnie, po wieloletnej przerwie, nie tylko macierzyńskiej, na powrót w Polsce. Aktualnie współpracuje z wieloma muzykami i formacjami muzycznymi m.in z Trio Wojtka Kamińskiego, Five O'Clock Orchestra, Happy Play Dixieland Band, Ragtime Duo, Markiem Shepherdem. Nagrała i wydała płytę "Śpiewniki Joanki", na którą składają się kompozycje przygotowane dla jej bliźniaków - Nel i Tymonka. Układ piosenek dostosowany jest do dobowego rytmu dnia dziecka. Jest również autorką muzyki do płyty "Będę Mamą" - z muzyką relaksacyjną dla kobiet w ciąży. Aktualnie jest pedagogiem, poza tym koncertuje i nagrywa pierwszą autorską płytę z muzyką funkowo-jazzową.

Czy Baba Jaga jest zła? Dokąd zawiezie nas zielony traktorek? Jak szczeka Reksio? Odpowiedzi znajdziecie w przepełnionych ciepłem i humorem melodyjnych piosenkach napisanych, skomponowanych i wykonanych przez Joannę Bargiełowską. Program muzyczny przeplatany jest zabawami a wprowadzenie do kolejnej piosenki przeprowadzone jest pytaniami, na które dzieci spontanicznie odpowiadają i są chętne do rozmowy. W programie m.in. piosenki autorskie Joanny Bargiełowskiej: Nasze auto, Hop sa sa, Reksio, Traktorek, Cyferki, Złota rybka, Samolot, Baba Jaga, Moje kotki, Wróżka, Księżycowa kołysanka, Gwiazdeczka, Rozmowa, Kołysanka o kolorach. Pociechy zawsze wychodzą zadowolone, radosne, a często nagrodzone. Wieloletnie doświadczenie Joanny z dziećmi (kompozycje przygotowane dla jej bliźniaków - Nel i Tymonka) jest zapewnieniem dobrego koncertu. Na koncert Joanna Bargiełowska zaprasza również rodziców i opiekunów. Płytę "Śpiewanki Joanki" można nabyć po koncercie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje3 grudnia 2012, 00:00,

Spotkanie mikołajkowo - gwiazdkowe Stowarzyszenia Dobra Wola w Piasecznie

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego i Stowarzyszenie Dobra Wola OPP zapraszają przyjaciół na wieczór mikołajkowo-gwiazdkowy, który odbędzie się w piątek, 7 grudnia 2012 roku o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Dodatkowe informacje na: www.dobrawola.org.pl