Informacje24 sierpnia 2017, 06:59,

Samochody kradli, podpalali i sprzedawali wraki jako złom


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Policjanci z wydziału kryminalnego w Piasecznie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przy pomocy lawety kradli samochody z terenu całego powiatu piaseczyńskiego, po czym nad brzegiem Wisły podpalali je, by następnie sprzedawać wraki na skupach złomu. Dziś wiemy, że ich łupem padł mercedes vito, citroen jumper i ford fiesta. Policjanci nie wykluczają, że skradzionych pojazdów mogło być więcej.

SAMOCHODY KRADLI, PODPALALI I SPRZEDAWALI WRAKI JAKO ZŁOM

Sprawa zaczęła się trzy tygodnie temu, gdy z parkingu znajdującego się przy stacji PKP w Zalesiu Górnym skradziono forda fiestę należącego do jednego z pasażerów pociągu z Warszawy, który wyjeżdżając rano do pracy, pozostawił go przy dworcu. Podobna sytuacja miała miejsce 7 sierpnia w Wólce Kosowskiej, tu z parkingu skradziono citroena jumpera oraz 13 sierpnia, gdy w Piasecznie z ulicy skradziono mercedesa vito.

Podjęte w tych sprawach działania operacyjne doprowadziły do ustalenia, że w każdym z tych przypadków schemat działania sprawców był podobny. Podjeżdżali oni lawetą pod wytypowany samochód i w przeciągu kilku minut odjeżdżali już z załadowanym pojazdem.

W tej sprawie szczególnie cenne informacje zostały zebrane przez dzielnicowych z posterunku policji z Zalesia Górnego, którzy o swoich spostrzeżeniach poinformowali funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego.

Podjęte dalej działania doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców Góry Kalwarii. Do policyjnej celi trafił 26-letni właściciel lawety oraz jego 24-letni pomocnik.

Policjanci ustalili, że mężczyźni zaraz po dokonaniu kradzieży wywozili pojazdy w ustronne miejsce nad Wisłą, gdzie je podpalali. Następnie już jako złom wywozili je na skupy złomu. Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze nie wykluczają, że proceder ten mógł mieć jeszcze szerszy zasięg.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje26 sierpnia 2017, 11:00,

Święto Wisły na Urzeczu na plaży w rejonie tamy w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

26 sierpnia 2017 roku odbędzie się Święto Wisły na Urzeczu. Miejsce: na plaży w rejonie tamy dojazdowej nad Wisłą w Górze Kalwarii. Uwaga: wymagana zgoda rodziców lub opiekunów na udział dziecka w imprezie. Sprzęt sportowy i asekuracyjny zapewnia organizator. Udział w zawodach i wszystkich atrakcjach bezpłatny (poza 2 rejsami z Warszawy i z powrotem). Organizator: Sekcja Narciarstwa Wodnego „Vistula Góra Kalwaria” - Piaseczyńskie WOPR Wsparcie finansowe: Gmina Góra Kalwaria, Starostwo Powiatowe w Piasecznie Współpraca: TONZ Oddział w Czersku, kajakigorakalwaria.pl, Fundacja Dom Wisły - Taxi Wisła, Decathlon.

ŚWIĘTO WISŁY NA URZECZU NA PLAŻY W REJONIE TAMY W GÓRZE KALWARII

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Święto Wisły na Urzeczu w Górze Kalwarii program:
godz. 10.30 - 11.00 - zapisy na zawody wakeboardowe i pozostałe atrakcje na plaży przy tamie,
godz. 11.00 - otwarcie Święta Wisły na Urzeczu i rozpoczęcie zawodów w wakeboardzie,
godz. 11.15 - otwarcie stoiska sportowego Decathlon Piaseczno (pływanie na deskach SUP i prezentacje sprzętu sportowego innych dyscyplin),
godz. 11.30 - rozpoczęcie wyprawy na spływ kajakowy z Królewskiego Lasu do Góry Kalwarii - (wyruszamy z plaży samochodami do Królewskiego Lasu. informacje i zapisy: Czarek: tel.: 532 252 515, Facebook: Piaseczyńskie WOPR – Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria),
godz. 12.00 - rejsy tradycyjną drewnianą łodzią flisacką i opowieści flisaka (poza rejsami w rejonie plaży w Górze Kalwarii w sobotę odbędą się również 2 duże rejsy: z Warszawy do Góry Kalwarii (start ok. 5.00 rano w sobotę) oraz z Góry Kalwarii do Warszawy (start ok 15.00). Informacje i zapisy na te 2 spływy, Rafał, tel.: 605 143 904. Na pozostałe rejsy zapisy na plaży,
godz. 12.00 - rejsy łodziami ratowniczymi,
godz. 12.30 - pogadanka na temat bezpieczeństwa nad wodą oraz ratownictwa wodnego
godz. 13.00 - oprowadzenie po wystawie historyczno – fotograficznej „Z biegiem Wisły, z biegiem lat”,
godz. 13.30 - nauka pierwszej pomocy,
godz. 14.30 - wyścig kajakowy na Wiśle,
godz. 15.00 - koncert szant w wykonaniu Piotra Zarzecznego,
godz. 16.00 - ognisko.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie