Informacje26 sierpnia 2017, 11:00,

Święto Wisły na Urzeczu na plaży w rejonie tamy w Górze Kalwarii

26 sierpnia 2017 roku odbędzie się Święto Wisły na Urzeczu. Miejsce: na plaży w rejonie tamy dojazdowej nad Wisłą w Górze Kalwarii. Uwaga: wymagana zgoda rodziców lub opiekunów na udział dziecka w imprezie. Sprzęt sportowy i asekuracyjny zapewnia organizator. Udział w zawodach i wszystkich atrakcjach bezpłatny (poza 2 rejsami z Warszawy i z powrotem). Organizator: Sekcja Narciarstwa Wodnego „Vistula Góra Kalwaria” - Piaseczyńskie WOPR Wsparcie finansowe: Gmina Góra Kalwaria, Starostwo Powiatowe w Piasecznie Współpraca: TONZ Oddział w Czersku, kajakigorakalwaria.pl, Fundacja Dom Wisły - Taxi Wisła, Decathlon.

ŚWIĘTO WISŁY NA URZECZU NA PLAŻY W REJONIE TAMY W GÓRZE KALWARII

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Święto Wisły na Urzeczu w Górze Kalwarii program:
godz. 10.30 - 11.00 - zapisy na zawody wakeboardowe i pozostałe atrakcje na plaży przy tamie,
godz. 11.00 - otwarcie Święta Wisły na Urzeczu i rozpoczęcie zawodów w wakeboardzie,
godz. 11.15 - otwarcie stoiska sportowego Decathlon Piaseczno (pływanie na deskach SUP i prezentacje sprzętu sportowego innych dyscyplin),
godz. 11.30 - rozpoczęcie wyprawy na spływ kajakowy z Królewskiego Lasu do Góry Kalwarii - (wyruszamy z plaży samochodami do Królewskiego Lasu. informacje i zapisy: Czarek: tel.: 532 252 515, Facebook: Piaseczyńskie WOPR – Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria),
godz. 12.00 - rejsy tradycyjną drewnianą łodzią flisacką i opowieści flisaka (poza rejsami w rejonie plaży w Górze Kalwarii w sobotę odbędą się również 2 duże rejsy: z Warszawy do Góry Kalwarii (start ok. 5.00 rano w sobotę) oraz z Góry Kalwarii do Warszawy (start ok 15.00). Informacje i zapisy na te 2 spływy, Rafał, tel.: 605 143 904. Na pozostałe rejsy zapisy na plaży,
godz. 12.00 - rejsy łodziami ratowniczymi,
godz. 12.30 - pogadanka na temat bezpieczeństwa nad wodą oraz ratownictwa wodnego
godz. 13.00 - oprowadzenie po wystawie historyczno – fotograficznej „Z biegiem Wisły, z biegiem lat”,
godz. 13.30 - nauka pierwszej pomocy,
godz. 14.30 - wyścig kajakowy na Wiśle,
godz. 15.00 - koncert szant w wykonaniu Piotra Zarzecznego,
godz. 16.00 - ognisko.

Informacje30 sierpnia 2017, 16:30,

Przygody niebieskiego smoka w Piasecznie

30 sierpnia 2017 roku o godz. 18:00 zapraszamy na Przygody niebieskiego smoka w Piasecznie. Miejsce: Ogródek Jordanowski ul. Al. Róż, Piaseczno. Wstęp wolny. W przypadku deszczowej pogody impreza odbędzie się w sali Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49.

PRZYGODY NIEBIESKIEGO SMOKA W PIASECZNIE

Pewnego razu z wielkiego jaja wykluwa się mały smok.. Nie pluje ogniem, nie straszy dzieci i nie zjada biednych owieczek. Słowem - bardzo różni się od swoich braci. Poza tym jest całkowicie i kompletnie… niebieski. Wyrusza więc w magiczny świat bajek, by znaleźć odpowiedź na pytanie: dlaczego jestem inny? Czy pomoże mu nie do końca Dzielny Rycerz? Czy drewniany Pinokio udzieli mu odpowiedzi? Być może inne, bajkowe i znane Wam postaci będą pomocne? Śpiąca Królewna, Kopciuszek, Czerwony Kapturek? A może odpowiedź znajdzie zupełnie gdzie indziej?