Informacje25 marca 2017, 07:44,

Ruch dwukierunkowy w ul. Kościelnej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W związku z przebudową kanału piaseczyńskiego determinującą czasowe zamknięcie ul. Sierakowskiego dla ruchu kołowego w dniu 25 marca 2017 roku, planuje się wdrożenie zmian w organizacji ruchu na ul. Kościelnej w Piasecznie.

RUCH DWUKIERUNKOWY W UL. KOŚCIELNEJ

W drodze tej dopuszczony zostanie ruch dwukierunkowy, który ułatwi przejazd dla samochodów omijających teren robót poprzez parking za siedzibą Sądu Rejonowego. Zmiany te wprowadzane są wyłącznie na czas zamknięcia ul. Sierakowskiego.

Zobacz czasową organizację ruchu w ul. Kościelnej - powiększona mapa (.pdf)

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje21 marca 2017, 15:08,

Podpisanie umowy na CEM Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

21 marca 2017 roku gmina Piaseczno podpisała umowę z firmą Polaqua z Wólki Kozodawskiej na budowę Centrum Edukacyjno-Multimedialnego w Piasecznie.

– Przed nami realizacja największej inwestycji oświatowej w historii Piaseczna. Nowy kompleks będzie kosztować blisko 50 mln zł. To niewątpliwie inwestycja najdroższa, ale równocześnie jedna z najbardziej potrzebnych w naszej gminie – mówi burmistrz Zdzisław Lis. – Prace budowlane rozpoczną się na przełomie marca i kwietnia, potrwają dokładnie 20 miesięcy, więc jeszcze przed końcem 2018 roku będziemy mogli cieszyć się z najnowocześniejszego obiektu użyteczności publicznej w Piasecznie – dodaje burmistrz.

PODPISANIE UMOWY NA CEM PIASECZNO

Dogodna lokalizacja

Obiekt powstanie w pobliżu dużych osiedli przy ul. Jana Pawła II, na terenach pozyskanych przez gminę kosztem kilku milionów złotych. Była to skomplikowana operacja, gdyż gmina musiała prowadzić równolegle negocjacje z kilkoma właścicielami, następnie scalić wykupione działki oraz zmienić plan zagospodarowania przestrzennego tak, aby dopuszczał nowe funkcje. Parkingi i główne kierunki dojść do budynku zlokalizowano w częściach północnych działki, przylegających do ul. Jana Pawła II. Od strony południowej budynku przewidziano strefę rekreacyjno-sportową dla uczniów. Dziś obszar ten nie należy do reprezentacyjnych części miasta, za to po zrealizowaniu tej inwestycji oraz modernizacji pobliskiego targowiska zyska nowe, przyjazne oblicze. W międzyczasie powstanie też nowy odcinek ul. Żytniej, który m.in. będzie obsługiwał dojazd do szkoły.

Trzy funkcje obiektu

Kompleks będzie podzielony na trzy części funkcjonalne: szkołę podstawową z halą sportowo-widowiskową, przedszkole oraz nowoczesne centrum multimedialne, gdzie przeniesie się główna siedziba Biblioteki Publicznej. Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie ponad 11 tys. metrów kwadratowych.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

PODPISANIE UMOWY NA CEM PIASECZNO

Szkoła podstawowa i oddział przedszkolny

Przedszkole, które będzie się znajdować na parterze i pierwszym piętrze, zostanie przygotowane dla 250–300 dzieci. Obok sal dydaktycznych, do których bezpośrednio będą przylegać łazienki dla małych dzieci, znajdą się również świetlica i szatnie. Pomieszczenia przedszkolne zaprojektowano w taki sposób, aby bezpośrednio z sal dydaktycznych można było łatwo i bezpiecznie przejść na zewnętrzny plac zabaw. W części szkolnej na parterze znajdą się szatnie dla uczniów szkoły podstawowej, część kuchenna ze stołówką, pomieszczenia administracyjne, sekretariat, gabinety dyrektora i wicedyrektora oraz pomieszczenia techniczne i magazynowe. Na pierwszym piętrze zaprojektowano sale komputerowe oraz gabinety specjalistów szkolnych (stomatologa, reedukatora oraz psychologa i pedagoga). Na tym poziomie ulokowano również bibliotekę szkolną wraz z czytelnią. Na drugim piętrze znajdzie się łącznie 17 sal lekcyjnych, w tym laboratoria językowe i pracownie przedmiotowe. Komunikację między kondygnacjami zapewnią przestronna klatka schodowa oraz winda. Na wszystkich piętrach znajdą się również, osobne dla chłopców i dziewcząt, łazienki oraz specjalnie wydzielone łazienki dla osób niepełnosprawnych.

Hala sportowo-widowiskowa

W zachodniej części budynku zaprojektowano wielofunkcyjną halę widowiskowo-sportową. Znajdą się tam boiska do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Obok boisk usytuowane będą trybuny, które łącznie będą mogły pomieścić 300 osób. Pole główne hali zostanie wyposażone w system podziału przestrzeni na trzy sektory umożliwiające prowadzenie zajęć wychowania fizycznego jednocześnie dla trzech grup uczniów. Wokół głównego pomieszczenia hali rozlokowano trzy szatnie z natryskami, szatnie dla sędziów, gabinet lekarski oraz pokój dla nauczycieli WF-u.

PODPISANIE UMOWY NA CEM PIASECZNO

Centrum multimedialne

Na poziomie parteru przewidziano tzw. powierzchnię komercyjną z przeznaczeniem na drobne punkty handlowo-usługowe np. kawiarnię. Obok kawiarni ulokowano przestronną salę konferencyjną oraz salę wystawowo-widowiskową przeznaczoną na różnego rodzaju wernisaże i wystawy czasowe. Na piętrach centrum multimedialnego przewidziano m.in.: sale tematyczne (multi kid, multi sztuka, multi muzyka, sala nauk ścisłych), bibliotekę z wypożyczalnią i czytelnią oraz łazienki i pomieszczenia administracyjno-biurowe. W całym budynku zaplanowano cztery klatki schodowe i trzy windy osobowe zapewniające osobom niepełnosprawnym wygodny dostęp do wszystkich pomieszczeń. Na części budynku zaplanowano tzw. zielony dach.

Elewacja i zagospodarowanie terenu

Elementem wzbogacającym prostą i czystą bryłę budynku będzie elewacja w formie okładziny HPL z wyglądu przypominającej drewno, wykonanej w formie prostokątnych płyt zamontowanych na dwóch pierwszych kondygnacjach. Pozostała cześć budynku będzie otynkowana w sposób tradycyjny cienkowarstwowym tynkiem silikatowym. Na najwyższej kondygnacji przewiduje się montaż paneli z ogniwami fotowoltaicznymi, które pozwolą pozyskać dodatkową energię na potrzeby funkcjonowania budynku. Na zewnątrz od strony ul. Jana Pawła II zaprojektowano parkingi dla samochodów osobowych oraz miejsca postojowe dla rowerów. W strefie rekreacyjno-sportowej powstanie wielofunkcyjny zespół boisk sportowych z widownią jednorzędową i piłkochwytami, czterotorowa bieżnia lekkoatletyczna oraz skocznia do skoku w dal. Znajdzie się również miejsce na nowoczesny plac zabaw.

PODPISANIE UMOWY NA CEM PIASECZNO

Nowinki techniczne

Nowoczesne Centrum Edukacyjno-Multimedialne nie mogłoby obejść się bez nowoczesnego systemu zarządzania budynkiem – BMS – do którego podłączone będą sterownie układu centralnego ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji oraz wszystkich systemów teletechnicznych budynku, wraz z monitoringiem i automatycznym systemem przeciwpożarowym, który w razie potrzeby sam zawiadomi straż pożarną i przekaże informacje o zagrożeniu. Nowoczesnym i na szeroką skalę jeszcze nie tak często spotykanym rozwiązaniem w obiektach użyteczności publicznej będzie system odzyskiwania i wykorzystania wody deszczowej. W okolicy boisk sportowych zostaną wybudowane dwa potężne betonowe zbiorniki podziemne o łącznej pojemności 250 m3, które będą gromadzić wodę opadową zbieraną z terenu całego kompleksu. Pozyskana w ten sposób woda będzie wykorzystana do celów sanitarnych w łazienkach (do spłukiwania toalet), do pielęgnacji zieleni ulokowanej zarówno na zielonym dachu, jak i wokół budynku oraz do celów gospodarczych, np. mycia podłóg. Zanim woda trafi do zbiornika, będzie poddawana kilkustopniowej filtracji oraz wstępnemu oczyszczeniu w takim stopniu, aby możliwe było jej wykorzystanie do wyżej wymienionych celów. Nadmiar wód opadowych odprowadzany będzie do miejskiej kanalizacji deszczowej. Całkowity koszt budowy kompleksu wyniesie 49,8 mln zł i w całości będzie pokryty z budżetu gminy. Nowy obiekt powinien zostać przekazany do eksploatacji na koniec 2018 roku.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie